Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 13:41



Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
"Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 25.10.2015 17:15
Posty: 75
Imię: Dawid
Poprzednie quady: kq750
PostWysłany: 10.05.2017 12:53 
"Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Witam , stała się tragedia. W dłuuugi "łikend" chcąc powspinać się w pionie i odkryć nie odkryte, skrobałem się w górę i...... zrolowałem się w dół, niby nic a jednak, niestety gadzina moja doznała obrażeń spadła na kierownicę i lampe przednią, maszinu postawiłem na swoje 4 kółka ale, licznik cały wyświetlacz pękniety nie do użytku, plastiki obudowy szperacza pękniete nie do użytku, kierownica niby ok, lecz lekko opuszczona w dól i teraz sedno, po jakimś czasie gdy odstał próbowałem odpalić, odpalił. Kilka razy zakręcił ale odpalił, lecz brak jakiejkolwiek reakcji na ruchy kierownicą , ruszam w prawo lewo , i nic koła jak stały tak stoją..

Pytanie brzmi więc , jakiego uszkodzenia szukać i gdzie ...? Z góry dzięki za pomocne słowo.
Dodam ,że to wersja z EPS


Ostatnio zmieniony przez VDawid, 10.05.2017 12:53, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 10.05.2017 13:08 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
A skąd my mamy wiedzieć? A zaglądałeś i patrzyłeś czy sztyca/ośka się kręci?
Zdiagnozuj gdzie kończy się reakcja na kręcenie kierownicą a od którego momentu/miejsca nie ma reakcji układu. I sam pewnie do tego dojdziesz.

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson, 10.05.2017 13:08, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 25.10.2015 17:15
Posty: 75
Imię: Dawid
Poprzednie quady: kq750
PostWysłany: 10.05.2017 13:19 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Np, z byłej naprawy po rolce? Pytam bo na pewno nie tylko ja taką zaliczyłem, i może objawy ktoś miał podobne,i wie co mogło się posypać . Własnie od momentu łączenia kierownicy z tą "ośka" brak dalszej reakcji, za wiele nie widziałem więcej bo nie rozbierałem jeszcze przodu.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2011 23:30
Posty: 480
Miejscowość: Mysłowice
Imię: MarioIII
Quad: Outlander 500L G2, Kymco 150 MXU
Poprzednie quady: Honda Rancher TRX 350 ES, Polaris Sportsman 800 EFI,
PostWysłany: 10.05.2017 13:51 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
ja po dość delikatnej rolce (1 obrót) wymieniałem i kierownicę i sztycę i nie dlatego, że się koła nie kręciły tylko była kiera b. delikat ugięta a jak kiera to i sztyca odczuła choć na niej nie było nic widać jednak wymieniłem na nową. U Ciebie pewnie jakieś mocowanie jest urwane, zdejmij plastiki jak nie widać i zlokalizuj i tak trzeba będzie wszystko roskręcić i sprawdzić co do wymiany

_________________
MARIO III


http://facebook.com/marioIIIPL

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... BvdlUyJvmD


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 25.10.2015 17:15
Posty: 75
Imię: Dawid
Poprzednie quady: kq750
PostWysłany: 10.05.2017 14:12 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Ano właśnie, obawiam się trochę diagnozy,że będę musiał wymianiać cały przód.. ok dzięki za odpowiedz, jak tylko wrócę biore się za rozkręcanie i sprawdze dokładnie co w kiero "piszczy"..


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 10.05.2017 14:40 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Wymiana, licznika I obodowy szperacz, to ok tysiak.
A z kierownica no to sam musisz dojsc jak pisze Robsson gdzie konczy się ruch I tyle


 
Profil

Rejestracja: 25.10.2015 17:15
Posty: 75
Imię: Dawid
Poprzednie quady: kq750
PostWysłany: 07.06.2017 12:09 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
ok, a więc wziąłem się za to rozebrałem, i .. ruch obrotowy kończy się na pierwszym mechanizmie zaraz pod pólką kierownicy, co to w ogóle jest za częsć? jak się to nazywa staram się znależć jakiś schemat rysunkowy i Qrcze nic znaleźć nie mogę, by szukać częsci zamiennej. ktoś coś? z góry dzięki za pomoc


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 07.06.2017 17:50 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Słabo się orientujesz w mechanice i kiepsko opisujesz, ale idzie się domyśleć :)
Wygląda na EPS:
(element nr 7)
http://www.suzukipart.com/oemparts/a/su ... ring-shaft
Niestety ja raczej nie pomogę, bo ... patrz opis pod postem :)

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil

Rejestracja: 25.10.2015 17:15
Posty: 75
Imię: Dawid
Poprzednie quady: kq750
PostWysłany: 07.06.2017 20:34 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Osz kurde wygląda na to ze to EPS, i nie, nie jest on wcale dla *ipek.. :P Powiem szczerze,że mechanik zemnie żaden lecz mam czas więc się w to zagłebiam. A wiesz może czy da się EPS regenerować, naprawiać? czy jedynie opcja zakupu nowego? A i dziękuję za pomoc .


