Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 14:04



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ? 
Autor Wiadomość
Akademia
Akademia

Rejestracja: 16.06.2013 12:58
Posty: 8
Imię: Oskar
PostWysłany: 12.07.2013 16:58 
Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ?
Brałem udział w kilkunastu rajdach, wszystkie ukończyłem. Były takie rajdy w których prawie płakałem, ja chciałem a quad nie jechał. Tak było gdy kolega alpinista sprzedał mi liny kinetyczne zamiast statycznych, wyciągarka nawijała, a quad stał w miejscu. W efekcie tych działań brakło mi prądu, pożyczyłem nowy akumulator i po 2 godzinach znowu brakło prądu. Był to rajd wiosenny w Bieszczadach, kiedy przejechanie 10 metrów trwało czasami naście minut. Byłem zabity. Ale to mnie nauczyło, że na osprzęcie się nie oszczędza. Dziś na rajd jadę przygotowany w 100%. Każdy element, każdy detal jest na 100%, nie ma miejsce na biedne rozwiązania, a już na pewno na eksperymenty oraz drutowanie. Są 3 rzeczy, które na każdy rajd mam nowe i to się sprawdza, gdyż nie mam problemów z wyciągarkami i napędami. Walcząc o wynik trzeba ufać maszynie w 110% i prowadzić ją na 110%. O szczegółach opowiadam na moich szkoleniach. Tutaj chętnie podzielę się z Wami częścią mojej wiedzy. Odpowiadając na tytułowe pytanie, co w zawodach decyduje o ukończeniu rajdu - odpowiadam sprzęt, nie najlepszy i najdroższy, ale optymalnie przygotowany na przeprawę, uwzględniając teren i ..... ! Rider i jego umiejętności to osobny wątek, a także temat moich szkoleń. Dobry rider walczy o wynik, nie martwi się o sprzęt. Znam kilku dobrych raiderów, którzy jednak nie potrafią zrobić wyniku, a czasem nawet ukończyć rajdu, bo nie mają dobrze przygotowanego quada i osprzętu.
Napiszcie swoje problemy i doświadczenia związane z ukończeniem, bądź nie ukończeniem przeprawy.

_________________
Pozdrawiam, Oskar Pieprzak
ATV Akademia


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2011 12:59
Posty: 469
Miejscowość: Kostrzyn Wlkp (no prawie)
Quad: Suzi KQ750
Poprzednie quady: Yamaha Bruin 350
PostWysłany: 05.08.2013 18:24 
Re: Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ?
Problemów jest mnóstwo ale najgorszy problem to tłok przed pieczątkami. Jak wyrobisz dobry czas i lecisz do przodu a tu trafiasz na grupkę 10 rajderów co "blokują" pieczątkę z każdej możliwej strony i tracisz pół godziny. Ba na następnej znów są przed Tobą.

_________________
RAJD TURCJA 2012
pozdrawiam, Krzysztof


 
Profil
Akademia
Akademia

Rejestracja: 16.06.2013 12:58
Posty: 8
Imię: Oskar
PostWysłany: 06.08.2013 08:45 
Re: Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ?
W temacie kolejek musisz być sprytny i oczywiście szybszy od reszty aby wyprzedzać innych. Najlepszym sposobem to atakować pieczątki od innej strony - nie przeszkadzając innym uczestnikom - na rajdach jest dowolność z której strony podjedziesz do pieczątki. Oczywiście gdy walczysz o dobry wynik możesz poprosić aby Cię przepuścili i zazwyczaj Ci co jadą bez ciśnienia przepuszczają bez problemów.

Miałem kiedyś sytuacje, że chłopaki z Klasy Adventure nie chcieli mnie puścić i celowo blokowali, bo oni też jadą o wynik i cała trasa była ich. Mówiłem, że lecę klasę Extreme i mnie spowalniają, ale gdzie tam - oni byli najważniejsi. Przeszło im dopiero, gdy odebrałem największy Puchar w klasie Extreme, wtedy podeszli do mnie pogratulowali i uderzyli się w pierś :oops: Prawdopodobnie był to ich pierwszy rajd wiec wszystko jasne.

_________________
Pozdrawiam, Oskar Pieprzak
ATV Akademia


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2011 12:59
Posty: 469
Miejscowość: Kostrzyn Wlkp (no prawie)
Quad: Suzi KQ750
Poprzednie quady: Yamaha Bruin 350
PostWysłany: 08.08.2013 15:42 
Re: Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ?
Albo jechać od końca :)

_________________
RAJD TURCJA 2012
pozdrawiam, Krzysztof


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.11.2007 18:58
Posty: 554
Miejscowość: Prabuty
Quad: Suzuki Kingquad 700 teraz a póşniej .....?
PostWysłany: 09.08.2013 19:27 
Re: Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ?
Nie zapominajcie o zdrowym rozsądku
ciśnienie wynikowe ciśnieniem
ale jedzie człowiek-i to on jest najważniejszy a nie wynik

