Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - ''PROJEKT Samoróbka''
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 03:53



Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
''PROJEKT Samoróbka'' 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.12.2012 15:19
Posty: 229
Miejscowość: Lisy
Imię: Bartek
Quad: Kingway 150, Yamaha dt 50
PostWysłany: 27.06.2013 21:58 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
No niby jest droższy ale jest bardziej poważny niż silnik od wsk-i i wtedy mógłbyś cały projekt bardziej poważnie potraktować bo na silniku wski nie ważne czy w świetnym stanie czy zajeżdzonym i tak będzie to dość słabo wypadać i na asfalcie, na szutrze czy w błocie. Możesz się nie zgodzić ale takie jest moje zdanie ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 27.06.2013 22:01 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Chcę to jak najtaniej i najsolidniej wykonać.To ma być tani projekt.Ja robię to dla zbicia czasu i aby być z czegoś dumnym. ;)
A co myślicie o amortyzatorze na tył od piaggio sfera(tył)?

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


 
Profil
Moderator Działu Chińskie Quady
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.07.2011 12:51
Posty: 1702
Miejscowość: Bieszczady:)
Imię: Rafal
Quad: Cagiva Elefant 125, Honda NS1 80
Poprzednie quady: Hammer 110
PostWysłany: 29.06.2013 01:47 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Jeszcze dzisiaj to Ci zmierzę, tylko najlepiej jakbyś mi jeszcze eska posłał żebym nie zapomniał :D

_________________
Pozdrawiam, Rafał ;)
Galeria mej zacnej 110 <- częste aktualizacje, zapraszam ;)Mój kanał YT<- również zapraszam ;)
Poradniki do chińskich quadów!
Zestaw schematów do silnika 139FMB (quady 50,70,110,125 oraz niektóre 150 produkcji chińskiej, znalazł monicadrift)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2012 14:22
Posty: 336
Quad: 600 + 125
PostWysłany: 29.06.2013 02:06 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
miałeś fajny tani amorek do wyrwania z crossa to się czaisz. Cięcie kosztów swoją drogą ale na coś w końcu trzeba się zdecydować bo wrośniesz w ziemie zanim coś powstanie.

Więc spawaj rame, ładuj silnik i dopiero wtedy szukaj odpowiednich amorków bo budowa ramy pod amorki... ciężko sobie to nawet wyobrazić.


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 04.07.2013 20:49 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Ja to w silnik 110 wsadzam razu na początku tygodnia ma przyjść silnik , tylko muszę tłok dokupić.

-- dodano 30.06.2013 20:23 --

Wiem że silnik na pewno wejdzie w ramę a o taką fotkę znalazłem.
Image

-- dodano 01.07.2013 21:09 --

Dzisiaj przedłużyłem kolumnę kierowniczą o 7cm i kolumna zostanie zamontowana na łożysku nie tak jak w chiński 110.Poodcinałem stare mocowania silnika.Dla zainteresowanych mogę dać jutro fotki jak to zrobiłem. ;) Powoli rozglądam się za pompą hamulcową na prawą stronę kierownicy.Silnik już wysłany jutro lub pojutrze będzie ,szlif ma zrobiony tylko tłok dokupię.Chciałbym przedłużyć wahacze przód jak myślicie 10cm będzie dobrze?Przód amortyzatory dam od wski a tył od piaggio sfera.

-- dodano 02.07.2013 21:47 --

Dzisiaj przyszedł do mnie silnik.Jutro jadę po części i od razu go złożę i jutro pewnie będziemy kombinować w ramie z silnikiem. ;)
Image

Image

Image

-- dodano 03.07.2013 21:41 --

Kolejny raz sam odpowiem sam sobie.Sprzedałem opony 7cali.I kupuję ośkę wahacz koła od 150 za grosze.Dzisiaj kupiłem części do silnika tylko jeszcze zamówiłem jedną i na piątek będzie. ;)

-- dodano 04.07.2013 20:49 --

Czyżby forum samoróbek upadło??
Niestety ale z tą osią nie wypalił od tego co miałem kupować to przerobił na wózek.
W tej chwili jestem na momencie montowania silnika w ramę ale za bardzo to nie wychodzi muszę to zgrać z ośką i ramą.Próbowałem bawić się z amortyzatorem wziąłem lewarek ale to nic nie dawało... :oczy:
Myślę nad zamontowaniu dużej zębatki na tył od Jawki Czeskiej.Jeszcze jutro jadę po ślimak sprzęgła i gaźnik muszę wyrwać za grosze od brata jak będzie miał.

