Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Taśmy do opasania drzew
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 10:24



Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Taśmy do opasania drzew 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 12.06.2006 14:56 
imek napisał(a):
Należałoby się trochę zastanowić. Quady są urządzeniami niszczacymi srodowisko naturalne. Zatruwaja spalinami, hałasem i niszcza podłoże. A niektorzy jeszcze maczetami wycinaja trasy. Dewastuja koryta strumieni, rzeczek...
A możeby warto na kompromis pojsc z przyroda jakis?


Mam kompromis - proponuje jeździć quadem nago o porannej rosie na oponach slikach z minimalnym ciśnieniem , a paliwem niech będzie olej rzepakowy. No tłumik oczywiście zaspawany na min. Mijając kolegę na crosie przystajemy całujemy się na przywitanie uśmiechamy się , a on częstuje nas świeżym mlekiem od krowy które wiezie w swoim camel bagu.
Może jednak spytam prosto z mostu- Imek palisz trawę??
Większe zniszczenia ( jak to nazwałeś) w 'podłożu' robią chociażby buchtujące dziki.
Kiedyś może termin ekologia oznaczał walkę z cywilizacją. Dziś niestety to cywilizacja wspiera ekologię wszystko zależy od odpowiedniego poukładania środowiska i ekosystemu .....
ale to już temat na inny wykład :D


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 12.06.2006 15:51 
W kazdych slowa goryczy jest trochę prawdy. O tasmach nie nalezy zapominac i będę staral się o tym pamietac! Tak ciezko jest pracowac nad soba. Kolega Imek popad w lekki ekstremizm, ale my jestesmy po drugiej stronie szali. może czas wyciagac wnioski, a nie ostrzeliwac się na wzajem? Fakt, ze karczowanie przejazdu, za pomoca pil spalinowych i maczet jest nie dopuszczalne, chyba, ze drzewo lezy już na ziemii lub pojazd zablokowal się na amen i jestesmy sami oraz wszelkie metody zawiodly. Opcji jest tysiac tylko trzeba je rozwazyc na spokojnie.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 12.06.2006 16:28 
przecież do nikogo nie strzelam ( na razie) ;)
Wbrew pozorom zawodowo i z przekonania jestem po tej samej stronie barykady co imek
Różnica polega jednak na podejściu do tematu - demonstracje , marsze czy heppeningi na rzecz ochrony środowiska niestety tylko chwilowo zwracają uwagę ludzi.
Zbyt idealistyczne ogólnikowe i romantyczne podejście do tematu nie wiele daje.Potrzebne są konkretne działania. Według mnie to ATV Polska powinna pierwsza zgłosić projekt ustaw do kodeksu. Przecież w sprawie czterokołowców w Polsce panuje ogólnie bajzel ( każdy rejestruje na co chce , lub nie rejestruje bo urzędnik nie ma podstaw). Również nakaz używania taśm przy wyciągarkach ( warunkiem rejestracji czy przeglądu).Wracając do tematu po wejściu do UE nielegalnym jest wycięcie przydomowej jabłonki czy śliwki - potrzebna jest na to zgoda Gminnego inspektoratu OŚ , już nie mówię o wyrąbaniu piłą przesieki przez lasek co by quadem przejechać ( ktoś pod...li przyjedzie SL lub ktoś z gminy pomierzą średnicę i pomnożą przez zł oczywiście również sprawa karna). Niech ktoś kto jeździ do US spróbuje tam quadem wyparować w jakieś krzaczki czy lasek niedaleko domu w kilka sekund jest Police - no chyba że teren jest nasz.


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 12.06.2006 16:53 
Tylko dlaczego wszelkie organizacje ekologiczne demonstruja, bronia drzew, lamcuchy, siadanie w koronach dotad, dokad inwestor nie wplaci pomocy na rzecz tejze organizacji? Kilkukrotnie pokazywane w TV.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.06.2006 16:05
Posty: 56
Miejscowość: Łódź
Quad: Wolverine 450 4X4
PostWysłany: 12.06.2006 19:40 
Seba 78, nie za bardzo rozumiem, co chciałeś napisać, ale to pewnie dlatego, ze palę trawę.

Mam quada od zaledwie 10 dni. Jezdze prawie codziennie i już zauważyłem, jakie spustoszenie zasialem w pewnych miejscach lasu i widze, jak boja się mnie zwierzeta.
może rzeczywiscie trochę ekstremalnie do tego podszedlem, ale postawcie się w sytuacji mieszkancow lasow (w postaci ludzkiej i zwierzecej)... mieli spokoj, a tu wpada im taki kosmita...
Ja w drodze zadoscuczyninienia postanowilem, ze jezdzac na przelaj po lasach będę szukal wnykow i zglaszal ich rozstawienie do nadlesnictwa. może kazdy z nas by tak robil?
Wiem, ze brzmie jak jakis pieprzony wieszcz nawiedzony, ale mysle, ze warto się trochę zastanowic nad tym jakie pietno odciska na przyrodzie nasza jazda na quadach.
Swoja droga nigdy nie przypuszczalem, ze quad tak bardzo zblizy mnie do przyrody.