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 09.06.2017 09:40 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Ujeżdżałem kilka KQ i każdy z pełną świadomością był bez EPS.
Lubię jak jest trudno a w przeprawie to jest dodatkowy ciężar i element do zepsucia (jak w Twoim przypadku :) )
Aktualnie posiadam Rene XXC i ma wspomaganie.
Ma bo miała i nie będę ukrywał jest to fajny gadżet i w tym sprzęcie daje mi frajdę.

Nie miałem do czynienia serwisowo z EPS w KW ale wydaje mi się, że jest do opanowania.
Shelton naprawiał nawet te od G7, które z założenia są nienaprawialne.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil

Rejestracja: 25.10.2015 17:15
Posty: 75
Imię: Dawid
Poprzednie quady: kq750
PostWysłany: 04.07.2017 20:55 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Witam kolegów szpeców :) Już wiadomo co jest uszkodzone, :? :płacz: pękł wałek w srodku EPS ten z kołem zębatym teflonowym. Zastanawiam się czy jest możliwość aby go zespawać czy też nadlać a potem wytoczyć, obawiam się jedynie tego teflonu ,że ulegnie zniszczeniu a jest on zespolony. I druga sprawa czy to nie "puści" podczas jazdy bo przypuszczam ,że dosć spore ma obciążenia. Macie wiedzę na temat jak to ugryźć? pchać się w spawanie czy atakować nową częsć? Jęśli tak to skąd taką dopaść, obdzwoniłem wszystkich handlarzy i nie mają w ogólę EPS a co dopiero częsci do niego.


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 05.07.2017 09:51 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
SHELTON - multi moto. Da radę.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 05.07.2017 12:18 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Ja bym to dał oglądnąć jakiemuś dobremu tokarzowi są fachowcy co naprawde potrafią dorobić lub zregenerować wszystko
albo bym szukał uszkodzonego niesprawnego wspomagania żeby wałek podmienić


 
Profil

Rejestracja: 25.10.2015 17:15
Posty: 75
Imię: Dawid
Poprzednie quady: kq750
PostWysłany: 10.07.2017 21:32 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Maniekitr , właśnie tak zdecydowałem jak piszesz, bedę szukał kogoś kto się podejmie wytoczenia/regeneracji tego wałka, dostać części do eps prawie niemożliwe, jest mega mało tego. Nawet na hamerykańskich stronach szukam i mało tego, są ale całe EPS-y a to już znacząco większy wydatek. Narazie zrobiłem na "twardo", z czasem będę tak jak już wspomniałem szukał fachmana co by się podjął regeneracji. A propos Waldo, shelton niestety się nie podjął wyciagnietego już EPS.


 
Profil

Rejestracja: 08.08.2017 07:50
Posty: 1
Imię: Piotr
Quad: Kingquad 750 k9
Poprzednie quady: Yamaha Raptor
PostWysłany: 08.08.2017 07:58 
Re: "Rolka" i brak reakcji kół na ruchy kierownicą
Hej!

Mamy podobny problem z KingQuadem 750 k9 - mógłbyś napisać w jaki to sposób rozebrałeś EPS? wyciągnęliśmy dosłownie cale wspomaganie, składa się z 3 części, górnej - środkowej oraz dolnej ( nie wymieniam silnika eps ), w górną wchodzi wałek, w dolną wchodzi wałek, na środku jest przekładnia - bo zbiciu tego młotkiem, luzu na kierownicy (lewo/prawo) nie ma. Pojawia się po przejechaniu 10km. Musimy to rozebrać, ale za bardzo nie wiemy jak - po odkręceniu dosłownie wszystkich śrub, cała konstrukcja nadal trzyma się sztywno, możemy jedyne obracać dolną częścią. Odezwij się proszę, bo rajdy czekają.

Pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 15 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.