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


Ostatnio zmieniony przez Łukasz125 04.07.2013 20:49, edytowano w sumie 5 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2012 14:22
Posty: 336
Quad: 600 + 125
PostWysłany: 05.07.2013 02:07 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Nie umarło nie umarło. Każdy dociera swoje sprzęty :)

co do twojej samoróbki to zębatka od jawki raczej nie pasuje do łańcucha wsk.

co to jest ślimak sprzęgła ?

płacić bratu za gaźnik ? No daj pan spokój...

jak na moje nie wprawne oko to strasznie chaotycznie to rzeźbisz. Chcesz wszystko na raz robić. Po co zawracać sobie głowę teraz jakimiś zębatkami i innymi .... Skup się na osadzeniu silnika w ramie i dokładaj kolejne puzzle.
Nie to żebym Cię zniechęcał ale mówię to po to żebyś sam siebie nie zniechęcił bo będziesz miał wszystkiego dosyć, rzucisz w kąt i tyle z tego będzie.
W każdym razie śledzę temat i wrzucaj zdjęcia z budowy i dziel się sukcesami i porażkami. Każda porażka jest nawozem sukcesu :wizi:


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 05.07.2013 09:08 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Bratu ciotecznemu na jakieś piwko lub będzie więcej części to na flache. :^^D:
Ślimak sprzęgła znajduje się w prawej pokrywie i on włącza sprzęgło.Dziś będę go miał (brat pojechał).
Ja chcę to dobrze zrobić aby najmniej przeróbek zrobić w nim.
Zębatkę przód mam 12z.
Jak już kupiłem silnik to na pewno będzie robione
A jak bym rzucił w kąt to mój brat by się zajął i by go nie było. :uśmiech:

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2012 14:22
Posty: 336
Quad: 600 + 125
PostWysłany: 05.07.2013 14:35 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
chodzi o to że moduł łańcucha jawki jest raczej inny niż wsk, po prostu sprawdź to zanim zaczniesz grzebać.


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 05.07.2013 20:30 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Na jaką ja padlinę trafiłem :oczy:
Miał być dzisiaj montowany silnik ale coś mnie gryzło sumienie że coś jest nie tak.Rozkręciłem lewy dekiel i chciałem zobaczyć koszyczek sprzęgłowy a tam lata jak psu jajca.Do tego jakimś mazidłem pomazany aby sprężynki się nie ślizgały.Rozpołowiłem silnik wszystkie łożyska do wymiany i w skrzyni brak podkładek i na oko źle poskładana skrzynia.Jutro rano gonię 12 km rowerem(skuter się zepsuł) po nowe łożyska do sklepu rolniczego.
Sprzedający napisał Silnik jest po kapitalnym remoncie , wymienione nowe tarcze , cylinder po szlifie wymienione wszystkie łożyska Tarcze na wykończeniu ,cylinder nominalny nie szlifowany , a łożyska to już wiecie...Mówi że wszystko jest tylko brak tłoka...Kopniak od rometa ,biegówki brak ,gaźnik bez pływaka i dysz , brak zębatki , brak ślimaka sprzęgła ,brak świecy i fajki.
No i co o tym powiecie?... Wpakowałem się po same uszy... :oczy: :zalamka:

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


Ostatnio zmieniony przez Łukasz125 05.07.2013 20:30, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2008 13:25
Posty: 489
Miejscowość: Stryszawa
Quad: Honda TRX420 FE BIG BEAR 400 CC
PostWysłany: 05.07.2013 20:55 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Znaczy załatwił Cię klasycznie, po staropolsku...

_________________
jeśli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć
https://www.facebook.com/jarekstryszawa


Ostatnio zmieniony przez kołek, 07.07.2013 00:15, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 05.07.2013 20:59 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Jakbym nie dokupił tych części co kupiłem to bym od razu odsyłał.Ale jak będzie po remoncie to chociaż będę wiedziała czym jeżdżę .Myślę go jutro złożyć i pójść po części na rynek dokładnie to po gaźnik od takiego starego dziadka co za grosze puszcza. ;)
A jeszcze mam pytanie silnik będzie chodził na zwykłym filtrze stożkowym?