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 12.06.2006 20:07 
Widzisz sa dwie strony. Cieszmy się, ze mamy gdzie, niebawem to wszystko się skonczy i pozostana odgrodzone tereny i tory, ew. rajdy.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 12.06.2006 20:10 
Shelton napisał(a):
pozostana odgrodzone tereny i tory


To chyba nie w Polsce :oczy: U nas rząd nigdy na coś takiego nie pozwoli, chyba że kaczor sam zacznie na quadach jeździć... To wtedy MOŻE :uśmiech:

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 12.06.2006 20:38 
Nigdy nie mow nigdy, jak dostaniesz kare 5000pln to sam taki tor wybudujesz i odnajdziesz-patrz na Niemcy, czy na Szwajcarie. Mysl realnie, pierw zakaza, a czy tory beda, czy nie to zakazujacych nie będzie interesowalo. Pamietaj, ze quady to ulamek wszystkich pojazdow, nawet jesli premier jezdzil na quadzie w tv nic nie pomoze.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 13.06.2006 07:36 
imek napisał(a):
Ja w drodze zadoscuczyninienia postanowilem, ze jezdzac na przelaj po lasach będę szukal wnykow i zglaszal ich rozstawienie do nadlesnictwa. może kazdy z nas by tak robil?



Właśnie - zwierzyna leśna ma swoja tzw ostoje ( miejsce gdzie lubi przebywać , chroni się , rozród itp.) Jeżdżąc codziennie budzisz niepokój i są problemy w żerowaniu wykarmieniu młodych itp szczególnie w tym okresie.
Między innymi dlatego wprowadzono zakazy wjazdu do lasu - z małymi wyjątkami+ parkingi leśne. Z tymi wnykami to uważaj , znam przypadek ( opisany w prasie) syn leśnika z kolegą zbierali wnyki i wracając do domu zatrzymała ich straż leśna - nieprzyjemności tłumaczenia , prawie sprawa karna.


imek napisał(a):
Swoja droga nigdy nie przypuszczalem, ze quad tak bardzo zblizy mnie do przyrody.



A to już inna bajka i tu w 100% się zgadzam , żaden inny środek lokomocji ( nawet koń) nie zbliża tak do przyrody jak quad. Dojechałem nim tam gdzie normalnie bym nie doszedł.


imek napisał(a):
ale to pewnie dlatego, ze palę trawę.


A jednak !! wiedziałem!! :lol:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.06.2006 16:05
Posty: 56
Miejscowość: Łódź
Quad: Wolverine 450 4X4
PostWysłany: 14.06.2006 19:35 
Z tymi wnykami już gadałem z nadlesnictwem. Sa stawiane w "ostojach zwierzat", wiec na pewno ich nie znajde bo tam nie wjade...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2005 15:05
Posty: 169
Miejscowość: pod wawa (KCN)
Quad: miski male dwa
PostWysłany: 14.06.2006 19:49 
poza tym jezdzac na quadzie nie znajdziesz wnykow :) one sa tak stawiane by zwierze się zlapalo, a przeciez one maja lepszy wzrok niz czlowiek, a w dodatku Ty jedziesz na quadzie uwazajac na drzewa itp :) raczej wydaje mi się nierealne by znalezc jakies pulapki


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 01.12.2006 14:16 
Natchniony nowym, właśnie opoblikowanym kodeksem etycznym quadowca napisałem mały tekst ze zdjeciami zachęcający do korzystania z taśm do opasania drzew wraz z małym, pewnie znanym, trickiem ułatwiajacym korzystanie z tego PROEKOLOGICZNEGO wynalazku.
Taka tasma kosztuje 50zł i jest wykonana od ręki.
Szukajcie firm oferujących CERTYFIKOWANE ZAWIESIA.
http://www.stronaatv.republika.pl/tasma.htm


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 01.12.2006 15:43 
Maciek bardzo fajny i pożyteczny tekst
Muszę otwarcie przyznać że lubię Twoją stronę ;)
Mógłbyś w swojej stopce dopisywać: np "przeczytaj nowy tekst o opaskach na drzewo"

Pytanie o te ceryfikowane uszy: jak je zamontowałeś na taśmie ? One chyba nie mają żadnego przecięcia. Musiałeś się bawić w rozpruwanie i ponowne zszywanie końcówek taśmy ?

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 01.12.2006 15:51 
Sa firmy ktore robia takie tasmy na miejscu. można zamowic wrecz pod kolor quada.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 01.12.2006 15:54 
Shelton napisał(a):
Sa firmy ktore robia takie tasmy na miejscu. można zamowic wrecz pod kolor quada.

I tak było w przypadku Maćka ?

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.