Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Yamaha YFZ 450 , spełnione marzenia.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 04.06.2024 10:44



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Yamaha YFZ 450 , spełnione marzenia. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2005 11:24
Posty: 348
Miejscowość: Śląsk
Imię: Bartek
Quad: Yamaha YFZ 450
Poprzednie quady: ChinaMachine, CR
PostWysłany: 11.03.2015 10:19 
Yamaha YFZ 450 , spełnione marzenia.
Marka : Yamaha
Model : YFZ 450
Rok Produkcji : 2005
Historia zakupu : Moja historia zakupu była bardzo długa i kręta :-) Po sprzedaży crossa kilka lat temu nie mogłem pogodzić się z tym , że nie mam na czym jeździć :panna: . Co dziennie przeglądałem oferty , szukałem okazji , chodz i tak nie miałem pieniędzy na zakup :uśmiech: Pewnego dnia postanowiłem sprzedać samochód , żeby kupić moto :pop: . Na giełdzie spotkałem znajomego który zajmował się sprowadzaniem pojazdów z USiA. Powiedział że stoi u niego od dawna nie używana yamaszka :> moje serce omal nie wybuchło :hura: Postanowiłem jechać ją obejrzeć. Pierwsze wrażenie, quad w oryginale .. plastiki nie porysane, opony jak nowe. Powiedziałem sobie w myślach - będziesz moja ! :okok: Teraz kwestia kasy.. z sprzedażą auta męczyłem się jakieś dwa miesiące, aż nagle .. udało się. :metal: Dzwonie i krzyczę przez telefon że biorę chodzby za 10 minut. Ale moja cierpliwość znowu została wystawiona na próbę. Moto nie odpala.. od 2007 roku nie używane stoi w garażu... Postanowiliśmy oddać je do specjalisty, mianowicie Łukasza Eliasza. Okazalo się że trzeba wymienić TPS.. teraz gdzie je kupić żeby nie przepłacić ? :mysli: Z pomocą przyszedł Damian Rajczyk. Piszę że ma takie cudo :hura: jestem już cały w skowronkach. Pale drugie auto śmigam do część. Następnego dnia Łukasz już uporał się z TPSem moto pali jeździ :kier: Pożyczam busa z roboty i pędzę po moje marzenia.
Modyfikacje : Aktualnie quad stoi w oryginale.
Plany : W planach jest przerobienie Yamahy pod tor.
- zmiana zawieszenia
- poszerzenie
- kierownica
- podłogi
- wydech
- dumpery
- okleina
Zdjęcia :
Z dnia zakupy:
Image
Na placu:
Image
Na naszym starym ale zawsze dobrym torze :D
Image
Krótki filmik z pierwszej jazdy:


Niestety, nie było tak kolorowo jak sobie myślałem. Po paru przejażdżkach silnik się rozsypał. Teraz czekają mnie kolejne miesiące odkładania po pare zł miesięcznie żeby go naprawić. Bardzo się cieszę że naprawia go mój stary dobry znajomy Boro z forum. To on zajmuję się całą mechaniką w moim sprzęcie ponieważ ma łeb jak sklep i jest w tym chyba najlepszy :D Aktualnie quadzik stoi w garażu rozebrany na części. Czeka go długie oczekiwanie na naprawę silnika a potem jeszcze dłuższe na jakieś modyfikacje. Ale mam nadzieję że kiedyś mi to wybaczy i da niekończącą się radość z jazdy , jak za pierwszym razem :ily:

Rada dla wszystkich: Jeśli o czymś bardzo marzycie, róbcie wszystko by to spełnić. A radość wtedy nie zna granic.

_________________
http://www.youtube.com/user/BartekQuad
http://youtu.be/YlNNvIE7WEM


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 05.10.2014 10:12
Posty: 139
Miejscowość: Danmark / Zachodniopomorskie
Imię: Sylwester
Quad: Yamaha Grizzly 700. 2014r.
Poprzednie quady: Yamaha Big Bear400. 2007r.
PostWysłany: 11.03.2015 12:04 
Re: Yamaha YFZ 450 , spełnione marzenia.
Dziwna sprawa z tym silnikiem, dobrego ( najlepszego ) mechanika masz i nic nie zauważył przy kupnie?


Ostatnio zmieniony przez sylwester17, 11.03.2015 12:04, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2005 11:24
Posty: 348
Miejscowość: Śląsk
Imię: Bartek
Quad: Yamaha YFZ 450
Poprzednie quady: ChinaMachine, CR
PostWysłany: 11.03.2015 13:08 
Re: Yamaha YFZ 450 , spełnione marzenia.
sylwester17 nic nie zauważył bo kupowałem go sam :-) a w silniku padło łożysko stopy korbowodu.

_________________
http://www.youtube.com/user/BartekQuad
http://youtu.be/YlNNvIE7WEM


Ostatnio zmieniony przez Bartek92, 11.03.2015 13:08, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Moderator Działu Nasze maszyny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2010 22:03
Posty: 862
Quad: XxX
PostWysłany: 11.03.2015 16:59 
Re: Yamaha YFZ 450 , spełnione marzenia.
Fajnie opisane :) Plany zacne, ale zdjęcia coś nie chcą działać.

_________________
Opisz swojego quada w dziale NASZE MASZYNY


 
Profil

Rejestracja: 28.02.2015 22:56
Posty: 148
Quad: Yamaha Raptor 700
PostWysłany: 11.03.2015 19:48 
Re: Yamaha YFZ 450 , spełnione marzenia.
Zawsze miałem dylemat czy Raptor 700 czy YFZ 450 ;-) Mam nadzieję, że szybko poskładasz gada i będziesz się nim mógł długo cieszyć. Trzymam kciuki za zrealizowanie planu tuningu. :)

_________________
... "gruby już liczy moją kasę, czarnulka podrzuciła fakturkę do podpisu. Bezczelność typa z tombakiem na przegubie otwarła mi oczy na wałek" ...
..."psy szczekają - karawana jedzie dalej"...


 
Profil

Rejestracja: 05.10.2014 10:12
Posty: 139
Miejscowość: Danmark / Zachodniopomorskie
Imię: Sylwester
Quad: Yamaha Grizzly 700. 2014r.
Poprzednie quady: Yamaha Big Bear400. 2007r.
PostWysłany: 11.03.2015 22:17 
Re: Yamaha YFZ 450 , spełnione marzenia.
No to szybkiego remontu życzę :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.