Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - ''PROJEKT Samoróbka''
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 18:32



Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
''PROJEKT Samoróbka'' 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 13.01.2013 11:35 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Patrzyłem teraz ,nie ma za takie pieniądze. :x

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


 
Profil
Moderator Działu Nasze maszyny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2010 22:03
Posty: 862
Quad: XxX
PostWysłany: 13.01.2013 12:48 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Za 450zł nie kupisz silnika . Chyba ,że chińczyka , który będzie jedna wielką zagadką. :wizi:
Z tym Vfr to przesadziłeś :oczy: Licz siły na zamiary , nawet jeżeli byś upchał ten silnik , to gwarantuje ci ,że nie ogarniesz mocy , a po 2 w tym wieku zgubić zęby? :wizi: Cr250 również będzie za mocny , pomijając to ,że koszt dobrego silnika ,który 'polata' to lekko 3tysiące.. A i remont cię nie ominie.

Szukaj silnika od Hondy Xr250.. Na pewno Cię nie zawiedzie , ale może chociaż z butów nie wylecisz..
Mocy ci wystarczy.

_________________
Opisz swojego quada w dziale NASZE MASZYNY


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2012 14:22
Posty: 336
Quad: 600 + 125
PostWysłany: 13.01.2013 15:02 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Rozumie że każdy z Was wkładał "taki" silnik do "takiej" ramy że wie, że rama się rozpadnie.

To, że silnik jest mocny to wcale nie znaczy, że gaz używa się w systemie 0/1. Ja osobiście lubię mocne silniki bo nie trzeba ich pałować żeby jechały i w razie czego mają rezerwę mocy a nie do tego żeby po lesie czy gdzieś po polu sprawdzać v-max.


Ostatnio zmieniony przez kriss20, 13.01.2013 15:02, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 13.01.2013 15:23 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
To po co zadajesz pytania?
Nie pomyślałeś że osoby które się wypowiadają moją spore zaplecze wiedzy na temat quadów i budowy?
Są takie przypadki że wcale nie trzeba czegoś przetestować żeby wiedzieć jaki będzie tego efekt.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 13.01.2013 15:50 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
W tym tygodniu jadę oglądać ramę ,w raz z kołami i zawieszeniem myślę że za 250zł wyrwę ,to kupię lepszy silnik ,tylko nie przekraczając pojemności .Wahacze od nowa ,ośka nowa do tokarza pojadę bardzo solidnego.Od czego proponujecie dać zwrotnice? Kupiec ma być w tym tygodniu i sprzedam czyli jakieś z oszczędnościami będę miał coś około 1000zł.

-- dodano 13.01.2013 15:50 --

http://tablica.pl/oferta/silnik-jc20-ho ... abb6b;r:;s: co powiecie o tym silniku pojemność dla mnie dobra. ;)

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


Ostatnio zmieniony przez Łukasz125, 13.01.2013 15:50, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2012 14:22
Posty: 336
Quad: 600 + 125
PostWysłany: 13.01.2013 16:15 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Zadaję pytania własnie dlatego że wiem że niektóre osoby mają sporo zaplecze na temat budowy quadów. Zazwyczaj pytam się o rzeczy które widziałem, że były już w Waszych projektach wykorzystywane więc zostało osobiście przetestowane.

Gdybym zadał na forum pytanie czy rama ze 125 wytrzyma katowanie jaka była by odpowiedź ? Każdy mówił by że to straszne badziewie, że się na tym zabije, że więcej się psuje niż jedzie i same negatywy.

Ja kupiłem właśnie takiego quada 125 od gościa co też uważał że to jest totalny złom. Rama była cała popękana więc ją pospawałem, dodatkowo wspawałem w kilku miejscach. Mam 24 lata, ważę jakieś 75 kg i wierzcie mi lub nie ale ten quad nie wie co to znaczy litość a ja lubię szaleć. I co ? Rama nigdzie ale to nigdzie nie pękła, ośka też nie pękła, silnik cyka jak zegareczek. I tak już prawie od roku. Wiadomo jakieś małe problemy były ale wszystko dało się spokojnie opanować. W markowym sprzęcie też są różne problemy.

