Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Czy to dyfer czy oska????? KQ750
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 12:10



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Czy to dyfer czy oska????? KQ750 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.08.2010 04:27
Posty: 24
Quad: Suzuki kq 450
PostWysłany: 18.10.2010 03:18 
Czy to dyfer czy oska????? KQ750
Witam Brac Kingquadowcow :lol: mam problem i potrzebuje porady!!!!
Mam KQ 750 uszkodzilem gume oslaniajacom przegub, na przedniej prawej polosce od strony dyfra, wiadomo bloto woda itd malo tego bo poloska się wysunela na 2 cm z dyfra i cos zazgrzytalo :( . Rozebralem to wszystko z dyfra polala się ciecz podobna do kawy z mlekiem :szok:
Naprawilem przegub (oczyscilem, przemylem, nasmarowalem) nowa guma.
Przemylem dyfer wlalem nowy olej wszystko poskrecalem i w teren.
Po godzinie jazdy w terenie (4*4) naped przedni przestal dzialac i zgrzyt :szok: motyla noga oska się znow wysunela, wcisnolem i delikatnie schiza jak h.. ale dalej w teren przejechalem nastepne pare godzin i nic się nie stalo :D
Pytanie???? Co do cholery się dzieje? czy to dyfer (jakas czesc) czy ta poloska
Jesli mozecie to pomocy, może mial ktoś takie doswiadczenia.
dzięki pozdrawiam Daniel.


Ostatnio zmieniony przez Kamilson100, 05.08.2011 18:46, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 20:31
Posty: 229
Miejscowość: Nowy Sącz
PostWysłany: 18.10.2010 10:55 
Re: Czy to dyfer czy oska?????
Ja miałem podobną sytuację z tyłu, półoś wyskoczyła z zewnętrznego przegubu. Najprawdopodobniej stało się tak dlatego że seger słabo trzymał (zakleszczył się albo jak mi mechanik rozbierał przegub to go jakoś zmaltretował). Najlepiej wyciągnij półoś i sprawdź czy wszystko dobrze siedzi, tak samo czy po wsadzeniu półosi w most trzyma się mocno, trzeba tego pilnować bo może zmielić zęby wieloklinu.

Jak rozbierałeś przegub? zbijając cały z półosi czy stopniowo, ściągając najpierw segery


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.12.2006 21:21
Posty: 905
Miejscowość: dolnośląskie
Quad: KRÓL
PostWysłany: 18.10.2010 17:26 
Re: Czy to dyfer czy oska?????
Pewnie źle ułożył się pierścień zabezpieczający . Spróbuj delikatnie opukać - po założeniu półośki - młotkiem gumowym . W moim przypadku za czasów G 660 pomogło .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2008 21:43
Posty: 15
Miejscowość: N.W.L./ LĘBORK
Quad: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 21.10.2010 13:53 
Re: Czy to dyfer czy oska?????
Sprawdz przegub plywajacy- ten przy dyfrze- jak mowisz ze zlapal syfu, to może cos się w nim przytarlo, nie pracuje przy ruchu zawieszenia jak nalezy i wyciaga go z dyfra


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.08.2010 04:27
Posty: 24
Quad: Suzuki kq 450
PostWysłany: 22.10.2010 00:53 
Re: Czy to dyfer czy oska?????
dzięki wszystkim w 10- che trafil CHOWACZ, faktycznie tak jest, naprawiam wlasnie ale mam pytanie
Jaki kolor ma olej przechodzony z dyfra (kakao)??? Czy zmienil go brud??? Czy to bardzo zaszkodzilo???
Ostatnie pytanie Czy malenkie opilki na korku spustowym to norma???.
Pozdr.


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 22.10.2010 22:22 
Re: Czy to dyfer czy oska?????
Jak kakao,albo kawa z mlekiem,to masz wode w oleju.Czyli albo simeringi,albo odpowietrznik mostu.Opiłków nie powinno być,na pewno.Jak są opiłki to znaczy że się coś ściera,a na pewno nie powinno,bynajmniej nie w tak gwałtowny sposób.Chyba Cię czeka wymiana wszystkich łożysk i simeringów dyfra+ sprawdzenie luzów międzyzębnych i ewentualnym ich korekcie.Zużyte łożyska z powodu niedostatecznego smarowania (woda w oleju) mogą skutkować nadmiernymi luzami wałka i nieprawidłowym zazębianiem z talerzem.


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2008 21:43
Posty: 15
Miejscowość: N.W.L./ LĘBORK
Quad: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 22.10.2010 22:50 
Re: Czy to dyfer czy oska?????
Mowisz, ze cos zgrzytalo, ja mysle,ze to stad te opilki.
Ja bym przeplukal dyfer, swiezy olej, a za jakis czas sprawdzilbym co z tymi opilkami.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2008 17:47
Posty: 675
Miejscowość: Ostróda
Quad: TRX 400 FA
PostWysłany: 22.10.2010 23:32 
Re: Czy to dyfer czy oska?????
Zalej Najtańszym olejem, zrób 1-2km i zlej go. Powtarzasz tą procedurę to momentu aż nie będzie żadnych opiłków w oleju. Lub Rozbieraj dyfer.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.08.2010 04:27
Posty: 24
Quad: Suzuki kq 450
PostWysłany: 24.10.2010 01:48 
Re: Czy to dyfer czy oska?????
dzięki Panowie ale nim przeczytalem Wasze posty to już zrobilem, a zrobilem tak jak opisal to Chowacz. Faktem jest ze woda mogla się dostac bo jak wczesnie pisalem oska się wysunela i tym samym zrobila luz i szczeline na uszczelniaczu. przemylem dyfer i 2 razy przeplukalem nowym olejem. Opilki o ktorych pisalem przy pierwszej wymiania moga się zdarzyc (tak mowia w servisie) te zgrzyty też swoje zrobily na pewno byle by dyfer się nie spieprzyl bo to koszt $1400. Narazie wyglada ze jest o.k Teraz drazek kierowniczy trochę się wygiol po spotkaniu z glazem, slyszalem ze to slaby punkt KQ może macie jakies pomysly cos zastepczego.
Jeszcze jedno czy olej do przedniego i tylniego dyfra to to samo bo mi się wydaje ze nie z uwagi na tylny hamulec a te matolki jankeskie mowia ze ten sam co wy na to???????
Pozdrawiam Nara.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 20:31
Posty: 229
Miejscowość: Nowy Sącz
PostWysłany: 24.10.2010 02:42 
Re: Czy to dyfer czy oska?????
Olej absolutnie nie ten sam, w każdym manualu jest napisane że do tylniego mostu trzeba zalać mobil fluid 424, z powodu mokrego hamulca nie można stosować normalnego oleju przekładniowego. A wracając do wypadającej półosi to sprawdziłeś czy seger trzyma mocno? Jak masz możliwość to warto go zmienić żeby sobie oszczędzić problemów, u mnie to było konieczne, a mechanicy powinni mieć takie drobiazgi na miejscu i oddać je za grosze albo za darmo, bo to w końcu tylko kawałek drutu sprężynującego.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.