Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kingquad w wodzie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 22:28



Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Kingquad w wodzie 
Autor Wiadomość
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2006 12:50
Posty: 335
Miejscowość: Góry Świętokrzyskie
Quad: duĹźy w takie ciapki
PostWysłany: 10.08.2007 06:26 
Kingquad w wodzie
Cześć,
zrobiłem moim KQ już ponad 500km, zaczynam już czuć się pewnie i czas najwyższy wjechać do wody.
Ale zanim tego dokonam chciałbym zrobić małą podbudowę teoretyczną aby na skutek niewiedzy i brawury nie narobić sobie kłopotów i kosztów.
W sprawach techniki jestem raczej laikiem dlatego wolę zapytać mądrzejszych. Wiem że quad ma przekładnię CVT i wiem że jak tam dostanie się woda to jest źle i należy ją stamtąd usunąć (czytałem na forum :D ). Ponadto w moim manualu jest napisane że do wody to na max 40cm (bez snorkla). ponieważ na razie nie zamierzam pływać quadem to raczej uniknę wlania wody przez filtr powietrza, dlatego moje pytania dotyczą wody w przekładni.

1. Którędy w KQ woda może dostać się do przekładni ?
2. Do czego służy w KQ czarna karbowana rura ktorej końcówka wyprowadzona jest za chłodnicą (czy to może jest właśnie wlot do przekładni i czy to jest max głębokośc do której bezpiecznie mogę wjechac w ciecz))
3.Jak wylać wodę z przekładni KQ czyli co i gdzie odkręcić itp. (jakie czynności wykonać po koleji)?
4. Po czym poznam że w mojej przekładni jest woda, jak quad się wtedy zachowuje?
5. Co się stanie jeżeli zlekceważę wodę w przekładni ?

Czytałem dużo na forum w tym temacie ale to dlamnie zbyt ogólne informacje, których moja słaba wiedza techniczna nie jest w stanie dopasować do mojego quada. Dlatego proszę o specyficzne informacje odnośnie KQ podane w sposób "łopatologiczny".
Dziekuję i pozdrawiam.

_________________
Miłośników quadów i horroru zapraszam do Krypty im. Draculi.
http://yarow.blog.onet.pl


 
Profil

Rejestracja: 13.08.2005 18:16
Posty: 737
Quad: Suzuki Vinson Renegade X Kawasaki TERYX 750 - RUW
PostWysłany: 10.08.2007 07:48 
1. Woda może się dostac do przekładni zarówno wlotem powietrza który jest umieszczony za chłodnica u góry pod przednim plastykiem, jak i wylotem powietrza który jest z tyłu quada za tylnym swiatłem równiez pod platykiem u góry.

2. Ta rurka to jest prawdopodobnie własnie wlot powietrza. Powinna miec srednice około 70mm.

3. Po zalaniu gasisz silnik i od spodu po prawej stronie silnika a dokładnie w obudowie przekładni jest taki gumowy czarny korek który trzeba wyjac i poczekac az woda zleci. Na koncu można odpalic silnik i nawet kawałek się przejechac zeby woda dokładnie spłyneła. Nastepnie dokłądnie włóż korek spowrotem i to wszystko.
Czasami nawet po spuszczeniu dokładnie wszystkiej wody i tak mozesz czuc delikatne slizganie się. Wtedy nie ma co panikowac tylko spokojnie zrobic pare kilometrów zeby wilgotny pesek się wysuszył.


4.Wode poznasz po tym ze quad jakby się slizgał. Czyli dodajesz gazu a quad albo jezdzi powolutku albo nawet stoi. Takie wrazenie jekby się sprzegło slizgało. Na pewno poczujesz.

5.Wody lepiej nie zlekcewaz bo zabijesz pasek w momencie i wytrzesz rowki na kołach pasowych.


Moja rada: zanim wjedziesz do wody sprawdz gdzie masz dokłądnie ten korek spustowy (czasami może być równiez srubka na klucz 12)


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2006 12:50
Posty: 335
Miejscowość: Góry Świętokrzyskie
Quad: duĹźy w takie ciapki
PostWysłany: 10.08.2007 10:46 
dzięki Markus, :D
świetna robota, wszystko załapałem.
Wprawdzie ta czarna rura ma średnicę około 3 - 4 cm ale to chyba szczegół, ważne że wiem do czego służy.
Podsumowując: wiezdżając do wody nie powinienem zanurzać quada głębiej niz ta rura oraz nie głębiej niz tylne światło (oczywiście z bezpiecznym zapasem).
O to mi chodziło.
Pozdrawiam

_________________
Miłośników quadów i horroru zapraszam do Krypty im. Draculi.
http://yarow.blog.onet.pl


 
Profil

Rejestracja: 11.09.2006 22:18
Posty: 28
Miejscowość: Augustów
Quad: linhai300 i chinol
PostWysłany: 10.08.2007 11:05 
o, w końcu wiem już gdzie jest wlot powietrza


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2007 21:06
Posty: 577
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: może znowu kiedyś... na razie TJ
PostWysłany: 10.08.2007 14:57 
yarow napisał(a):
wiezdżając do wody nie powinienem zanurzać quada głębiej niz ta rura oraz nie głębiej niz tylne światło


Najlepiej przed wodowaniem pooglądaj dokładnie skrzynie CVT. Dojdziesz sam gdzie biegną wlot i wylot ze skrzyni. Po sznurku do kłębka. Zobacz gdzie jest wlot i wylot powietrza (z przodu i z tyłu :lol: ) na obudowie CVT, sprawdź gdzie są zakończone. Pamiętaj, że skrzynia to nie jedyne miejsce które trzeba chronić przed zalaniem. Ważniejszy jest filtr powietrza przez który woda może się dostać do silnika. Warto wiedzieć gdzie jest do niego wlot powietrza. No i zostaje kilka innych mniejszych odpowietrzeń.


