Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Rafał Sonik jedzie przez Polskę dla wolontariusza WOŚ
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 08:32



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Rafał Sonik jedzie przez Polskę dla wolontariusza WOŚ 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 30.07.2015 21:57 
Rafał Sonik jedzie przez Polskę dla wolontariusza WOŚ
Cytuj:
Rafał Sonik jedzie w rajd przez Polskę dla wolontariusza WOŚP Łukasza Berezaka

Tuż po świcie z Łysej Polany zwycięzca Rajdu Dakar wraz z siedmioma quadowcami wyruszył w prawie 700-kilometrowy rajd przez Polskę. Meta wieczorem na Przystanku Woodstock na zachodniej granicy - w Kostrzynie nad Odrą.

Godz. 21.31 - ostatni odcinek

Wyruszyliśmy w asyście quadowców z Zielonej Góry w kierunku Kostrzyna. Byli bardzo zadowoleni ze spotkania zwycięzcy Dakaru.

Godz. 20.45 - Zielona Góra

Tu powitało nas 10 maszyn z grupy Quad Cartel. To był kolejny moment na rozdawanie autografów, podpisywanie plakatów i robienie wspólnych zdjęć. Do Kostrzyna zostało nieco ponad 100 km, ale dostaliśmy informacje, że korek na Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą ciągnie się na 5 km.

Godz. 20 - 30 km do Zielonej Góry

Tam czeka na nas grupa quadowców w asyście policji. Wspólnie mamy pojechać już na miejsce do Kostrzyna. Jednym z dwóch quadowców, którzy jadą z nami od Łysej Polany, jest Łukasz Rogacki. Razem z przyjacielem na miejsce startu do Łysej Polany przyjechał aż z Kalisza. Pierwszy raz w życiu jedzie w tak długą podróż. Nie bał się wyzwania, choć do tej pory nie pokonywał więcej niż 100 km podczas jednej wycieczki. - Wspaniała podróż ze wspaniałymi ludźmi. Zawsze czegoś takiego pragnąłem - podkreśla Rogacki.

Godz. 18.34 - 25 km do Lubina

Po dwukilometrowym korku we Wrocławiu ruszyliśmy szybciej w stronę Zielonej Góry. W Lubinie mamy zaplanowane tankowanie, bo zasięg mniejszych quadów, które jadą w kolumnie, to maksymalnie 120-130 km.

A jeszcze zanim wyjechaliśmy ze stolicy Dolnego Śląska, Sonik "spotkał się" z krasnalami. - Wrocław jest miastem krasnali. Akurat spotkałem trzech niepełnosprawnych. Takim właśnie małym krasnalom, czyli dzieciakom, pomaga WOŚP - mówił Sonik.

Godz. 17.20 - wyjazd z Wrocławia

Trochę nam się przedłużyło we Wrocławiu. A to przez zdjęcia, autografy, wywiady i odpowiedzi na pytania. Teraz kierunek Zielona Góra, gdzie mają do nas dołączyć kolejni quadowcy.

Godz. 16.08 - Sonik wziął autostopowicza

Z ekipą Sonika prawie całą trasę jedzie Gabriel. To fan krakowianina, który wygrał konkurs na Facebooku. Twierdzi, że Sonika podziwia za to, że potrafi łączyć bycie przedsiębiorcą i sportowcem. Dlatego właśnie wziął udział w konkursie. By dostać się do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie dołączył do ekipy, jechał pociągiem z Jarosławia do Krakowa. Spod Wawelu dzięki blablacar.pl dostał się do Nowego Targu, w którym złapał stopa do Bukowiny.

Godz. 14.50 - Wrocław

Mamy niezły czas, bo wstępnie przyjazd do Dolnego Śląska był planowany na godz. 16.30. Wreszcie pora na obiad. Przyjechaliśmy na plac Solny, ale quadowcy przejechali stamtąd na Rynek we Wrocławiu i wzbudzili zainteresowanie. Tu znaleźli się kibice, którzy poprosili Sonika o zdjęcia. Jest też Julian Obrocki, dziennikarz, który m.in. pomagał napisać biografie Krzysztofowi Hołowczycowi i Mai Włoszczowskiej. Teraz próbuje namówić na książkę Sonika.

Godz. 13.40 - Brzeg Dolny

Quadowcy już powoli odczuwają trudy podróży. Coraz częściej wstają na maszynach, by rozprostować kości. Najdłużej wytrzymał Sonik, ale i on także musiał zmienić pozycję. On ma doświadczenie - na Rajdzie Dakar czasami z quada nie schodzi przez kilkanaście godzin, i to po wertepach.

