Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 20.04.2024 01:51



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Nowy nabytek - Kingquad 700 USA 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01.04.2017 16:35
Posty: 15
Imię: Andrzej
Quad: Suzuki Kingquad 700
Poprzednie quady: -
PostWysłany: 01.04.2017 17:06 
Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
Witam wszystkich. Dostałem od wujka prezent w postaci KingQuada 700 przywiezionego z USA, rocznik 07. W zeszłym roku wymieniane było toImage Quad był oddany do serwisu, mieli zrobić przegląd i zrobić co trzeba... nie byli ukierunkowani na konkretną usterkę więc myślę że sprzęt jest w dobrej kondycji. Dodam tylko że od 4lat quad stał praktycznie w ogóle nie ruszany - tylko przepalanie. Interesuje mnie opinia specjalistów czy na przedstawionej fakturze widać coś czy płyn chłodniczy był wymieniany czy nie? Jeśli nie to prosiłbym o porade ile i jakiego rodzaju płynu kupić. Ponadto quad ma zamontowane takie kierunki (są to uniwersale, domowa robota) Image Image nigdzie nie mogę znaleźć podobnych, a zależy mi na tym aby nie wiercić dodatkowych dziur w błotnikach - ktoś coś się orientuje?

-- dodano 01.04.2017 17:06 --

Przebieg quada to 2320KM - nie wiem czy to dużo jak na quada z 2007r czy nie ? Wydaje mi się że quad się nadmiernie grzeje... sam wujek telefonował i upomniał mnie że chyba nigdy jeszcze płyn chłodniczy nie był zmieniany, żebym wymienił a drugą opcją pomagającą w przegrzewaniu się są na pewno powyginane żeberka chłodnicy. Do opon dobiłem 0.8 - 0.9 ale wydaje mi się że ciut dużo, gdzieś wyczytałem że powinno być w granicy 0.5. I ostatnie pytanie które mnie dręczy to jak dbać o gąbkowy filtr powietrza, co ile go czyścić i zwilżać tym specyfikiem do filtrów?


Ostatnio zmieniony przez Zieniu700, 01.04.2017 17:06, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 12.03.2017 11:25
Posty: 17
Imię: Piotr
Quad: Kingquad 700
PostWysłany: 01.04.2017 19:37 
Re: Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
Forum dla dzieciaków, ręce opadają, Wujek nie mówił żeby powietrze w kołach na polskie wymienić, a tak na serio od tego o co pytasz jest wyszukiwarka.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 01.04.2017 20:31 
Re: Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
Pierwsze co wymień wszystkie płyny , olej motul 10w40 5100 może być lepszy , dyfry musisz poszukać jaki olej lać bo nie pamiętam a nie chce mi się szukać , płyn chłodniczy motocool lub coś innego co nie kłuci się z aluminium ;) , chłodnica obowiązkowo wyczyszczona (najlepiej zdjęta przed wymianą płynu i czyszczona na zewnątrz )i lamelki wyprostowane - ewentualnie kupno nowej chłodnicy , co do opon to 3-4 psi w zależności od gum (zasada jest taka aby opona przylegała jak największą powierzchnią i nie spadała z felgi) , filtr powietrze czyścić jak najczęściej o ile jest brudny (ludwik ciepła woda i ogień a jak się nie chce męczyć to kupić zestaw do czyszczenia np. twin aira ) ja myję ludwikiem i preparatem k-2 a potem impregnuję sprejem motula - pryskamy do równego koloru wciskamy rękoma i potem znowu pryskamy rozprowadzamy po gąbce i zakładamy , king lubi mieć czysty filtr i dobrze by było aby był mało przepustowy , nie wiem jaki jest oryginał ale przy twin airze raz się silnik zatarł bo nie był dość szczelny i nasączony jak coś to pisz ,ale najlepiej jak sobie ściągniesz serwis manuala do kinga i tam będziesz miał wszystko opisane w języku angielskim


 
Profil

Rejestracja: 01.04.2017 19:07
Posty: 20
Quad: g700,Can Am 1000xt
PostWysłany: 01.04.2017 20:44 
Re: Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
do dyfra do tyłu to na pewno OLEJ MOBILFLUID 424 stosowany jest w przekładniach dyferencyjncyh w których zastosowano mokry hamulec


