Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Osłony na wahacze z laminatu.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 04.05.2024 15:39



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Osłony na wahacze z laminatu. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2005 22:47
Posty: 1028
Miejscowość: Wybrzeże zachodniopomorskie
Imię: Grzegorz
Quad: G7 + Husqvarna FE 350
Poprzednie quady: Kawasaki
PostWysłany: 01.03.2006 22:49 
Osłony na wahacze z laminatu.
Siema. W mojej kawie oryginalnymi ochraniaczami na wahacze są takie plastikowe średniej jakości osłonki (pewnie w większości ATV są takie w standardzie). I one już trochę się zniszczyły i tak myślę czym by tu je zastąpić, w sklepie cena ok. 500-600 zł. i wydaję mi się to trochę sporo. Więc wymyśliłem że Kupię jakąś blachę nie rdzewną i ktoś mi to powygina tak, ale rozmawiając z mechanikiem to średnio im się chcę w to bawić. I ktoś mi zaproponował żeby to zrobić z laminatu! Co sądzicie o laminacie? Np. kumpel ostatnio walnął samochodem w kogoś i zderzak mu nie pękł, więc to jest chyba twarde. Ale czy ten laminat zda egzamin jako osłona na wahacze przednich kół w ATV? I czy będzie lepszy od tych plastikowych co są w standardzie?

_________________
Gdy Bóg tworzył świat, nie dysponował taką mocą jak moja Yamaha.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2005 13:31
Posty: 67
Miejscowość: Gdynia
PostWysłany: 01.03.2006 23:33 
W tej chwili laminaty są bardzo twarde i wytrzymałe (jak byś dał karbonowe osłony to by trochę wytrzymały).
Wydaje mi się jednak, że będzie z tym sporo zabawy (trzeba zrobić formę) i gra nie warta świeczki. No chyba, że się na tym znasz i masz dostęp do składników.
Jak byś kupił blachę nierdzewną lub aluminiową to bez problemu ci to zrobi każdy warsztat blacharski (ale tacy blacharze od dachów), mają gętarki, gilotyny itp.
Jeśli będziesz miał problemy ze znalezieniem a byłbyś w okolicach 3miasta to znam dobry warsztat w Chwaszczynie. Później już tylko wywiercić otwory, przykręcić i w teren.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 22:13
Posty: 510
Miejscowość: Kraków / Nowy Sącz
Quad: g660 / Nissan Patrol GR '92 :D
PostWysłany: 01.03.2006 23:36 
Co do form, to mogą posłużyć osłony plastikowe, ja z laminatem mam doczynienia od dłuższego czasu przy naprawach łodzi, i jest to mocny materiał :) ale do ATV wolał bym z mocnej blachy lub innego mocnego matalu.

_________________
Małe zabawki są dla małych chłopców, duże dla dużych :D "Moja stodoła"


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2005 16:15
Posty: 1441
Miejscowość: okolice W-wy
Quad: G00fi
PostWysłany: 02.03.2006 00:06 
Cytuj:
W tej chwili laminaty są bardzo twarde i wytrzymałe (jak byś dał karbonowe osłony to by trochę wytrzymały).


Karbon jest lekki, ale z jego wytrzymałością już nie jest tak wspaniale. Jest za twardy, a więc nie podlegając odkrztałceniom pęka.

_________________
Jeździć każdy może, ale nie każdy powinien...


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.