Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Silnik od motocykla
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 11:24



Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Silnik od motocykla 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.09.2004 13:29
Posty: 477
Miejscowość: Konstancin k.WAWY
Quad: Był R700 jest G700 ehh starzeje się :]
Poprzednie quady: LS300 Raptor 700
PostWysłany: 09.09.2004 16:14 
Silnik od motocykla
Co myślicie o tym jakby wrzucic do np takiego quada 350cm silnik od jakiegos motorku o pojemnosci 500cm???Mysle ze moc byla by zadowolajaca :oczy: A wy co o tym myślicie?? :oczy:

_________________
Pozdro :)


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 17.01.2004 18:33
Posty: 105
Miejscowość: kraina Oz\ k. Słupska
Quad: kosiarka samobierzna
PostWysłany: 09.09.2004 16:45 
co za bezsensowne pytanie. To tak jak by wyrzucic silnik z malucha i wsadzic silnik 2 litrowy z choppera.

_________________
Pozdrawiam Karol


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.09.2004 13:29
Posty: 477
Miejscowość: Konstancin k.WAWY
Quad: Był R700 jest G700 ehh starzeje się :]
Poprzednie quady: LS300 Raptor 700
PostWysłany: 09.09.2004 20:59 
Dlaczego bezsensowne??Po co np zmieniac caly Sprzęt skoro można wymienic silnik i trochę wzmocnic calosc,a efekt na pewno bylby niezly.

_________________
Pozdro :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 16:31
Posty: 590
Miejscowość: Chełm
Quad: Honda TRX 450R
PostWysłany: 09.09.2004 22:20 
muszę się zgodzic z Karolen to pytanie nie ma trochę sensu. No wiesz gdyby wszyscy mysleli tak jak Ty (albo by tak bylo) no to zalozmy w calej ofercie np Yamahy dostepny by byl tylko jeden model quada. Moim zdaniem nie można zrobic tak jak mowisz ponieważ cala konstrukcja, wszytkie podzespoly i części dostosowane sa do silnika danego modelu. Nie moglbys wsadzic silnika zalozmy z Raptora 660 do wariora 350 ponieważ one calkowicie roznia się budowa (inna rama itd) takie jest moje zdanie.

_________________
Pozdrawiam Zippo


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2004 18:32
Posty: 1
Miejscowość: Krosno
Quad: zamierzam kupić :)
PostWysłany: 10.09.2004 07:12 
takie coś jest bez sensu, po to robią quada w fabryce znawcy tematu aby dobrze służył, przeróbki owszem, ale po co ?? przeciez każdy wyczynowy quad ma silnik od motocykla, np Honta TRX ma silnik Hondy CRF 450, Yamaha YFZ ma silnik Yamahy WR 450, a Suzuki to nowe (nie pamietam modelu) LTF chyba ma silnik Suzuki DR 400, wiec po co kombinowac ??jak to sa bardzo dobre i mocne silniki, a Raptor z kolei ma silnik MuZ Baghiry, wg mnie 350 w quadzie to stanowczo za mało :) pozdro

_________________
Dach to mój fach !!! :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 16:31
Posty: 590
Miejscowość: Chełm
Quad: Honda TRX 450R
PostWysłany: 10.09.2004 12:10 
Eee tam no wez nie przeginaj jak ktoś zaczyna przygode z quadem to 350 jest w sam raz a zreszta nie można mowic ze jakas tam pojemnosc jest za cienka. Jesli pierwszy raz się wsiada na ATV to nawet mniejsze pojemnosci też sa dobre.

_________________
Pozdrawiam Zippo


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 10.01.2005 01:47 
Wasze problemy
Czemu miało by być bezsensu. Każdy pojazd jest budowany z zapasem wytrzymałości i wsadzenie większego silnika nie spowoduje raczej drastycznych obciążeń.Sam zresztą widziałem filmiki w których Banshee miała jakiś wysokoobrotowy silnik, podejrzewam że od GSX-R. Fakt gość szalał po asfalcie, ale szła ona jak przeciąg.
Myśle że możesz pokusić się o taką zmianę.
Wiadomo ktoś kto ma full kasy może se pozwolić na zmianę quada na większego, ale to jest wąska grupa osób.
Jeżeli ktoś się porywa z "motyką na słońce" nie mając praktyki w tego typu problemach i mówi że nie da radę, to niech przynajmniej podejdzie z dystansem do swoje wypowiedzi.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2006 13:22
Posty: 15
Miejscowość: Kartuzy
Quad: DS 650
PostWysłany: 29.01.2006 13:33 
Witam, ja mam Yamhe Ytz przerobioną własnorecznie...
Była to seryjna Yamhaz silnikiem 250ccm dwusuwowym.. po rozcieciu,poszerzeniu, wydluzeniu i wzmocnieniu ramy zamontowalismy w niej silnik od Hondy VFR czy VTR. silnik ten ma ponad 60ps-ow i jest to 4garowa jednostka z układem V... ma tylko 400ccm ale naprawdę daje rade i to jakchce, i kiedy chce...
wiec ja będę bronil teorii ze wlozenie silnika motocyklowego to nie tragedia , pod waruniem ze ktoś to zrobi z sensem... "Jedyny ból to brak wstecznego, ale z tym akurat idzie powalczyc....
Quad co prawda zyskał na masie i to z pewnoscia jego minus, ale osiagi jakie ma teraz rekompensuja to wszystko... a biorac pod uwage ze rama jest wzmocniona to nawet skoki nie sa straszne...

