Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - KQ 750Axi Gaśnie-Stator, regulator napięcia czy zwarcie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 03:55



Odpowiedz  [ 1 post ] 
KQ 750Axi Gaśnie-Stator, regulator napięcia czy zwarcie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.03.2012 21:19
Posty: 15
Miejscowość: Józefów
Quad: Suzuki Kingquad 750AXI Camo
PostWysłany: 22.10.2014 21:59 
KQ 750Axi Gaśnie-Stator, regulator napięcia czy zwarcie
Opiszę szybko problem

Quad odpala i jeździ, lecz gdy tylko pojeździ lub stoi odpalony przy obciążonych odbiornikach po chwili gaśnie przy dodawaniu gazu lub przekręceniu kierownicy(mam EPS).
Mam podłączony Voltomierz i na początku jest ładowanie 14.1V i w miarę upływu czasu potrafi spaść do 12-13V. Wtedy zaczynają się schody. W tym momencie odłączam regulator napięcia z kostki i praca quada jest w miarę normalna.
Tak samo jak postoi parę minut i się ochłodzi. Dodam jeszcze że regulator napięcia robi się strasznie gorący.
Sprawdzałem miernikiem stator i regulator napięcia według instrukcji serwisowych. Wskazania są prawidłowe.
Na statorze między fazami jest napięcie ponad 100V na AC, Rezystencja jest na poziomie 0,4Ω
Na regulatorze wartości też mieszczą się między normami według schematu
Image
I teraz moje pytanie, czy spadanie napięcia może powodować przegrzewanie się regulatora lub statora? Czy po prostu jest jakieś zwarcie w układzie które to powoduję?

-- dodano 22.10.2014 21:59 --

Temat do zamknięcia.
Sprawa okazała się prostsza. Masa która biegła z aku do silnika i z powrotem do wiązki, była źle dorobiona. Poprawiłem polutowałem, dołożyłem dodatkowo między silnikiem a ramą dodatkową masę, i teraz ładowanie nie skacze. Gad już nie gaśnie. Napięcie początkowe 14,6V przy obciążeniu totalnym spada do 13 na instalacji a na akku 13,9. Więc wynik satysfakcjonujący.


Ostatnio zmieniony przez Adecneo, 22.10.2014 21:59, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.