Można mnożyć przykłady wyśmiewania różnych ludzi którzy mieli inne przekonania, inne wizje niż cała reszta a potem okazywało się że to właśnie ta jednostka miała rację a nie ślepo wierzący tłum.

Nie raz czytało się w necie profesjonalne wypowiedzi które okazywały się czystym stekiem bzdur, wyimaginowaną rzeczywistością pozbawioną wszelkich podstaw. Nikomu oczywiście nie ujmując bo na pewno macie doświadczenie ale dla mnie z góry zakładanie że rama zaraz się rozpadnie to nieporozumienie.

Dlatego pytam się: ile osób wkładało mocny silnik w taką ramę ? Może rama się rozpadnie a może nie. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Żeby nie było, do nikogo nie pije. Wyrażam tylko swoje zdanie.
Peace.


zwrotnice proponuję dać od poloneza.

Silnik musiał byś osobiście sprawdzić czy jest tak jak gościu pisze.


Ostatnio zmieniony przez kriss20 13.01.2013 16:15, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil Facebook
Moderator Działu Nasze maszyny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2010 22:03
Posty: 862
Quad: XxX
PostWysłany: 13.01.2013 16:22 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
W tej kasie nie znajdziesz dobrego silnika , do tego to jest starsza wersja silnika z nsr Jc20.. Na papierze wszystko dobrze wygląda , ale dolicz do tego wydech , instalacje ... 1500zł trzeba mieć żeby się nie zawieść chodź niespodzianka może również być.. Szukaj 250 4t , lepiej się spiszę niż 125 2t .. Mniejszy apetyt na paliwo , no i ciągnie od samego dołu , a taką nsr trzeba kręcić ,żeby jakoś jechała a tak naprawdę to tych 30 nie czuć .. Porównując 30koni 2 4t i 30 w 2t , 4t będzie jeździł lepiej..

Ale z tego co widzę jesteś w gorącej wodzie kąpany. :lol:

Szukaj jakiejś rozbitej /rozebranej Hondy xr /xl 250 , tak aby odpalić silnik , sprawdzić skrzynię.. Chociaż i tak wątpię w finał tego projektu. sorry

_________________
Opisz swojego quada w dziale NASZE MASZYNY


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 13.01.2013 20:49 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Jednak będę musiał poczekać aż trafi się silnik. :oczy:

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


 
Profil
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 14.01.2013 08:29 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Pamiętaj o jednaj bardzo ważnej rzeczy. Silnik a silnik z osprzętem to dwie różne rzeczy w dwóch różnych cenach.




lukasz125 napisał(a):
Wahacze od nowa ,ośka nowa do tokarza pojadę bardzo solidnego.Od czego proponujecie dać zwrotnice?


no to na logikę... czy nie lepiej zrobic już ramę od podstaw skoro większość części będzie nowa?

Jak robiłem swoją pierwszą samoróbkę to też zastosowałem kilka chińskich części (oczywiście nie w zawieszeniu) i jazda sama zweryfikowała to że z czasem musiałem wymienić je na inne.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2012 14:22
Posty: 336
Quad: 600 + 125
PostWysłany: 14.01.2013 14:32 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
kołek napisał(a):
Jak robiłem swoją pierwszą samoróbkę to też zastosowałem kilka chińskich części (oczywiście nie w zawieszeniu) i jazda sama zweryfikowała to że z czasem musiałem wymienić je na inne.


możesz napisac jakie to były części ? Bo ja w swoim projekcie też będę miał kilka i chciał bym wiedzieć czy warto się w to pchać czy nie.

Jeśli masz możliwości i chęci to oczywiście ramę warto zrobić samemu tylko pytanie czy masz do tego odpowiedni sprzęt.


