Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Witam potrzebuje pomocy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 13:44



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Witam potrzebuje pomocy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 29.06.2007 22:37
Posty: 12
PostWysłany: 29.06.2007 22:47 
Witam potrzebuje pomocy
Witam wszystkich potrzebuje pomocy odnosnie budowy quada. Potrzebuje zeby mi ktoś doswiadczony pomugł znaczy doradził :) chodzi mi tu odnosnie zawieszenia i napędu posiadam mz 250 i chciałem zrobic quada bo niestety brak funduszy na kupienie orginalnego :( BArdzo bym prosił o pomoc co bym potrzebował z gory dziekuje :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.03.2007 11:38
Posty: 759
Quad: Dobry Bashan nie jest zły!;)
PostWysłany: 30.06.2007 19:11 
potrzebowlabys jakies cale zawieszenie od np fiata 126p

_________________
#68


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.06.2007 22:37
Posty: 12
PostWysłany: 01.07.2007 08:46 
całe to znaczy ?? tylne wahacze też ??


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.06.2007 22:37
Posty: 12
PostWysłany: 05.07.2007 20:06 
wie ktoś może jaką grubosc rur zastoworac ?? proszę o pomoc


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.03.2007 11:38
Posty: 759
Quad: Dobry Bashan nie jest zły!;)
PostWysłany: 05.07.2007 20:09 
rur do ramy??

_________________
#68


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2006 11:52
Posty: 8
Miejscowość: Okolice Bydgoszczy
Quad: SamorĂłbka z Jawy 350TS
PostWysłany: 09.07.2007 11:01 
MZ 250 jest chyba dobrą podstawą pod quada :D Wystarczy, że przyspawasz dodatkową ramę (najlepiej nadaje się rura 3/4 cala) do przedniej części ramy MZty żeby mieć gdzie przymocować wahacze , zamontujesz zwrotnice od malucha na przerobionych lub dorobionych wahaczach (lewa na prawo, a prawa na lewo i będziesz miał drążki kierownicze z tyłu a nie z przodu jak w maluchu) a jako amortyzatory zastosuj tylne amortyzatory od motoru ;) Wahacze najlepiej samemu wykonaj z rur, bo zawieszenie od malucha nie zapewni ci dużego skoku.

Teraz tylne zawieszenie: na oryginalnych mocowaniach wahacza musisz dorobić i zamontować wahacz amortyzowany na jednej sprężynie. Najlepiej nadaje się do tego sprężyna od malucha, ale jeśli masz możliwość toczenia to samemu wykonaj wahacz od podstaw, taki jak w oryginalnych quadach: ośka w całości (na jej końcach zamontuj piasty od jakiegoś przednio napędowca np. golfa I i będziesz miał gdzie zamontować koła) a na środku mocowana z wahaczem przez 2 łożyska stożkowe. Ośka musi mieć też mocowanie zębatki i hamulca, najlepiej tarczowego :diabeł: Jeśli masz odrobinę kasy to właśnie takie rozwiązanie bym ci polecał i będziesz miał quada jak w oryginale ;) w sumie to przyjrzyj się dokładnie quadom jak są zbudowane i kopiuj rozwiązania :D
Jeśli będziesz miał jakiś problem to chętnie Ci pomogę :)

Pozdrawiam i miłej zabawy :)


 
Profil

Rejestracja: 29.06.2007 22:37
Posty: 12
PostWysłany: 09.07.2007 22:24 
a podałby mi ktoś wymiary + - takiej samorobki i prosiłbym o zdjęcia dokladniejsze przedniego tylnego zawieszenia ukladu kierowniczego i napędu


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.06.2007 22:37
Posty: 12
PostWysłany: 09.07.2007 22:29 
aha i jeszcze moglby mi napisac ktoś koszt ile by mnie to wyniosło zrobienie takiego qada chodzi mi o sane zawieszenie bez plastikow lamp fotela itd sama konstrukcja materiał piasty wahacze oska i niewiem co tam jeszcze z gory dziekoje :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2006 11:52
Posty: 8
Miejscowość: Okolice Bydgoszczy
Quad: SamorĂłbka z Jawy 350TS
PostWysłany: 22.07.2007 00:43 
Hej
Jeśli chodzi o wymiary to polecam Ci dla MZty Yamahe: http://www.yamaha-motor.pl/products/atv ... =techspecs
A rozwiązanie przedniego zawieszenia i tylnego najlepiej jakbyś zobaczył w rzeczywistości. Na pewno nie daleko masz do jakiegoś dealera quadów i tam śmiało możesz podejść i przyjrzeć się a na pewno ułatwi Ci to prace :D
Jesli nie chce ci się ruszyc do dealerów to wpisz sobie hasło w googlach "quad suspension" i poszuka Ci obrazków zawieszenia quadów ;)
Koszty dorobienia zawieszenia to około 500zł jeśli będziesz dobrze szukał na złomowiskach, tylko staraj się wybierać jak najlepsze części, parę rur do ramy to możesz nowych kupić, bo te ze złomu to jest ciężko z rdzy oczyścić. Kwotę podałem trochę z nadwyżką jakby Cię normalnie kasowali, ale zawsze można się dogadać ;)

Powodzonka :D


 
Profil

Rejestracja: 29.06.2007 22:37
Posty: 12
PostWysłany: 23.07.2007 19:08 
Wielkie dzięki za te opisy :) już pomalu zabieram się dopracy jeszcze muszę skolowac gientarke albo w jakis inny sposob giac wie ktoś może jak moge giac rury jak narazie wszystkie czasci kupiłem za 2 flaszeczki ;) jeszcze tylko rurki planuje sroda czwartek kupić wie ktoś jaka ich cena za metr ??


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.