Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Uwaga na lód w wyciągarce!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 08:17



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Uwaga na lód w wyciągarce! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 02.03.2006 13:24 
Uwaga na lód w wyciągarce!
Nieprzyjemną niespodziankę przygotowała mi mroźna pogoda na ostatnim rajdzie , w jedynym miejscu gdzie wyciągarka była niezbędna mój niezawodny do tej pory WARN 6000 lbs zastrajkował. Objaw był dziwny bowiem przy próbie odwinięcia wyciągarki "poleciał" bezpiecznik a wyciągarka nie chciała ruszyć ani w lewo ani w prawo. Gorąca atmosfera na próbie przyćmiła logiczne myślenie i po wymianie bezpiecznika na większy ponowiłem próbę , na nieszczęście coś zgrzytnęło , coś chrupnęło i nie ciągnie.

Image

byłem przekonany że coś ze sprzęgłem się stało , niestety po demontażu i rozebraniu na części okazało się że z wyciągarki wyleciało ponad pół litra wody! To zamarznięta woda była przyczyną zablokowania mechanizmu i w konsekwencji wycięcia zębów w obudowie przekładni , reszta części wygląda jak nowe.

Image

Zaskoczeniem dla mnie było że obudowa jest z plastiku, tymczasem T-Max jest całkowicie metalowy.
Okazuje się że działa to na zasadzie bezpiecznika - w razie draki psuje się część , która ma się popsuć , chroniąc drogie mechanizmy.

Image

Na szczęście okazało się że część , która uległa destrukcji jest na miejscu , dostępna od ręki, a jej koszt to zaledwie 130 zł . Wielkie to dla mnie zaskoczenie , podziękowania przy okazji dla firmy-błyskawicy dzięki której już mam sprawną wyciągarkę!

Image

Fotki może przydadzą się komuś kto będzie kiedyś rozbierał WARNA , pozdrawiam Krzysiek

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 30.09.2005 11:07
Posty: 269
Miejscowość: Niezrzeszony, Płock
Quad: brak
PostWysłany: 02.03.2006 15:09 
Szczęście całe, że założyłeś na tył mojego T-maxa na rajd, bo bez niego byłoby różnie...


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.09.2005 19:25
Posty: 185
Miejscowość: Gostynin
Quad: Yamaha YFM 660 Grizzly
PostWysłany: 02.03.2006 18:35 
Dobry poczciwy T-max.

_________________
W bagienku aż chce się żyć!!!!


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.