 
Profil

Rejestracja: 21.04.2011 20:58
Posty: 193
Quad: BRUT 750
Poprzednie quady: G700 SE
PostWysłany: 01.04.2017 21:23 
Re: Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
Zieniu700 napisał(a):
Witam wszystkich. Dostałem od wujka prezent w postaci KingQuada 700 przywiezionego z USA, rocznik 07. W zeszłym roku wymieniane było to[ https://goo.gl/photos/uuBSZm8w32yfE3dn7 ] Quad był oddany do serwisu, mieli zrobić przegląd i zrobić co trzeba... nie byli ukierunkowani na konkretną usterkę więc myślę że sprzęt jest w dobrej kondycji. Dodam tylko że od 4lat quad stał praktycznie w ogóle nie ruszany - tylko przepalanie. Interesuje mnie opinia specjalistów czy na przedstawionej fakturze widać coś czy płyn chłodniczy był wymieniany czy nie? Jeśli nie to prosiłbym o porade ile i jakiego rodzaju płynu kupić. Ponadto quad ma zamontowane takie kierunki (są to uniwersale, domowa robota) [ https://goo.gl/photos/cavPoZLnLvm7Dy9C9 ] [ https://goo.gl/photos/Tzp8yuFq7RDEWndZ8 ] nigdzie nie mogę znaleźć podobnych, a zależy mi na tym aby nie wiercić dodatkowych dziur w błotnikach - ktoś coś się orientuje?

-- dodano 01.04.2017 17:06 --

Przebieg quada to 2320KM - nie wiem czy to dużo jak na quada z 2007r czy nie ? Wydaje mi się że quad się nadmiernie grzeje... sam wujek telefonował i upomniał mnie że chyba nigdy jeszcze płyn chłodniczy nie był zmieniany, żebym wymienił a drugą opcją pomagającą w przegrzewaniu się są na pewno powyginane żeberka chłodnicy. Do opon dobiłem 0.8 - 0.9 ale wydaje mi się że ciut dużo, gdzieś wyczytałem że powinno być w granicy 0.5. I ostatnie pytanie które mnie dręczy to jak dbać o gąbkowy filtr powietrza, co ile go czyścić i zwilżać tym specyfikiem do filtrów?


A nie chcesz tego sprzedać??
Może to lepsze wyjście?

Jak tak to pisz na priv.

Pozdrawiam
Jakub


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 01.04.2017 21:25 
Re: Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
Tak się właśnie zastanawiałem bo coś mi świtało ,że leje się taki sam jak do bruta , ale wolałem nie wprowadzać w błąd , co do tego dyfra i oleju ,lepiej stosować ten olej bo hamulec jest naprawdę fajnie rozwiązany i długo wytrzymuje o ile się dba o niego


 
Profil

Rejestracja: 01.04.2017 16:35
Posty: 15
Imię: Andrzej
Quad: Suzuki Kingquad 700
Poprzednie quady: -
PostWysłany: 02.04.2017 10:13 
Re: Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
maxi72 napisał(a):
Forum dla dzieciaków, ręce opadają, Wujek nie mówił żeby powietrze w kołach na polskie wymienić, a tak na serio od tego o co pytasz jest wyszukiwarka.
Gość który napisał raptem 13 postów, poucza mnie o używanie wyszukiwarki, gdyby wszyscy używali wyszukiwarki to sam nie miałbyś o czym i gdzie pisać bo życie na forum dawno by już umarło bo wszystkie tematy zostały daaaawno poruszone :) Kolega jarecki13 który jest stałym bywalcem napisał 1900postów jakoś się nie wyśmiewa i nie rzuca się że nie szukam przez wyszukiwarke tylko chce pomóc :) Ponadto gdybyś miał tyle hajsu co "mój wujek" i dostałbyś sprzęt od niego który był tylko zabawką i niczym innym to wiedziałbyś że zanim wyjedziesz w pole i zaczniesz użytkować "zabawke" jako zwykly zjadacz chleba ze srednimi zarobkami muszę doprowadzic "zabawke" do idealnego stanu bo u wujaszka jechac na serwis i wydac kilka tys. jak już cos zdechlo to zaden problem wiec jemu się nawet jednej srobki nie chcialo odkrecic nigdy bo mial serwis na telefon w razie czego a dla mnie jest to już ogromny problem jak i pewnie dla wiekszosci z forumowiczów... Więc JaśniePana przepraszam że nie używam wyszukiwarki ale chce zacząć jeździć natychmiast a nie za miesiąc zanim wszystko znajde pokolei i pokupie plyny i części :) A ponadto duzo bardziej siedze w motocyklach jak ATV bo na tym się kompletnie nie znam więc proszę o pomoc - chociaż teraz muszę się poznac na ATV wyjścia nie ma :)

-- dodano 02.04.2017 09:57 --

Widzę że nie dodało zdjęcia https://goo.gl/photos/nFmTSRNjLXVpB48f7 to bylo robione w zeszlym roku na serwisie, dodam ze bylo robione a quad kolejny rok przestal w garazu nie jezdzony... wiem ze popisaliscie mi nazwy olejów co gdzie itd, ale czy moglibyscie zerknac na te fakture i stwierdzic czy oleje w dyfrach byly wymieniane, w przekladni i w silniku? (z tego co widze w silniku byl chyba)... i czy jest cos oprocz tego co pasowaloby jeszcze zrobic czy nie?

