Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 20:09



Odpowiedz  [ 1952 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131  Następna
WYCIĄGARKA DRAGON WINCH 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 23.03.2017 14:18 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Ja już miałem zrobić test wyciągarki ze względu na brak odpowiedzi ,ale znalazłem instrukcję montażu warna do rincona i rzeczywiście silnik ma być z lewej strony quada (siedząc na nim) , a to ,że lina ma wchodzić dołem to jest pokazane na naklejce przy wyciągarce(wymogi warna) , tylko teraz pytanie się nasunęło ,czy zwijanie dołem jest potrzebne bo wyciągarka lepiej zwija czy po prostu nie będzie działał hamulec , w sumie to i tak mam założoną linę ,że jeśli wyciągarka była by postawiona przodem do nas to zwijała by górą i bym musiał przełożyć linę tak aby zwijała dołem , ogólnie rzecz biorąc chyba nie ma to różnicy w którą stronę zwija ważne aby było dołem . Po rozebraniu windy i przesmarowaniu jej zauważyłem ,że pierścień który blokuje się przez te dwa bolce od hamulca można założyć w obie strony tzn. z jednej i drugiej strony są takie same wystające prostokąciki. Jeśli mówię źle odnośnie tego pierścienia to proszę mnie poprawić , co do konstrukcji to z tego co zauważyłem to wszystko jest praktycznie na jedno kopyto tylko materiał się różni ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 23.03.2017 14:55 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Ale jaki brak odpowiedzi przecież ci odpisałem jasno i wyrażnie jak ma być zamontowany Warn
Patrzałem na budowe DW i wychodzi nato że można go montować dowolnie ale jak już wcześniej napisano serwis mówi że nie
więc ciężko ocenić, najlepiej jest montować wyciągarke tak jak jest fabrycznie to na pewno nie będzie problemu
Co do warna to na pewno może być tylko w jednym kierunku zwijania bębna
czyli stojąc od strony silnika kierunek zwijania bębna jest w prawo zgodnie z wskazówkami zegara


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 23.03.2017 15:26 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Czyli jeśli silnik wyciągarki mam po lewej stronie(siedząc na quadzie) i wyciągarka nawija dołem to tak ma być , bo jeśli dam silnik z prawej strony to będzie nawijać górą bo będę musiał ją obrócić jeszcze


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 23.03.2017 15:55 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
:zalamka: mam wrażenie że nie czytasz zrozumiale to co napisałem
jeżeli masz silnik z lewej i teraz popatrzysz na wyciągarke to jeżeli wyciągarka nawija dołem to kierunek nawijania będzie w lewą strone czyli żle chyba że żle rozumiesz góra dół wyciągarki, dół to miejsce przykręcania wyciągarki stopa


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 23.03.2017 20:36 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Tak mam zamontowaną tylko u mnie zwija dołem , a to są zdjęcia z instrukcji montażu do rincona


Załączniki:
Komentarz do pliku: ta jest też tak zamontowana tylko zwija górą u mnie zwija dołem
warn1.png
warn1.png [ 677.22 KiB | Obejrzany 9443 razy ]
warn.png
warn.png [ 307 KiB | Obejrzany 9446 razy ]


Ostatnio zmieniony przez jarecki13 23.03.2017 20:36, edytowano w sumie 2 razy

 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.05.2015 08:08
Posty: 247
Imię: Marcin
Quad: Hyosung TE90 - synka, Outlander 570Max - mój.
Poprzednie quady: Outlander 450L
PostWysłany: 24.03.2017 07:40 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
U mnie winda siedzi tak samo jak u Jacka, silnik z prawej i zwijanie od góry...


 
Profil WWW
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 24.03.2017 10:23 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
jarecki13 napisał(a):
Jeśli mówię źle odnośnie tego pierścienia to proszę mnie poprawić

Ten pierścień nie ma znaczenia w naszych rozważaniach.
Służy tylko i wyłącznie do blokowania i luzowania bębna/przekładni.
Jego obustronna konstrukcja to jedna z (nielicznych) zalet WARNa.
W przypadku nierozsądnej eksploatacji (*) gdy wyrobią się wcięcia na bolce wystarczy założyć pierścień odwrotnie.