Za nami ponad 300 km, czyli połowa podróży do Kostrzyna nad Odrą. Na razie podróż przebiega bez żadnych zakłóceń i do Wrocławia dojedziemy wcześniej, niż zaplanowaliśmy. A co o podróży mówi zwycięzca Dakaru?

Połowa rajdu przez Polskę za nami. Czy Rafał Sonik jest zmęczony?

Godz. 12.29 - Opole

Na Przystanku Woodstock Sonik planuje odpowiedzieć na nominację Felipe Massy. Brazylijczyk zaprosił go do udziału w akcji "Zarycz dla życia". To międzynarodowa kampania promująca odpowiedzialną jazdę. "Rzucamy ludziom wyzwanie: ryczenia i pokazywania wsparcia dla odpowiedzialnej jazdy. Połączmy siły: jeśli zbierzemy 30 000 ryków, MARTINI przekaże równowartość 150 tys. zł na wsparcie działalności lokalnych organizacji non profit" - informują organizatorzy.

Massa oprócz Sonika nominował Roberta Lewandowskiego, który odpowiedział mu na skuterze wodnym, i Martina Kaczmarskiego, kierowcę rajdowego.

Godz. 11.12 - Bytom

Jedna z opowieści Sonika. Tym razem o Argentynie. - Był taki etap, który był podzielony na odcinek specjalny, neutralizację, odcinek specjalny i dojazdówkę. Organizatorzy jednak go skrócili i zrezygnowali z drugiego oesu. Pytam się, ile jest czasu, by pokonać dojazdówkę - 230 km. Mówią: trzy godziny. Myślę: "O, cholera, znam ten odcinek, to głównie górskie serpentyny". Pędzę więc na złamanie karku, wyprzedzam z prawej strony, na trzeciego, bo każda minuta opóźnienia to minuta kary. Dojeżdżam cztery minuty przed czasem. Żadnego innego quada jeszcze nie ma. Pytam się, gdzie są, a organizatorzy mówią, że spokojnie, mają czas. Pytam dalej: "Jak to? Przecież były trzy godziny na przejechanie dojazdówki". Organizatorzy odpowiadają: "Nie trzy, a sześć, musiała zajść pomyłka".

Godz. 9.54 - Katowice i tankowanie Sonika

W stolicy Górnego Śląska trudniej o bardziej charakterystyczne miejsce niż Spodek. Tu Sonik spotkał się z kilkoma dziennikarzami, a także z Klaudiuszem Sevkoviciem, uczestnikiem "Big Brothera", a teraz m.in. działaczem sekcji piłki ręcznej Ruchu Chorzów. Postój wykorzystano też na napełnienie tzw. camelbaga na plecach Sonika. Podczas jazdy przez rurkę krakowianin będzie pił herbatę.

Godz. 8 - Kraków

Przez rodzinne miasto Sonika przejechaliśmy bez problemów, tzn. bez stania w korkach. Tu część członków grupy 4x4 odłącza się, a my zaraz ruszamy w dalszą drogę.

Godz. 6.58 - jeden z pewnie kilkunastu postojów

Sonik opowiada o niedawnym starcie w Rajdzie Sardynii, jednym z eliminacji Pucharu Świata. - Jestem bardzo zadowolony nie tylko dlatego, że wygrałem. Staram się za każdym razem ulepszać quad, ale poprzez ewolucję, nie rewolucję. Byłem zaniepokojony, bo rywale bardzo zmieniali swoje maszyny, m.in. zwiększali prześwit. My zadbaliśmy tylko o detale i wszystko wypaliło - opowiada Sonik. Zresztą to bardzo trudny rajd, gdzie niemal za każdym krzakiem czai się kamień. Rozmawiałem ze Stephanem Peterhanselem, który nieraz wygrał Rajd Dakar [sześć razy na motocyklu, pięć samochodem - przyp. red.] i był zaskoczony, że quady dają radę przejechać ten rajd, bo tak jest wąsko i takie czyhają pułapki.

Godz. 4.58 - Łysa Polana - start

Na dawnym przejściu granicznym zaplanowano początek rajdu. Na starcie oprócz ekipy Sonika stawiło się kilku członków grupy 4x4, a niespodzianką było pojawienie się dwóch fanów rajdowca. Przyjechali z Kalisza - jeden na quadzie, drugi na motocyklu.

