Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Radiotelefony Midland GXT550
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 11:50



Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Radiotelefony Midland GXT550 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 26.01.2006 13:19 
Nie wiem , bo nie używam wbrew prawu :) ...

Dołożyłem aku 4x po 2500ma , zapomniałem że trzeba je ładować , już miesiąc chodzi , wożę go w kieszeni w kurtce z przypiętym zestawem słuchawkowym , bardzo wygodna sprawa, zasięg na skręconej do 0,5W mocy (trym 5W, 1W i 0,5W) czyli legalnej określam jako wystarczający , w praktyce w terenie ok 1km- 2km w zależności od ukształtowania. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu , dokupiłem teraz profi zestaw do montażu w kasku , z przyciskiem wołania na kierownicy , system wołania głosem niestety podczas jazdy się nie sprawdza , po prostu quad produkuje za duży hałas , myślę że przycisk na kierownicę będzie idealny , myślę też o jakimś uchwycie (może RAMmount) do zamocowania przy kierownicy . Generalnie zakup udany.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 26.01.2006 19:07 
Oto profesjonalny zestaw do montażu w kasku:


Image

Zestaw zawiera słuchawki , mikrofon do wklejenia na rzepa w kask , grube , porządne kable łączone wodoszczelnymi wtyczkami przy kasku i do przycisku wołania , który jest przygotowany do zamontowania na kierownicy

Image

Po spięciu wszystkiego i podłączeniu do radia z głośniczków wydobywa się głośny , czysty dźwięk , jedynym minusem urządzenia jest to że nie działa z nim VOX , ale ze względu na hałas panujący na quadzie VOX i tak się nie sprawdza . Wspaniałym natomiast rozwiązaniem jest przycisk wołania , który mocujemy na kierownicę , dzięki czemu nie musimy odrywać rąk podczas kiedy potrzebujemy skorzystać z radia, do tej pory szukałem przycisku na kablu i w tym czasie miałem problem z prowadzeniem w terenie , musiałem się zatrzymywać. Jutro montuję , a w sobotę przekażę wrażenia z użytkowania w terenie.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 01.02.2006 23:08 
2can napisał(a):
Nie wiem , bo nie używam wbrew prawu :) ...

Dołożyłem aku 4x po 2500ma , zapomniałem że trzeba je ładować , już miesiąc chodzi , wożę go w kieszeni w kurtce z przypiętym zestawem słuchawkowym , .


znalazlem fajna strone porownujaca baterie i akumulatorki R6/AA.
już wiem dlaczego nigdy nie wroce do baterii alkalicznych.
Pojemnosc markowych baterii alkalicznych oscyluje w granicach....750mAh, czyly 3x mniej niz akumulatorki. W tej chwili standardem staja się pojemnosci akumulatorkow NIh 2500mAh.
W aparacie cyfrowym po kilku godzinach zabawy padaja 4 baterie alkaliczne. 4 akumulatorki wytrzymuja tygodnie....
http://www.imaging-resource.com/ACCS/BATTS/BATTS.HTM


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 01.02.2006 23:16 
Akumulatorki 2500 mah wyparły w moich urządzeniach od dawna baterie , wszystkie urządzenia zasilane paluszkami zastąpiłem akumulatorkami.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 09.02.2006 14:34 
...kupilem midlanda 550 w zestawie VP4 mimo pewnych (prawnych) watpliwosci.
Na 11 kanale zglasza się....Firma wysylkowa:-). Tak naprawde można uzywac tylko kanalow 1-7 i 15-22, gdzie można stosowac wieksza moc. Dla kanałów 8-14 (FRS) fabrycznie ustawiana jest niska moc.
Czy ktoś probowal wkladac zamiast firmowych akumulatarkow zespolonych akumulatorki AA i ladowac je w dolaczonej do zestawu ladowarce?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 09.02.2006 15:12 
MaciekP napisał(a):
Czy ktoś probowal wkladac zamiast firmowych akumulatarkow zespolonych akumulatorki AA i ladowac je w dolaczonej do zestawu ladowarce?