-- dodano 02.04.2017 10:13 --



Załączniki:
Komentarz do pliku: Już pokminiłem dodawanie zdjęć :) Przepraszam za błędy.
IMAG0104.jpg
IMAG0104.jpg [ 1.54 MiB | Obejrzany 5951 razy ]


Ostatnio zmieniony przez Zieniu700 02.04.2017 10:13, edytowano w sumie 2 razy

 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 02.04.2017 13:31 
Re: Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
Ciężko coś powiedzieć , prócz tego ,że masz nawą świece , olej był wymieniany w silniku Adwanced 4t 10w40 (ja leje motula) do tego w dyfrze był wymieniony olej shel spirax o ile w przednim może być to jeśli wlali go do dyfra tył to proponuję jak najszybszą wymianę na mobilfluid424 (cena około 25 zł za litr ) , zawieszenie z tyłu było robione ,ale nie wiem czy tylko jedna strona czy obie ,reszta to ciężko powiedzieć ale obstawiam ,że coś związane z zawieszeniem , filtr powietrza nowy ,proponuje sprawdzić czy jest odpowiednio nasączony( czy się klei jeśli nie to wyczyść wysusz i spryskaj preparatem do filtrów powietrza), zobacz jak łożyska w kołach (podnieś quada złap koło na godzinie 9 tej i 15 tej i ruszaj energicznie raz lewą raz prawą stronę w kierunku quada i na zewnątrz to samo tyczy się ja złapiesz koło na 12tej i 6 tej ,jeśli będzie luz w tych płaszczyznach łożysko do wymiany jeśli w jednej musisz szukać luzu gdzie indziej ) . Ogólnie to jeśli quad stał rok czasu od przeglądu to i tak powinieneś wymienić olej w silniku i dla świętego spokoju w dyfrach , olej motul 4l 120zł z filtrem do Suzuki , mobil fluid 25 zł z litr no i jeszcze przekładnia przód około 30-50 zł w zależności jaki kupisz byle by miał parametry zalecane przez producenta , do tego preparat do filtrów powietrza i można ruszać , nie zapomnij o chłodnicy i o płynie do niej . Jak już to zrobisz i polatasz trochę wtedy będziesz wiedział co jeszcze trzeba zrobić bo quad dużo stał i moga się wysypać kolejne elementy (łożyska kół ,sworznie,czy tulejki wahaczy ) . Koszt tego nie będzie wysoki a będziesz miał spokój umysłu , najgorzej będzie z chłodnicą , ale powinieneś ogarnąć


 
Profil

Rejestracja: 01.04.2017 16:35
Posty: 15
Imię: Andrzej
Quad: Suzuki Kingquad 700
Poprzednie quady: -
PostWysłany: 02.04.2017 14:03 
Re: Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
Wielkie dzięki ! Od przeglądu quad stal rok czasu a przed przegladem 3lata prawie. na pewno wymienie plyn w chlodnicy i olej w tylnym dyfrze na poczatek. Rozumiem Twój tok myślenia, ale moim zdaniem POWINNO być tak że jak ktoś oddaje Sprzęt na serwis firmowy, i nawet na fakturze pisze jak BYK że jest usługa PRZEGLĄDU za nie jedną stówkę to sprawdzają od A do Z całego Quada i wymieniaja wszystko co konieczne. Ale będę sprawdzał po kolei wszystko. Przekładnia przód 30-50zł masz na myśli dyfer(z wymienionym olejem shell spirax) czy mówimy jeszcze o czymś innym? A skrzynia biegów coś w ten deseń ? coś się tam wymienia ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 02.04.2017 14:34 
Re: Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
Tak chodzi o dyfer przód , co do serwisu to serwis serwisowi nie równy , jedni dbają lepiej inni gorzej , olej do dyfra powinieneś mieć do przekładni hypoidalnych gl-5 90w lub 80w z tyłu mobilfluid 424 i taki jest rekomendowany przez Suzuki

-- dodano 02.04.2017 15:34 --

podeślij mi maile to wyśle ci serwis manuala to wszystko będziesz wiedział jakie oleje jak wymieniać i z jakim interwałem


Ostatnio zmieniony przez jarecki13, 02.04.2017 14:34, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 01.04.2017 16:35
Posty: 15
Imię: Andrzej
Quad: Suzuki Kingquad 700
Poprzednie quady: -
PostWysłany: 04.04.2017 17:26 
Re: Nowy nabytek - Kingquad 700 USA
Dzięki wielkie, ogarnę chlodnice i zobaczymy co dalej :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.