Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Silnik od quada potrzebny do drezyny
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 15:43



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Silnik od quada potrzebny do drezyny 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 12.05.2009 11:42
Posty: 4
PostWysłany: 12.05.2009 11:46 
Silnik od quada potrzebny do drezyny
Witam

Ponieważ jest to mój pierwszy post chciałbym się krótko przedstawić. Mam na imię Marcin i jestem zapalonym majsterkowiczem oraz wolontariuszem na Piaseczyńskiej kolei wąskotorowej (link). Wraz z kolegami z sekcji drezynowej (link 2) chcemy zbudować od podstaw drezynę jednak mamy kilka pytań i nadzieję że ktoś będzie umiał nam udzielić na nie odpowiedzi.

Do rzeczy. Zamierzamy zbudować od podstaw lekką, 2-osobową drezynę silnikową lecz nie mamy silnika. Silnik chcielibyśmy kupić nowy, jednak nasz budżet przewiduje na taki zakup maksymalnie 1000zł. Rozważamy kilka różnych, m.in. przemysłowe Hondy stosowane w agregatach prądotwórczych czy maszynach budowlanych. Te silniki mają jednak kilka wad, np. brak instalacji elektrycznej oraz biegu wstecznego.

Poszukujemy zatem silnika o mocy 5-10 Km i pozbawionego tych wad. Znalazłem na allegro takie coś : SILNIK 110 CCM PEŁEN AUTOMAT + BIEG WSTECZNY ATV
Czy ktoś może mi coś o tym silniku powiedzieć? Oprócz tego że to chińszczyzna.
Jakie ma przebiegi międzynaprawowe?
Jak wygląda sprawa elektryki w takim silniku?
Czy prądnica/alternator(?) jest częścią silnika czy jest osobnym elementem napędzanym przez łańcuch?
Czy na biegu wstecznym prędkość jest taka sama(podobna) jak do przodu?

Czy ktoś może mi ewentualnie polecić inny silnik o podobnych parametrach? Zależy nam na małym max. 15-sto konnym silniku z biegiem wstecznym i instalacją elektryczną 12v.
Dobre rady mogę wynagrodzić darmową przejażdżką gotową drezyną.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 12.05.2009 13:56 
Re: Silnik od quada potrzebny do drezyny
Nie kupujcie chińskiego silnika! Będzie z tym tylko masa problemów. Ja na Twoim miejscu poszukałbym silnika od motoru (tyle tylko, ze chcesz mieć wsteczny), do 1000zł znajdziesz już cos ciekawego. Skoro zabierasz się za taki projekt to znasz się na mechanice, więc stan silnika ocenisz sam, a i drobne naprawy nie będą problemem. To tyle teorii ode mnie.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 12.05.2009 11:42
Posty: 4
PostWysłany: 12.05.2009 14:27 
Re: Silnik od quada potrzebny do drezyny
Uczestniczyłem przy budowie i eksplatacji drezyny napędzanej silnikiem MZ150 i brak biegu wstecznego był bardzo dotkliwie odczuwalny. A co do chińczyków to pytam się dlatego że spotkałem się z taką opinią iż o ile się o niego dba to silnik jest najbardziej niezawodnym elementem quada.


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 12.05.2009 14:56 
Re: Silnik od quada potrzebny do drezyny
Odpuść sobie chiński silnik. To tylko kłopot. Może silnik od malucha? :D A tak na poważnie. Popatrz na mechanizmy różnicowe, ja w quadzie mam wsteczny wrzucany z jego pomocą. Silnik kręci w jedną stronę, ale quad jedzie do przodu. Nie wiem jak z wytrzymałością w drezynie. U mnie śmiga. Wymieniałem tylko piastę, którą Ty musiałbyś obspawać dla spokoju.

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.12.2008 17:56
Posty: 56
Miejscowość: Płońsk
Quad: Raptor 700R SE
PostWysłany: 12.05.2009 18:38 
Re: Silnik od quada potrzebny do drezyny
Akurat jesli chodzi o silniki chinskie to faktycznie nie są zle, przerabialem ten temat, silnik przetrzymal konstrukcje samego pojazdu wiele razy, a zalac go można nawet olejem z frytek ;]

_________________
Pozdr :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 21.10.2007 18:50
Posty: 147
Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Quad: Polaris Trail Boss 350l 4x4||budowa buggy
PostWysłany: 12.05.2009 20:55 
Re: Silnik od quada potrzebny do drezyny
Zalać olejem z frytek to można było oryginalne silniki Hondy z modeli dax/monkey ale czy chinczyk wytrzymalby? :)

_________________
http://picasaweb.google.com/Termimaki/BudowaBuggy#


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 12.05.2009 11:42
Posty: 4
PostWysłany: 13.05.2009 13:07 
Re: Silnik od quada potrzebny do drezyny
Cytuj:
Popatrz na mechanizmy różnicowe

Chętnie bym się im przyjrzał ale niestety nie mogę nigdzie (w internecie) takich znaleźć. Na allegro brak albo nie umiem szukać.


 
Profil
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 13.05.2009 14:34 
Re: Silnik od quada potrzebny do drezyny
jak ja miałem kiedyś chińskiego quada to w nim właśnie tak był rozwiązany wsteczny ze silnik kręcił w jedna stronę a koła się kręciło w druga... mechanizm był w tylnym moście i jako jedna z nielicznych części quada był całkowicie bezawaryjny
może takie coś być zastosował przy lepszym motocyklowym silniku?

mam nawet w domu taka przekładnie już nieużywaną...


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 13.05.2009 14:57 
Re: Silnik od quada potrzebny do drezyny
Student napisał(a):
Cytuj:
Popatrz na mechanizmy różnicowe

Chętnie bym się im przyjrzał ale niestety nie mogę nigdzie (w internecie) takich znaleźć. Na allegro brak albo nie umiem szukać.

http://allegro.pl/item632558173_os_tyln ... dniom.html
jest t coś takiego. Istnieją większe, ale jakoś na allegro nie widzę już. Na pewno będą.

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 12.05.2009 11:42
Posty: 4
PostWysłany: 13.05.2009 16:16 
Re: Silnik od quada potrzebny do drezyny
Przecież to kosztuje tyle co cały silnik. Tylko mi powiedz czy w takim moście jest wbudowany mechanizm różnicowy? Bo wszelkie różnice w obrotach kół jednej osi są efektem niepożądanym na kolei.


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 16.05.2009 17:55 
Re: Silnik od quada potrzebny do drezyny
Brak mechanizmu różnicowego.

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.