Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kingquad 750 przygasa i dusi się
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 17:11



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Kingquad 750 przygasa i dusi się 
Autor Wiadomość
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2011 12:59
Posty: 469
Miejscowość: Kostrzyn Wlkp (no prawie)
Quad: Suzi KQ750
Poprzednie quady: Yamaha Bruin 350
PostWysłany: 16.05.2014 14:14 
Kingquad 750 przygasa i dusi się
Przebieg 3500, wiek 14 miesięcy. KQ 750. Rok 2012.
Pacjent jest coraz słabszy. Na zeszło weekendowym rajdzie szedł coraz słabiej, V max w okolicy 80 km/h. Pod koniec jak dodawałem gazu tak gdzieś od 80% do 100% manetki to jakby się dusił.
Po kolejnych 30 km dusił się już od dołu.

A zaczęło się tak, że dzień wcześniej chciałem wjechać na przyczepkę odpaliłem wszystko było niby OK, ale przy manewrowaniu zgasł. Odpaliłem dodałem gazu - zgasł. I tak kilka razy aż akku się rozładowało. Naładowałem, wjechał i na rajd. Na trasie na OSach kilka razy zgasł, właśnie w momencie dodawania gazu ale pod obciążeniem, na luzie nie gasł ładnie wkręcał się na obroty.

Pod rajdu koniec jechałem max 80 km/h, zjechałem na bok, odpowietrzyłem zbiornik paliwa bo podejrzewałem jakieś problemy z pompa i podciśnieniem, po odpowietrzeniu jakby lepiej ale nie na długo.

Podpowiem, że zrobiłem sobie parę miesięcy temu wężyk do odpowietrzenia zbiornika paliwa, przeprowadziłem go do kierownicy, ale ostatnio zauważyłem że się zagiął stąd ręczne odpowietrzenie zbiornika paliwa.

Filtr niby OK, nie był zbyt zasyfiony.

Quad nigdy nie był zalany, nic nigdy nie grzebany w silniku, nie rozkręcany, mam go od nowości jedynie oleje zmieniane.

Co obstawiacie?
Pompa?
Wtryski?
Jakieś lewe powietrze?
Co sprawdzać gdzie szukać?

Dołożyłem jakiś czas temu gruby kabel do ładowania i mam ładowanie 14,3 V, chyba nie ma związku ale napisałem.

-- dodano 16.05.2014 14:14 --

Problem rozwiązany albo rozwiązany częściowo.
Przygniótł się wężyk odpowietrzenia paliwa, po naprawie ciągnie do końca.

Jedynie został problem z przygasaniem na niskich obrotach, ale to tylko czasem, chodzi jakby miał zgasnąć i jak wtedy dodam gazu to gaśnie od razu. Świeca czarna. Za bogata mieszanka. Może filtr już całkiem zapchany - wymienię i zobaczymy czy pomoże. Obecnie robię generalny przegląd i wymieniam wszystko, płyny, świece, filtr, regulacja zaworów i co się da. Zobaczymy czy pomoże.

_________________
RAJD TURCJA 2012
pozdrawiam, Krzysztof


Ostatnio zmieniony przez seal, 16.05.2014 14:14, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.06.2009 20:36
Posty: 590
Miejscowość: okolice Krakowa
Quad: Suzuki Kingquad, 700 powodów do szczęścia ...
PostWysłany: 17.05.2014 11:46 
Re: Kingquad 750 przygasa i dusi się
Sprawdz pompę paliwa jakie daje ciśnienie, warto też wymienić filterek ten na pompie jest do dostania na allegro , sprawdz TPSa jak jest ustawiony, prawidłowo powinno być -C00, też miałem takie objawy sprawdziłem, wymieniłem i chodzi idealnie :^^D:

_________________
ATV-IRBIS-SQUAD


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2011 12:59
Posty: 469
Miejscowość: Kostrzyn Wlkp (no prawie)
Quad: Suzi KQ750
Poprzednie quady: Yamaha Bruin 350
PostWysłany: 17.05.2014 14:00 
Re: Kingquad 750 przygasa i dusi się
A jak sprawdzić jakie daje ciiśnienie? Manometrem czy jak? wskazanie mam -C00 to sprawdziłem.

_________________
RAJD TURCJA 2012
pozdrawiam, Krzysztof


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.03.2012 21:19
Posty: 15
Miejscowość: Józefów
Quad: Suzuki Kingquad 750AXI Camo
PostWysłany: 16.09.2014 22:26 
Re: Kingquad 750 przygasa i dusi się
Manometrem, w instrukcji podaję że powinno być około Approx. 294 kPa (2.9 kgf/cm2, 41 psi)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.