Ostatnio zmieniony przez kriss20 14.01.2013 14:32, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 14.01.2013 15:05 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Ramę nie chcę robić sprzęt mam spawarkę ,szlifierkę,wiertarkę itp.Ale nie mam giętarki .A tak po prostu mój brat nie ma czasu i dużo pracy ma .Czasami będziemy ten projekt realizować. :>

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


 
Profil
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 14.01.2013 15:24 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
kriss20 napisał(a):
możesz napisac jakie to były części ? Bo ja w swoim projekcie też będę miał kilka i chciał bym wiedzieć czy warto się w to pchać czy nie.


Nie pamiętam teraz wszystkiego co było bo to było chyba 5 lat temu a quada już dawno nie mam. na pewno była to kolumna kierownicza, tylne hamulce, tłumik,siedzenie, przełączniki i kierownica... i coś może jeszcze było ale nie pamiętam... generalnie wiem że wszystko co zastosowałem ze starego chińczyka musiało zostać wymienione. Jedyne chyba co, to podnóżki wytrzymały do końca.
No i pomijam już fakt że wiele części już z góry stosowałem inne mimo że miałem chińskie.


A co do wykonania ramy to o jakim sprzęcie mówisz?
Prawda jest taka że jak się ma trochę pojęcia to wystarczą jedynie podstawowe narzędzia do wykonania ramy. Można zrobić ramę z samych prostych rur i będzie dużo lepsza od chińskiej. Dla uproszczenia można zgiąć jedynie dwie rury przy kołysce silnika ale to można na upartego zrobić i bez giętarki.

A często jest i tak że dopasowanie innych elementów pod inną rame zajmuje więcej czasu niż zbudowanie jej od podstaw.


ps. jeśli nie macie dużo czasu na budowę to nawet nie zaczynajcie. Chcąc zrobić coś co będzie bezpieczne i choć trochę dopracowane trzeba spędzić nad tym sporo czasu mimo tego że na pierwszy rzut oka wydaje się że to jest tylko kilka rurek do połączenia.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 14.01.2013 15:49 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Wiem o co chodzi,jeszcze pogadam z bratem na razie brak pracy zima może coś się pomyśli.
Moja wiedza od czego wykorzystać części
:strzałka: zwrotnice od poloneza
:strzałka: zawieszenie na samochodowym
:strzałka: rama od podstaw
:strzałka: silnik od crossów , od ścigacza jest wysoko obrotowy ,tak do 300 poj.
:strzałka: kola będą zachowane od chińczyka pewnie ,w raz z innymi częściamy ,na pewno ni zawieszenie
:strzałka: ośka od podstaw
:strzałka: rama będzie pewnie spawana mig mat
:strzałka: pewnie ze zwykłych rurek
Teraz pytania
:?: ile pójdzie materiału
:?: wahacz od nowa ,czy od chińczyka
:?: czy wystarczy 1000zł/1200zł

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


 
Profil

Rejestracja: 28.08.2011 14:09
Posty: 488
Miejscowość: Nowy Żmigród/Krakow
Quad: Warrior 350, bashan200, wsk175 quad
PostWysłany: 14.01.2013 18:10 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
1200 zł wystarczy na wszystko bez silnika, koszt rurek jest znikomy w porównaniu do reszty, szacunki możesz odpuścić, przeznacz 100zł.
Wahacz od nowa.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 14.01.2013 19:11 
Re: ''PROJEKT Samoróbka''
Jeszcze jak opanuje dobre spawanie to może i z bratem we dwóch będziemy spawać ,a jakie amory dać na przód myślę dać od MZ,a od czego na tył proponujecie?michalnz a czego mówisz że bez silnika koła wyrwę za 100zł od 200stki od kolegi ma.A tylny wahacz też samemu ,chyba dam od chińczyka... :?

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 82 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.