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 10.08.2007 21:55 
jazda KQ po wodzie
Hej!
Nie chwaląc się jestem specjalistą od przekładni i wody - szczególnie w moim modelu ;-)
(jak kogoś interesują szczegóły to zapraszam http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4855

Na codzień poruszamy się we dwa gady i jednym z nich jest właśnie KQ700.
Znam ten model też dość dobrze i do powyższych cennych wskazówek dodam, że:
Ta karbowana rura to jest prowadnica dla przewodów wciągarki i nie ma nic wspólnego z CVT.
Gdybyś wziął kawałek sztywnego drutu i wepchnął w tę rurę to wyjdzie on drugim końcem w okolicach akumulatora.
Wlot do przekładni jest znacznie wyżej - prawie pod plastikiem pod przednim bagażnikiem.
Generalnie KQ bez żadnych przeróbek śmiało idzie pod siodło (ale ostrożnie i bez fali). Przy tak głębokiej wodzie jedyny problem to stromy wjazd i zwłaszcza wyjazd. Wtedy może trochę się wlać.
Spust jest zwykłym korkiem na wcisk. Jest dość trudno dostępny i łatwiej wyjąć niż włożyć ;-)

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2007 21:06
Posty: 577
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: może znowu kiedyś... na razie TJ
PostWysłany: 10.08.2007 22:06 
Waldo napisał(a):
łatwiej wyjąć niż włożyć


...samo życie. :lol:


 
Profil
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2006 12:50
Posty: 335
Miejscowość: Góry Świętokrzyskie
Quad: duĹźy w takie ciapki
PostWysłany: 11.08.2007 10:01 
To bardzo dobre wieści. Znaczy moge na luziku do 60 cm w wode wjechac i jeszcze mam margines bezpieczeństwa.
No i oczywiście, co bardzo ważne będę uważał przy wkładaniu :D

dzięki

_________________
Miłośników quadów i horroru zapraszam do Krypty im. Draculi.
http://yarow.blog.onet.pl


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.11.2006 21:18
Posty: 791
Miejscowość: na płd od KRK
Imię: Tomcat
Quad: Bruteforce 750EPS +Kingquad 750AXI +V6
Poprzednie quady: Kingquad 700, Linhai 300
PostWysłany: 23.08.2007 23:23 
Cieszy mnie taka wiadomość niezmiernie, ale czemu producent podaje te marne 30cm?

_________________
Odwiedź nas na: facebook.com/TokaSquad

Filmy z wyjazdów na quadach

Zapraszamy do naszego serwisu quadów mieszczącego się w Radziszowie
tel:733 010 507 tokaSerwis - naprawy i przeróbki


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 24.08.2007 09:58 
Pamiętaj o tym żeby pod rzadnym pozorem nie gasić silnika w wodzie... nawet jeśli pasek zacznie się ślizgać to wrzuć lub ( N ) i go wyciągaj ale silnik niech sobie bulgocze....

Po tym jak spuścisz wode z skkrzynii mozesz go trochę przegazowac na luzie...

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 01.02.2007 12:02
Posty: 236
Miejscowość: Warszawa
Quad: KQ 700
PostWysłany: 24.08.2007 10:29 
Cytuj:
Pamiętaj o tym żeby pod rzadnym pozorem nie gasić silnika w wodzie...
A możesz coś więcej napisać dlaczego. Co to ma do skrzyni?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 24.08.2007 10:55 
Do skrzyni nic, ale jeśli wydech jest pod woda, a nie ma specjalnych komór które nie pozwalają dostać się wodzie do silnika no to mamy problem ... :oczy:
Nic się nie stanie jak quadzik będzie sobie pyrkał, a może to nas uchronić od kosztów...

Ja mogę potwierdzic że w Polarisach rzeczywiście komory robią robote, jakis czas temu jeździłem po dosyc głębokiej rzece zaczeło być tak głęboko że .... ;) Więc chcąc zmienić bieg musiałem puścić gaz, podczas zmieniania biegu silnik mi zgasł... Troszke się przestraszyłem ale odpalił w wodzie spowrotem bez problemu... wsteczny wrzuciłem i ogień :D

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 28.06.2004 09:50
Posty: 301
Miejscowość: Warszawa
Quad: Polaris 500 H.O oraz Suzuki Eiger
PostWysłany: 24.08.2007 18:21 
będzie dobrze, nie przejmuj się ta bardzo skrzyniá CVt tylko uwazaj w 100% na wlot powietrza do filtra. jak nagle qpadniesz w dolek, quad zacznie się zaglebiac wraz z siedzeniem do wylacz szybko silnik i jak najszybciej go wyprowadz. woda w przekladni do pikus, po porstu meczace ejst jej spuszczanie jesli jest to zbyt czeste ale jak to opanujesz to nie ma się czym przejmowac.
powodzenia

_________________
Jeżdżę Polarisem a przerabiam Eigera


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 24.08.2007 21:42 
Motyf Pozmieniałbyś barwy w stópce na te zza wielkiej wody :figielek: :uśmiech:

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 28.06.2004 09:50
Posty: 301
Miejscowość: Warszawa
Quad: Polaris 500 H.O oraz Suzuki Eiger
PostWysłany: 25.08.2007 14:51 
racja racja, szkoda ze Ty nie mozesz zmienic swojego emblematu:-(

_________________
Jeżdżę Polarisem a przerabiam Eigera


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 15 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.