Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Montaż silnika od malucha do samoróbki
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 02:49



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Montaż silnika od malucha do samoróbki 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 16.09.2010 12:53
Posty: 11
Quad: W trakcie
PostWysłany: 02.04.2013 15:05 
Montaż silnika od malucha do samoróbki
Witam wszystkich. Podjąłem próbę zbudowania samoróbki utv, tylko jak zwykle bywa są problemy. Otóż chcę zamontować silnik od malucha, tyle że odwrotnie niż jest on oryginalnie w aucie - czyli skrzynia biegów z tyłu a silnik z przodu. Czytałem że można coś zrobić aby biegi nadal były 4 do przodu i 1 do tyłu jakaś zmiana mechanizmu róznicowego ? Proszę o podpowiedź, bo zapewne macie większe doświadczenie w mechanice niż Ja. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.02.2011 10:16
Posty: 131
Miejscowość: Kolbudy
Quad: w trakcie budowy 126p 4x4
PostWysłany: 02.04.2013 15:13 
Re: Montaż silnika od malucha do samoróbki
Sprawa jest prosta, mechanizm różnicowy należy odwrócić o 180 stopni, tak aby koło talerzowe znalazło się po drugiej stronie wałka atakującego. Będzie się wówczas obracać w drugą stronę niż było to pierwotnie. Należy przy tym przeszlifować żebra wzmacniające obudowę mechanizmu bo tak od razu to będzie tarł. Szlifierka kątowa powinna załatwić sprawę. Jak rozbierzesz skrzynie i przekładnie główną zrozumiesz o co chodzi. Zachęcam do przeczytania całego działu samoróbki, gdybyś zrobił to wcześniej nie miał byś problemu.
Pozdro

_________________
"Zrobić coś z czymś to jest nic, zrobić coś beż czegoś, żeby było jak z tym czymś, to dopiero coś..."

https://picasaweb.google.com/1035379839 ... dowaQuada#


 
Profil

Rejestracja: 16.09.2010 12:53
Posty: 11
Quad: W trakcie
PostWysłany: 03.04.2013 16:00 
Re: Montaż silnika od malucha do samoróbki
Dzięki za odpowiedź teraz wiem nieco więcej. Masz może jakieś foto jak to wygląda od wewnątrz, jak wygląda po zmianie ?
Pozdrawiam.


 
Profil

Rejestracja: 28.08.2011 14:09
Posty: 488
Miejscowość: Nowy Żmigród/Krakow
Quad: Warrior 350, bashan200, wsk175 quad
PostWysłany: 03.04.2013 17:15 
Re: Montaż silnika od malucha do samoróbki
Nie da się prościej już wytłumaczyć, otworzysz to zobaczysz o co chodzi, a jeśli nie zobaczysz co trzeba wypiłować to w ogóle się nie bierz za budowę bo sobie nie poradzisz, to prosta sprawa serio, obczaisz po otwarciu.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.02.2011 10:16
Posty: 131
Miejscowość: Kolbudy
Quad: w trakcie budowy 126p 4x4
PostWysłany: 03.04.2013 17:55 
Re: Montaż silnika od malucha do samoróbki
Z tego co pamiętam kolega marusz325 w swoim temacie ma dokładnie pokazane co należy "wyszlifować", nie posłuchałeś i nie przejrzałeś działu. Wiem że jest tego dużo ale to naprawdę kopalnia wiedzy o mechanice silnika, zawieszeniu, układach hamulcowym i kierowniczym itd. Bez przestudiowania całego forum samoróbek nie masz co zabierać się za robienie własnej. A poza tym Kolega michalnz mówi dobrze, rozbierz skrzynie przypatrz się, przemyśl, pokombinuj, zadziałaj, wrzuć jakieś foty, pokaż że coś robisz, wykaż się własną inicjatywą, tu nikt cię za rączkę nie będzie prowadził, za to na cenne rady zawsze możesz liczyć.

_________________
"Zrobić coś z czymś to jest nic, zrobić coś beż czegoś, żeby było jak z tym czymś, to dopiero coś..."

https://picasaweb.google.com/1035379839 ... dowaQuada#


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.02.2013 18:15
Posty: 161
Miejscowość: Piła
Quad: Eagle Rush ATV Mikilon 250
PostWysłany: 03.04.2013 19:29 
Re: Montaż silnika od malucha do samoróbki
ja też cos będę kombinował w wakacje mam nowy silnik malucha nie dotarty nówka


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.