Wyjaśnienie (*) - w każdej wyciągarce w procedurze luzowanie, ręczne wyciąganie liny, zblokowanie i praca na wciąganie przed
uruchomieniem silnika należy szarpnąć linę tak aby bolce wskoczyły na swoje miejsce (słychać to wyraźnie). Omijanie tego kroku powoduje, że bolce nie wchodzą dokładnie w swoje miejsca i niszczą wycięcia w pierścieniu.

-- dodano 24.03.2017 11:22 --

jarecki13 napisał(a):
po lewej stronie(siedząc na quadzie)


Dopisek w nawiasie ułatwia rozumienie, ale bez znużenia powtarzam, że każdy pojazd ma jedną lewą stronę i jedną prawą.
Nawet jeżeli stoimy na głowie obok niego i patrzymy przymrużonym okiem w goglach :P

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


Ostatnio zmieniony przez Waldo 24.03.2017 10:23, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 24.03.2017 14:13 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
No tak ja to wiem ,ale po zamieszaniu jakie było sam zgłupiałem kto o jakiej stronie pisze bo ja jestem przekonany ,że mam dobrze zamontowaną a z opinii innych wnioskuję ,że źle , do tego dochodzi jeszcze instrukcja warna która pokazuje jak ma się montować w rinconie i dalej słyszę odpowiedź ,ze mam źle więc sam już nie wiem jak ma być czy tak jak w instrukcji czy zgodnie z zaleceniami maniekitr


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 24.03.2017 15:08 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Nie z moimi tylko Warna a ta instrukcja co wkleiłeś jest poprawna bo lina jest nawijana w prawo
na instrukcji wyrażnie jest pokazane że silnik jest z lewej a nawijanie górą w prawo a Ty piszesz że masz tak samo wyciągarke a nawijanie masz odwrotnie czyli dołem a bęben obraca się w lewo


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 24.03.2017 18:00 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Masz racje po długiej analizie i telefonie do Jarka zrobiłem tak jak mówiłeś i tak jak ma Jarek czyli teraz nawija górą i tak jak jest w oryginale :) , co zauważyłem , lepsza praca wyciągarki(lepiej chodzi albo mi się zdaje ) do tego szybciej zwija niż rozwija (zalecenia Jarka aby tak sprawdzić ) ogólnie rzecz biorąc jestem już w końcu usatysfakcjonowany, rzecz która mnie zmyliła to to że na naklejce jest pokazane ,że wyciągarka ma zwijać dołem i dlatego przełożyłem kable , co jeszcze się poprawiło kąt pod jakim wchodzi lina, teraz jest prawie na wprost , wcześniej była dużo załamana ze względu na to ,że nawijała się dołem co powodowało kolejne straty mocy . Dzięki maniekitr za rady i cierpliwość ;)


Ostatnio zmieniony przez jarecki13, 24.03.2017 18:00, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 24.03.2017 18:25 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Teraz popatrzałem na przypadkową wyciągarke warna w quadzie i nawet na silniku jest naklejka z rysunkiem jak ma zwijać i drugim przekreślonym jak niepowinno być

Co do tej lepszej pracy to tak jak pisałem wcześniej zwijała sama się blokując, takie błędy są czeste i nawet serwisy je popełniają
nawet kiedyś widziałem filmik na YT jak gościu krytykował Warna że to kicha i jest słaba a z tego co zauważyłem też miał żle zamontowaną
a sam osobiście też odwracałem klientowi wyciągarke który mi przywiózł drugą gorszą żeby tą podmienić a skończyło się na wytłumaczeniu i odwróceniu jej a ta nowa gorsza poszła na tył