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


 
Profil

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 06.07.2013 06:45 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Jeżeli z All....o to masz centrum sporów i namieszaj gościowi koło piórka , to nie uczciwe ! Ja odesłał bym i to natychmiast, masz pewnie skopiowany opis . Czy to co da? ale ostrzeże. Na stożkowym pewnie lepiej . ale o ile zobaczysz w praktyce. Dział samoróbek nie umarł ale każdy gdzieś w zaciszu garażu coś tam dłubie ,i jak mu się uda wkręcić choć jedną śrubkę to i tak jest szczęśliwy że zapomina się tym podzielić z kolegami.
Ja za marchewkę nie mogę idealnie wpasować silnika i zgrać przeniesienia napędu , walczę o każdy cm. dostępu .Miałem nadzieję wyjazd w wakacje, i co ... a może jednak da się.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 11.07.2013 13:05 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Niestety na tablicy kupowałem...
Już kupiłem łożyska i będę składał tylko na katalog patrzę jak te ma być skrzynia. :lol:

Z pozoru ładnie wygląda...
Jeszcze muszę klin dokupić bo coś nie taki mi dał i magneto faluje.Tylko sprzęgło mi zostało złożyć i pokrywy poprzykręcać.
Ale koleś jaki cwany zębatka ta co idzie na wale nie docisnął bo jak dociśnie to mu się nie chciała kręcić.Po prostu idiota nie potrafiła wbić simmeringa.
Du-Di
Dałbyś fotki z twojego quada budowy. ;)

-- dodano 11.07.2013 13:05 --

Więc wczoraj pracę zacząłem od 10rano do 24 w nocy.Zrobiłem 4 razu grubsze mocowania niż w chińczykach.Rama będzie przerobiona aby łańcuch nie tarł.Wahacz niestety ale nie bd przerobiony i mam przerobione mocowania wahaczy... 8)
Wieczorem dam fotki albo całkiem późno jak skończę ,dzisiaj mam nadzieje że postawie go na koła. :^^D: :^^D: :^^D:

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


Ostatnio zmieniony przez Łukasz125 11.07.2013 13:05, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 11.07.2013 19:09 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Dam ci fotki lecz muszę na nowo zrobić bo wirus w kompie i po albumie .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 17.07.2013 21:35 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Sprzedałem telefon i trochę gotówki wpadło. :^^D:
Powoli się rozglądam za amortyzatorem na tył tak do 50zł...
A dobry będzie od piaggio sfera???Z fotkami na razie ciężko bo fona sprzedałem...Ale będę próbował na brata telefonie dawać. :wizi
Kupiłem amortyzator od piaggio sfera i powiem że jest bardzo dobry nie odbija od razu.Kupiłem pompę hamulcową od jakiegoś ścigacza Suzuki chyba gsxr 650 , ale nie jestem pewien... :| Najważniejsze że są hamulce... :^^D:
Przednie amortyzatory od WSK125 już będę zamawiał...
Nawet tanią obudowę wyrwałem ale jeszcze nie kupiłem wiem że kolor biały ale nie znam kształtów chyba sportowa...
Fotki dam dzisiaj pewnie jak mam przyspawany wahacz oraz przerobiony , ale nie obiecuję...
Klamkę od sprzęgła od MZ150 oraz przełącznik będę miał za grosze... ;)
Dzisiaj kupiłem obudowę(białą)...Tylko bez przedniej ,lampy ale obiecał że znajdzie je....
Od quada CX100
Image
Oraz kupiłem klamkę od sprzęgła wraz z przełącznikiem i tylne światła wraz z kierunkami,tylko nie znam modelu...
A jeszcze mam problem z odpowietrzeniem hamulców .
A więc tak odpowietrzam płyn leci ale jakoś tak ledwo co leci jak by nie miał podciśnienia , a hamulców ani brak.Odpowietrzałem z 40min ale nadal bez skutków , nowe klocki kupione ,przewód szczelny...

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


Ostatnio zmieniony przez Łukasz125 17.07.2013 21:35, edytowano w sumie 5 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.