Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Pług
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 06:31



Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Pług 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2005 16:15
Posty: 1441
Miejscowość: okolice W-wy
Quad: G00fi
PostWysłany: 23.09.2005 09:23 
Pług
Ponieważ zima coraz bliżej zaczynam się rozglądać za zakupem. :oczy:
Czy ktoś ma już jakieś doświadczenia z takim sprzętem ?
Czy może wiecie gdzie ?, za ile ? i jaki pług ? kupić.
Na razie znalazłem tylko ofertę Polmot Trading (www.polmottrading.com.pl), ale tam za całość (pług + mocowanie) życzą sobie około 2,5 tys. :szok:
I jeszcze jedna kwestia, czy mocowanie do pługa (oczywiście po odłączeniu lemiesza :D ) przeszkadza / uniemożliwia właściwe wykorzystanie quada (myślę tu o szleństwach w terenie) ?

_________________
Jeździć każdy może, ale nie każdy powinien...


 
Profil
ATV Partner
ATV Partner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2005 21:23
Posty: 793
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Quad: Polaris
PostWysłany: 23.09.2005 10:45 
Witam
Ja kupiłem sobie pług w zeszłą zimę i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony. Bez problemu radzi sobie z nawet głębokim sniegiem i w szybki sposób można odśnieżyć duże powierzchnie terenu. Jego konstrukcja umożliwia ustawienie lemiesza pod różnym kątem a tym samym odciąża quada i odśnieżanie idzie łatwo. Mocowanie pługu odbywa się za pomocą płyty montażowej pod quadem a samo odpinanie i zapinanie pługu jest łatwe i dość szybko da się to zrobić ( 5 min). tak więc jazda z pługiem w terenie nie jest konieczna a wręcz byłaby bardzo niebezpieczna. Co do cen to są zbliżone do podanej przez ciebie i z tego co wiem to oficjalnym importerem jest wymieniona przez Ciebie firma. Możesz szukać też u prywatnych importerów.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 30.12.2005 21:38 
Właśnie stanąłem przed tym samym problemem. Dzisiaj mocno posypało śniegiem w Warszawie i nadal pada. Trochę odśnieżałem ręcznie, ale się namachałem a końca nie widać.
W końcu zrobiłem sobie prowizoryczny pług z palety EURO. Miałem zabawę, nie powiem. Zadziałało jak trzeba i drogi i chodniki wokół mojego domu i sąsiadów opędzlowałem. Palata zamocowana na elastycznej lince holowniczej. Do przodu była dociskana przez śnieg, do tyłu wisiała bez dotykania do podłoża. Prowizorki są takie przydatne ...
Oczywiśnie, to nie to samo co profesjonalny pług, bo trudno sterować przesypywaniem się śniegu na drugą stronę i przy wystających krawężnikach można mocno zacepić.

Image

Na razie palety nie odczepiam, jutro nadal będę tak odśnieżał. Ale szukam taniego i mocnego pługu, czegoś co mogło być alternatywą dla drogiego i oczywiście porządnego pługu WARNa.
Jeśli ktoś zna takiego sprzedawcę w Polsce to proszę o namiary.
W końcu zima dopiero przed nami.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2005 16:15
Posty: 1441
Miejscowość: okolice W-wy
Quad: G00fi
PostWysłany: 30.12.2005 23:55 
Normalnie Mc Giver i Leon Zawodowiec w jednym :uśmiech:
Ja się przymierzałem do zakupu, ale ze względu na:
- uciążliwy montaż i demontaż uchwytu do pługa (bez jego zdemontowania, to mógłbym jedynie za przewodnika po drogach utwardzonych robić)
- znalezienie innego i zdecydowanie potrzebniejszego dodatkowego wyposażenia mojego misia (GPS - tylko jak ja to żonie wytłumaczę :oczy: )
chwilowo zrezygnowałem z zakupu (ach ta kasa).
Ale na euro paletę mnie jeszcze stać :lol:
Żona będzie ze mnnie dumna :lol:

_________________
Jeździć każdy może, ale nie każdy powinien...


 
Profil
1000opon.pl
1000opon.pl

Rejestracja: 06.12.2004 21:17
Posty: 297
Miejscowość: Łódź
PostWysłany: 01.01.2006 11:35 
Mój pług jest trochę inny niż Galileusza, ale też sprawuje się bardzo dobrze. Odśnieżanie to taka dobra zabawa ,że zaczynam zazdrościć gościom z MPO. :D
Image
Image
Image
Image

_________________
pozdrawaim
Andrzej Gawroński


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 01.01.2006 12:17 
więcej szczegułów - jestem w trakcie budowy(przerabiania) pługa-warto coś podglądnąć
ps
wysyłajcie zdjęcia własnej produkcjii pługów lub przeróbek pługów z innych maszyn - oryginał ponad 2tys za kawałek blachy to nie dam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 01.01.2006 12:34 
A ja widzę Andrzejku na Tobie jakąś fajną nową kurtkę ,pochwal się zakupem, sam takiej szukam.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 01.01.2006 13:06 
Andrzej G. napisał(a):
Mój pług jest trochę inny niż Galileusza, ale też sprawuje się bardzo dobrze...