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 24.03.2017 20:37 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Niby prosta rzecz a ludzie robią błędy , to tak jak kupuje się quada lata ,lata ,lata i nagle się silnik zaciera , potem się okazuje ,że filtr powietrza nigdy nie był czyszczony ;) , w podstawach i niby oczywistych rzeczach leży klucz a ludzie tak jak ja utrudniają sobie i szukają idealnego wyjścia.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2012 11:42
Posty: 35
Imię: SZKOCKIE ATV
Quad: 2022 Can Am Outlander MAX 650 XU+
Poprzednie quady: Suzuki ltz 400 k6 , KTM 450 xc ,Yamaha Raptor 700,2015 Can Am Renegade 1000 Xxc,2021Can am Outlander max 570
PostWysłany: 27.03.2017 21:04 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
obróciłem wyciągarkę ,kabli mi starczyło wszystko śmiga i teraz nawijam od góry


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.11.2006 21:18
Posty: 791
Miejscowość: na płd od KRK
Imię: Tomcat
Quad: Bruteforce 750EPS +Kingquad 750AXI +V6
Poprzednie quady: Kingquad 700, Linhai 300
PostWysłany: 24.04.2017 11:01 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Zasada montażu wyciągarki jest taka, że LINA MA IŚĆ OD DOŁU przy montażu wyciągarki w poziomie(a w zasadzie od podstawy wyciągarki, bo może ktoś do góry nogami założyć jak ma taka płytę.)
Jeżeli wyciągarka jest mocowana podstawą w pionie, to lina musi być skierowana w stronę podstawy. W dzisiejszych modelach wyciągarek hamulce sa dwukierunkowe, więc nie powinno mieć znaczenia w takim przypadku czy góra czy dół, zresztą płyta montażowa poprzez miejsce do mocowania prowadniczy wymusza niejako ułożenie liny.
Chodzi o to, że podczas wciągania pod obciążeniem występuje bardzo duża wektor siły zginającej i dlatego lina powinna być jak najbliżej podstawy gdyż usztywnienie konstrukcji jest tam największe.
Ciągnięcie liny od góry wyciągarki może spowodować pęknięcie czy nawet rozerwanie obudowy.
Zasada ta dotyczy WSZYSTKICH WYCIĄGAREK WSZYSTKICH PRODUCENTÓW, nie ważne czy z USA czy z Chin, zarówno ATV jak i samochodowych.

-- dodano 24.04.2017 11:01 --

A na prądzie ktoś się zna?
Moja wyciągarka straciła moc, wygląda jej praca tak, jakby akumulator był rozładowany.
Pociągnie mocno, ale tylko chwile i zaraz staje pod obciążeniem. nie pomaga dodawanie gazu.
Ładowanie raczej jest, bo akumulator się nie rozładowuje, quad pali cały czas dobrze.
Pierwszy raz to miałem na starej baterii, sama się rozładowywała jak postała tydzień. Ale po odpaleniu z kabli doładowywała się w czasie jazdy. Więc ładowanie jest.
Ale teraz mam nową baterię, żadnych problemów z jej rozładowywaniem, a winda nie cięgnie.
Na luzie nie ma żadnych oporów żeby ręcznie ja rozwinąć.
Czego szukać?

_________________
Odwiedź nas na: facebook.com/TokaSquad

Filmy z wyjazdów na quadach

Zapraszamy do naszego serwisu quadów mieszczącego się w Radziszowie
tel:733 010 507 tokaSerwis - naprawy i przeróbki


Ostatnio zmieniony przez ktomek 24.04.2017 11:01, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 24.04.2017 16:34 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Przebicia izolacji na uzwojeniu wirnika.
Może być także potrzebny pomiar rezystancji tego uzwojenia (a taki pomiar nie każdy umie/ma czym wykonać).
Komutator (to poprzecinane gdzie dotykają szczotki): zawsze przejście między dwoma przeciwległymi 'płytkami'.
Jeżeli jest zwarcie do sąsiadujących to tak będzie się działo.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


Ostatnio zmieniony przez Waldo, 24.04.2017 16:34, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1952 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.