_________________
It's got a cop motor of four hundred and forty cubic inch plant, it's got cop tyres, cop suspension


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 29.01.2006 15:27 
Mala adnotacja - YTZ to nie quad a trike :)
Ja także uważam podobnie - każda rama jeśli ją poprawić tu i ówdzie zniesie większy silnik, problem może być przy skokach - należałoby wzmocnić zawieszenie i newralgiczne punkty najbardziej narażone na siłę wyginającą pionową (przy lądowaniu)
Jak dobrze pójdzie to przed sezonem postaram się zrobić małego switcha na silnik oscylujący w granicach 600 (CBR, GSXR) bo dwusuwowe 500 ma jedną wadę - pali ile wejdzie :zły:

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.01.2006 20:23
Posty: 26
Miejscowość: Tczew
Quad: Yamaha banshee
PostWysłany: 29.01.2006 21:06 
Kiedyś na "ebay" było sporo takich przeróbek. Bombardier z silnikiem od CBR, oczywiście wzmacniana rama hamulce..... pytanie tylko czy tym można jeszcze jeździć normalnie w terenie, bo mi się wydaje że to już tylko taki ścigacz na 4 kołach i w teren to "to coś" można wieźć na przyczepie :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 29.01.2006 21:10 
Tego typu silniki mają jedną wadę - są wysokoobrotowe i ich krzywa mocy zaczyna rosnąć od 7000 obr/min. Wszystko można załatwić co prawda przełożeniem, ale wtedy to na 5 z lekkiego doadania gazu będzie szedł na koło - mnie to nie przeszkadza - im dzikszy tym lepszy.
Jak to mawiają za wielką woda - Moc : jeśli cię nie przeraża, nie masz jej wystarczająco.
:uśmiech:

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 12:19
Posty: 622
Miejscowość: Żywiec
Quad: Suzuki Vinson 500 Semi-auto
PostWysłany: 29.01.2006 21:58 
aXcid napisał(a):
Mala adnotacja - YTZ to nie quad a trike :)
Ja także uważam podobnie - każda rama jeśli ją poprawić tu i ówdzie zniesie większy silnik, problem może być przy skokach - należałoby wzmocnić zawieszenie i newralgiczne punkty najbardziej narażone na siłę wyginającą pionową (przy lądowaniu)
Jak dobrze pójdzie to przed sezonem postaram się zrobić małego switcha na silnik oscylujący w granicach 600 (CBR, GSXR) bo dwusuwowe 500 ma jedną wadę - pali ile wejdzie :zły:


Czyli zuzycie paliwa wygralo z miloscia do 2t ?? :D

_________________
www.ciecina.eu


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 29.01.2006 22:06 
Nie do końca - to będzie switch w zalezności od aktualnych potrzeb ;) Jak gdzieś na dłużej - wiadomo, 4T - ale na tor, lub do szaleństw w okolicy dochodzacej do 70 km - 2T : nie zamierzam zdradzić mojej 500 na recz jakiegoś 4 suwa, no może mały skok w bok :D

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 29.01.2006 22:08 
aXcid napisał(a):
Moc : jeśli cię nie przeraża, nie masz jej wystarczająco.
:uśmiech:


Może ścigaczami się pobaw , ja nie ogarnąłem R1 ani XX , przyjemność z jazdy jest wtedy kiedy odstawiasz sprzęt i macasz się czy jeszcze żyjesz . Jak jeździłem plastikami cały czas miałem wrażenie , że zaraz w coś przydzwonię , przyspieszenia są niesamowite , dla człowieka z wyobraźnią wręcz zabójcze , patrzysz że za chwilę wyjdzie na drogę baba z wózkiem , wyjedzie chłop wozem, rower , a na drodze będzie leżała końska kupa lub na zakręcie będzie rozsypany piasek...

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 29.01.2006 23:10 
Dlatego uważam że plastiki są .. dla plastików ;) ładnie wyglądają i już, a nadają się tylko i wyłącznie na tor. Ja od zawsze jestem twardy offroadowiec, osiąganie fafset kilometów slalomem między samochodami to nie dla mnie zabawa.
Po prostu lubię mieć "pod ręka" - odkręcam rzadko, ale jak trafie na puste pole i długa prosta do predkościomeirz pokazuje tylko 3 cyfrowe wartości, długi szutrowy łuk wzięty przy 130 km/h to jest uczucie :)
Druga rzecz, lubię miec z czego przyspieszyć - nie po to żeby lecieć jak głupi ale po prostu móc "szarpnąć" całym soba.
Pomimo tego nigdy nie demonizowałem sprzetów z mniejszą pojemnością, że to badziew itd - na wszystkim można odnaleźć frajdę z jazdy :) Poczynając od 250 w górę :)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.