_________________
daj przyquad innym


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2010 12:24
Posty: 292
Miejscowość: Sędziszów Młp.
Quad: 2x Yamaha Grizzly 700 + renia 800 ;)
PostWysłany: 13.11.2013 19:13 
Re: Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ?
Podziele się też z Wami wlasnym doswiadczeniem a mianowicie: W rajdach liczy się umiejetnosc "planowania" u nas to tak wyglada jeden ogarnia gps'a drugi podjezdza i bije pieczatki a trzeci już poszukuje nastepnej (podkreslam ze tylko jeden z nas podbija pieczatki, po co 3? i tracic tyle czasu ^^) i tak bylo m.in. na na PPP w bieszczadach - I edycja, nie dosc ze jako ostatni wystartowalismy, to jeszcze zjechalismy do bazy przespac się ponad 2 godzinki, a w efekcie uzyskalismy III msc w klasie Adventure... to tylko taka dygresja :P


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2011 14:55
Posty: 1546
Miejscowość: Transylwania, Sacuieu - Hunt the Wolf
Quad: Yes, We CanAm!
PostWysłany: 13.11.2013 19:39 
Re: Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ?
Dobry system teraz jest na PAC'u, jest kilka grup i każda leci na inny odcinek, nie, że każdy robi odcinki po kolei, ja osobiście nie natknąłem się na trasie na nikogo pod żadną pieczątką i bardzo mi się to spodobało, bez ciśnienia mogliśmy gonić sobie i nikt nam nie siedział na plecach.

Oskar, jak było w klasie Extreme ? Kolejki czy tak samo jak mówię ?

_________________
POZDRAWIAM, MIESZKO



!!!HUNT THE WOLF 4 LIFE!!!


 
Profil Facebook
Akademia
Akademia

Rejestracja: 16.06.2013 12:58
Posty: 8
Imię: Oskar
PostWysłany: 19.11.2013 01:40 
Re: Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ?
No tak ale jeśli pieczątki bije tylko jeden teamu w swoją kartę to tylko on jest sklasyfikowany. To nie jest najlepszy wariant uważam, bo tutaj ewidentnie kilku pracuje na jednego.

Co do planowania to u mnie odbywa się to bazie rajdu, zaraz po odprawie. Wtedy patrząc na GPS ustalamy gdzie i jaki OES atakujemy, czyli jaki warianty wybrać, aby uniknąć kolejek. Gdy już wystartujemy to tylko konsekwencja działania gwarantuje wynik tam już nie ma czasu na planowanie ...



System jak jest na PAC jest dobry, nie trzeba myśleć, organizatorzy myślą za nas i kolejek nie ma. Ale tutaj mamy OESY, a tylko one umożliwiają taki wariant. Gdy mamy tracka, pieczątki i setkę quadów to kolejki bywają. Dramat jest wtedy gdy Adventure ma tego samego tracka i pieczątki co Extreme, bo wszyscy ścigają się ze wszystkimi.

Ostatnio na Pucharze Polski ATV zostałem nazwany " Jeb .... terrorystą ", bo przez 30 minut jechałem za teamem 3 osobowym z klasy Extreme, którzy robili cuda aby mnie tylko nie puścić dalej ( pozdrawiam kolegę jadącego Arcti Cat'em ), chłopaki lecieli wszystko na linie i mieli rajd. Nie było jak ich wyprzedzić, więc pojechałem po jakiś skałach dookoła, wbiłem pieczątkę od drugiej strony i usłyszałem Hejty :) Powtarza się historia, o której już kiedyś pisałem na forum, chłopakom którzy starują pierwszy - drugi raz brakuje dystansu - jadą, walczą, krzyczą, robią zamęt, a powinni jechać i obserwować bardziej doświadczonych riderów, uczyć się i najważniejsze odpuścić gdy widzą, że ktoś mocno jedzie na ich plecach - takie quadowe Savoir Vivre warto zastosować.

Odpowiadając na pytanie, na PAC w Walimiu nie miałem kolejek, wszystko szło bardzo płynnie.

_________________
Pozdrawiam, Oskar Pieprzak
ATV Akademia


Ostatnio zmieniony przez Oskar Pieprzak, 19.11.2013 01:40, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2011 14:55
Posty: 1546
Miejscowość: Transylwania, Sacuieu - Hunt the Wolf
Quad: Yes, We CanAm!
PostWysłany: 19.11.2013 21:36 
Re: Co w rajdach przeprawowych decyduje o ukończeniu ?
Oskar Pieprzak

No właśnie my w Walimiu mieliśmy dziewiczy start i to było właśnie takie ucz się i obserwuj z naszej strony. Trzeba jednak znać swoje miejsce i widząc, że ktoś goni za naszymi plecami i jest wyraźnie lepszy i szybszy puścić go, po co kogokolwiek spowalniać. A tej trójcy o której mówisz tylko pogratulować ułańskiej fantazji... 8)

_________________
POZDRAWIAM, MIESZKO



!!!HUNT THE WOLF 4 LIFE!!!


 
Profil Facebook
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.