Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Quad Samoróbka z Yamahy xj 600
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 09:29



Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Quad Samoróbka z Yamahy xj 600 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2012 20:45
Posty: 1547
Imię: Łukasz
PostWysłany: 06.07.2013 19:05 
Re: Quad Samoróbka z Yamahy xj 600
Dlaczego sprzedajesz? http://tablica.pl/oferta/quad-600-yamah ... dc39a03c79

_________________
Pozdrawiam ,Łukasz


 
Profil

Rejestracja: 24.02.2013 08:58
Posty: 18
Miejscowość: Bieszczady... okolice Leska
Imię: Dariusz
Quad: Samoróbka z Yamahy xj 600
PostWysłany: 10.07.2013 11:12 
Re: Quad Samoróbka z Yamahy xj 600
Łukasz125 napisał(a):


nie sprzedaje...;) oferta była wystawiona tylko po to aby sprawdzić czy jest jakieś zainteresowanie sprzętem własnej konstrukcji...:) muszę przyznać że mimo ceny którą tam wystawiłem zainteresowanie jest duże. Dużo osób dzwoniło i gdyby to było zarejestrowane to bez problemu by się sprzedało...;)

aktualnie sam myślę nad rejestracją mojego quada lecz nie wiem czy będzie to możliwe, ponieważ byłem w wydziale komunikacji i powiedzieli, że była możliwość zarejestrowania pojazdu sam lecz do dnia 30.06.2013r. więc nie wiem jak to teraz zrobić. Już myślałem, żeby kupić ramę z chińczyka 250 zarejestrowaną, przebić tabliczkę i przerejestrować. Ciekawi mnie tylko jakby wyglądała kontrola drogowa;/


 
Profil

Rejestracja: 08.07.2008 07:55
Posty: 83
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Quad: w trakcie budowy
PostWysłany: 27.08.2013 11:30 
Re: Quad Samoróbka z Yamahy xj 600
Witam,
mam kilka pytań:
od czego zastosowałeś zębatki w skrzyni od żuka?
Na wejściu do skrzyni na ile stoczyłeś wałek pod łożysko i czy zębatka jest na wieloklinie?
Na wyjściu ze skrzyni widzę że zębatka jest na śrubach dorabiałeś jakieś mocowanie czy bezpośrednio do tej flanszy przykręciłeś ?
Jak w praktyce sprawuje się tak skonstruowany wahacz?
Po przejrzeniu twojej galerii może w końcu sam się zabiorę za montaż tej skrzyni ;)

-- dodano 27.08.2013 11:30 --

Jeszcze jedno pytanie ile masz zębów na zębatce na osi?

_________________
Galeria z budowy: http://picasaweb.google.pl/zbyszek8/BudowaQuada#


Ostatnio zmieniony przez cypis.z, 27.08.2013 11:30, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 24.02.2013 08:58
Posty: 18
Miejscowość: Bieszczady... okolice Leska
Imię: Dariusz
Quad: Samoróbka z Yamahy xj 600
PostWysłany: 29.09.2013 08:33 
Re: Quad Samoróbka z Yamahy xj 600
Witam sporo czasu mnie tutaj nie było dlatego odpisuję dopiero teraz...
a więc tak zębatki miałem dorabiane w pobliskim zakładzie. Zębatka od strony napędu z silnika na skrzyni ma 23zęby i jest osadzona na wieloklinie i zabezpieczona z dwóch stron pierścieniami żeby się nie przesuwała. Z tej samej strony wałek podparty jest na łożysku nie pamiętam jakie było ale miało chyba 17mm w środku. Jak Ci wystaje poza frezem taki kawałek ośki na około 4cm długości i średnicy 17,5mm to na nim właśnie podparty mam ten wałek. z drugiej strony zębatka jest przykręcona do kielicha i ma 26zębów, zaś na osi zębatka ma 48zębów.
hmm co do wahacza wszystko jest ok jedyne co w nim przerobie to szpanowanie łańcucha między skrzynią a osią. Dobra rada dla ciebie jak będziesz robił coś podobnego to nie rób szpanera na łańcuch tylko zrób szpaner tak aby szpanować osią tak jak to jest zrobione w quadach sportowych. Szpaner na łańcuchu nie zdaje egzaminu gdy jedziesz do tyłu.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.