Andrzej napisz proszę wiecej o swoim rozwiazaniu
Widze ze mocowany jest również do podwozia. Z czego jest zrobiony "spych" ?
Jaki byl orientacyjny koszt takiego rozwiazania (może być na PW)
A odnosnie kurtki - podobnie jak 2can też poprosze o namiary :) (i też może być na PW)

Pozdrowienia noworoczne !

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
1000opon.pl
1000opon.pl

Rejestracja: 06.12.2004 21:17
Posty: 297
Miejscowość: Łódź
PostWysłany: 01.01.2006 15:11 
Krzysiu, kurtka sprawdza się znakomicie ( bardzo mocna + potrójna membrana Gore-Tex ) . Jest to kurtka wojskowa ( US Army ). Kupiłem ją w sklepie z militariami w Łodzi ale myślę, że można taką kupić w każdym innym większym mieście.
Image
zdjęcie na dowód że, już chwilę ją używam.

Pług jest firmy Warn + kit montażowy do Grizzlego. ( gdzie i po ile na PW )
http://www.warn.com/atv/plows/atv_plows.shtml
Ja jednak wybrałem rozwiązanie fabryczne , nie zdecydowałem się na samodzielne wykonanie. Fabryczne pługi mają szereg zabezpieczeń umożliwiających bezpieczne użytkowanie. np: przy zderzeniu z małymi przeszkodami pług się odchyla i nie ulega uszkodzeniu, przy bardzo silnych uderzeniach w przeszkodę zrywają się najwyżej dwa sworznie bezpieczeństwa . Myślę że porządne przyłożenie w przeszkodę ukrytą w śniegu pługiem bez tego typu zabezpieczeń może skończyć się poważnym uszkodzeniem quada i pługa, nie mówiąc już o efektownym locie przez kierownicę ( koszty takiego zderzenia mogą być porównywalne do kosztu fabrycznego pługa )

_________________
pozdrawaim
Andrzej Gawroński


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 01.01.2006 15:53 
Andrzej G. napisał(a):
porządne przyłożenie w przeszkodę ukrytą w śniegu pługiem bez tego typu zabezpieczeń może skończyć się poważnym uszkodzeniem quada i pługa

Też zauważyłem ten problem. Już po dwóch dniach odśnieżania paletą w końcu ją połamałem o krawężniki. A takie zaczepienie przy większej prędkości może być groźne.
Ale tymczasowo jeśli spadnie śnieg biorę następną paletę Euro ... :uśmiech:

I chyba pomyślę o samodzielnym wyspawaniu pługa, tylko muszę podpatrzeć rozwiązania Warna dotyczące bezpieczeństwa.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 01.01.2006 18:17 
Jeśli chodzi o kurtkę to potwierdzam jej przydatność i funkcjonalność-używam jej od 2 lat(nie non stop) podobne (prawie identyczne) ma na wyposażeniu Armia Holenderska.Cena jest troszkę niższa niż US.Ostanio jazda i chodzenie po lesie deszcz ze śniegiem 8godz. pełen komfort (nie za goraco nie za zimno no i sucho).I jest mało podatna na rozdarcie.Cena w militaryshopie Wrocław (hol) 250zł.Znalazłem ostatnio niedrogie rzeczy w pewnym sklepie sportowym(oddziały Wawa ,Kraków,Wrocek) dział myśliwstwo.Kurtka z podpinką ,spodnie koszulki kominiarka itp wszystko w kolorach' mosy oak' , 'camo' jak dla mnie rewelacja i cena dobra.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 01.01.2006 19:25 
czosnek napisał(a):
Znalazłem ostatnio niedrogie rzeczy w pewnym sklepie sportowym(oddziały Wawa ,Kraków,Wrocek)

Nie chcesz reklamować, ale to pewnie sklep DECA... [Chyba można by podać całą nazwę sklepu?]

A wracając do pługu. Rzecz przydatna, ale w Warszawie tylko okresowo.
Dzisiaj mamy odwilż. Śnieg już topnieje. A na jutro zapowiadali opady deszczu ze śniegiem. Znowu będzie błoto i chlapa.
Jeśli konieczność odśnieżania w moich warunkach zdarzy się może 3 - 4 razy w ciągu zimy ( dwa dni temu był pierwszy duży opad śniegu w W-wa) to trochę szkoda wydać 2500 PLN na markowy pług.
Asterix wskazał mi na pług wykonany przez rzemieślnika wystawiany na Allegro za 1500 PLN.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78552480
ale są wzory tylko do Grizzlego i Brute Forca. Do innych trzeba przerabiać.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 01.01.2006 21:23 
Znalzłem w internecie zdjęcia przygotowanego quada do sezonu zimowego. To już profesjonalna odśnieżarka. Nie tylko ma pług, ale także solarko-piaskarkę i lampę ostrzegawczą.
Taki sprzęt nadaje się do pracy na drogach lokalnych, osiedlowych czy w zakładach produkcyjnych.

Image

Image

Image

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 03.01.2006 09:59 
Galileusz chcesz jakąś kase za ten patent z paletą-czy można go zastosowacć za free.Właśnie idę odsnieżać i zamierzam zastosować właśnie paletę.No zrobię oczywiście parę zdjęć


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 03.01.2006 10:13 
Oddaję mój wynalazek free czyli bezpłatnie. Jestem szczęśliwy, że się miałem swój udział w rozwoju naszej cywilizacji... :D

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.