Tuż po godz. 5.30 kolumna ruszyła w stronę Krakowa. Po drodze - w Bukowinie Tatrzańskiej - dołączył autostopowicz, który wygrał konkurs na Facebooku Rafała Sonika i też jedzie na Woodstock.

Zwycięzca Dakaru zaprosił wszystkich motocyklistów i miłośników ATV, by dołączali do niego na trasie. - Rzadko mam okazję jeździć quadem w Polsce, a podczas rajdów rywalizuję w samotności, dlatego tym razem bardzo chciałbym mieć na trasie towarzyszy. Jedziemy w szczytnym celu, bo ten swoisty rajd dedykuję Łukaszowi Berezakowi - najdzielniejszemu z wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówił Sonik.

Sonik jedzie na przystanek Woodstock m.in. właśnie po to, by spotkać się tam z Łukaszem Berezakiem. - Każdy z nas ma swój Dakar. Jedni go wybierają, innym trasę wytycza los. Tylko od nas zależy, jak radzimy sobie z trudnościami - jak je przezwyciężamy. Łukasz jest przykładem małego człowieka o wielkim sercu i ogromnym harcie ducha. Chcę osobiście uścisnąć dłoń temu dzielnemu chłopcu - zaznaczył Sonik.

W ubiegłym roku obecnie 11-letniego Łukasza poznała cała Polska, gdy przeznaczył swoje oszczędności na WOŚP, a także kwestował na jej rzecz w Szczecinie. Chłopiec cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna.


Żródło: http://m.krakow.sport.pl/sport-krakow/1 ... -wosp.html


Załączniki:
z18460529P.jpg
z18460529P.jpg [ 67.1 KiB | Obejrzany 11998 razy ]
z18451252P.jpg
z18451252P.jpg [ 57.14 KiB | Obejrzany 11998 razy ]
z18451159M,Rajd-Rafala-Sonika-na-Przystanek-Woodstock.jpg
z18451159M,Rajd-Rafala-Sonika-na-Przystanek-Woodstock.jpg [ 17.7 KiB | Obejrzany 11998 razy ]

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog
 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 31.07.2015 07:00 
Re: Rafał Sonik jedzie przez Polskę dla wolontariusza WOŚ
Ja mam takie wrażenie czy prawe koło jest źle ustawione ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.02.2008 12:50
Posty: 414
Miejscowość: Strzelce Opolskie
Imię: Tomek
Quad: MAVERICK 1000 XRS, Renegade 800XXC, Grizzly 700
Poprzednie quady: sporo tego było...
PostWysłany: 31.07.2015 09:52 
Re: Rafał Sonik jedzie przez Polskę dla wolontariusza WOŚ
Jakiez było moje zdziwienie kiedy wczoraj stałem w moim małym miasteczku w koruku i z przeciwka zobaczyłem Rafała razem z kilkoma Renegadami z przeciwka :szok: Zadzwoniłem powiedzieć kumplowi z którym dzień wcześniej wypiłem po piwku i stwierdził, ze chyba mi zaszkodziło :D Brawo Rafał.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2015 09:50
Posty: 224
Imię: Piotrek
Quad: CanAm DS450
Poprzednie quady: Yamaha Raptor 700
PostWysłany: 01.08.2015 06:00 
Re: Rafał Sonik jedzie przez Polskę dla wolontariusza WOŚ
A ja się pytam gdzie w tym czasie byli leśnicy....? I czemu Rafał nic nie powiedział ze jedzie bo do Zielonej Góry mam rzut kamieniem.

_________________
QuadGrupa na youtube
Zapowiedź Cross Country Chojna 2017
Zapowiedź Cross Country Żagań 2017


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 01.08.2015 06:28 
Re: Rafał Sonik jedzie przez Polskę dla wolontariusza WOŚ
Właśnie po to byś swoją osobom nie przyćmił Rafała :uśmiech: :uśmiech:


 
Profil

Rejestracja: 30.11.2013 07:00
Posty: 4
PostWysłany: 04.08.2015 11:40 
Re: Rafał Sonik jedzie przez Polskę dla wolontariusza WOŚ
GoPlayer napisał(a):
A ja się pytam gdzie w tym czasie byli leśnicy....? I czemu Rafał nic nie powiedział ze jedzie bo do Zielonej Góry mam rzut kamieniem.


Bo nie należysz do kółka wzajemnej adoracji...


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.