D
Tak , ja dołożyłem aku 4x po 2500ma , jest to niezbędne by długo używać ten sprzęt na temperaturach poniżej 0 , oryginalna bateria siada po godzinie , aku trzymają kilkadziesiąt.

Polecam zestaw do montażu w kask .

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 09.02.2006 15:50 
uzycie akumulatorkow 2500mA jest zupelnie oczywiste. Moje watpliwosci budzilo jedynie uzycie dołączonej ładowarki jako wlasciwego zasilania/ladowania dla AA i poziom jej inteligencji (czy proces ladowania jest inteligentny i czy się wylacza po calkowitym naladowaniu akumulatorkow, niezalaeznie od tego jakaiej jest pojemnosci.
Oryginalny akumulator daje 700mAh przy 6V, czyli 3.5 raza mniej niz akumulatorki 2500mAh.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 09.02.2006 16:31 
nie naładujesz AA oryginalną ładowarką , obejrzyj dokładnie konstrukcję elektrod , które przekazują prąd do akumulatorka po wewnętrznej stronie pokrywy.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 09.02.2006 20:16 
zrobilem maly test. Zabralem midlanda samochodem. Ustawilem 4 kanal w pozycji H. To samo zrobilem w drugim urzadzeniu i zostawilem go kobiecie w domu. Obszar slabo zabudowany. Zasieg maksymalny.......ok 500m. może w terenie jest lepiej, ale jest pewne rozczarowanie, szczegolnie przy deklaracji optymistycznej 23km :D
Oczywiscie samochod dziala jak klatka faradaja itp...ale powinno być lepiej.


 
Profil
1000opon.pl
1000opon.pl

Rejestracja: 06.12.2004 21:17
Posty: 297
Miejscowość: Łódź
PostWysłany: 09.02.2006 20:37 
Wygląda na to , że zasięg podobny do PMR Midlanda G7- które są 2 razy tańsze , całkowicie legalne, obsługują te same akcesoria ( np: zestaw do kasku ) !!! Szkoda , że pchacie się w ślepą uliczkę z tymi radiami. To, że są nielegalne oznacza, że nigdy nie bedą mogły się stać standardem dla wiekszości użytkowników quadów.

_________________
pozdrawaim
Andrzej Gawroński


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 09.02.2006 20:46 
Andrzeju,
Moj zestaw kosztowal mniej wiecej tyle samo co (skąd inad bardzo ladne) G7, o których wspominasz. Nie ma mowy o przeplacaniu 2x. Mozemy w Kietlicach przetestowac dzialanie obu systemów w terenie.


 
Profil
1000opon.pl
1000opon.pl

Rejestracja: 06.12.2004 21:17
Posty: 297
Miejscowość: Łódź
PostWysłany: 09.02.2006 21:05 
mogę zabrać G7 i Midlanda 42 multi - zrobimy porównania

_________________
pozdrawaim
Andrzej Gawroński


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 10.02.2006 00:20 
Cytuj:
Szkoda , że pchacie się w ślepą uliczkę z tymi radiami. To, że są nielegalne oznacza, że nigdy nie bedą mogły się stać standardem dla wiekszości użytkowników quadów.



Nie zawsze porządane jest by słyszeli Cię wszyscy w okolicy...

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 16.04.2006 21:31 
moja żona wreszcie znalazła jakieś praktyczne zastosowanie mojego quadowego hobby: jest nim funkcja VOX w midlandzie. Używa jej do monitoringu małego dziecka. Wkłada jednego midlanda z aktywowaną funkcją VOX (automatyczna aktywancja głosem) do łóżeczka dziecka, a z druga którkofalówką wychodzi z domu i załatwia blisko różne sprawy towarzyskie lub "codzienne". Działa znakomicie! :)


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 16.04.2006 21:37 
a pozwolenie na zakładanie podsłuchu ma ?

dziecię ją powinno do sądu podać ;D

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 54 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.