Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zakładanie opon na felgi
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 02:17



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Zakładanie opon na felgi 
Autor Wiadomość
1000opon.pl
1000opon.pl

Rejestracja: 06.12.2004 21:17
Posty: 297
Miejscowość: Łódź
PostWysłany: 04.04.2006 08:05 
Zakładanie opon na felgi
Chciałem zwrócić uwagę na temat zakładania opon do quadów na felgi. Większość punktów wulkanizacyjnych kompletnie się na tym nie zna ( w Łodzi nawet większość serwisów motocyklowych :( ).
Bardzo często popełnianym błędem jest dopompowywanie zbyt dużego ciśnienia przy zakładaniu opony. Maksymalne ciśnienie do którego można pompować oponę jest zawsze na niej podane ( dla opon do quadów to zazwyczaj 1,7 -2,3 kPa ). W wielu serwisach "radośnie" przekraczają to ciśnienie przy zakładaniu opony niszcząc ją bezpowrotnie ( nawet jeżeli nie wybuchnie przy montażu ).
http://www.lucky-star.com.pl/atv/upload/cennik_52.doc
Link do instrukcji montażu opon. Warto zabrać ją do serwisu opon aby mechanik przeczytał ją ze zrozumieniem przez przystąpieniem do pracy.

_________________
pozdrawaim
Andrzej Gawroński


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 04.04.2006 08:29 
U mnie byl problem ze sciagnieciem oryginalnych opon, zwlaszcza przod, z felg. Nijak nie chcialy zejść. Ta lapa, zabierak nie potrafil oderwac opony od rantu felgi. Tyl poszedl sprawnie i ok.
Co do zakladania to od razu powiedzialem ze to opony niskocisnieniowe max napompowac do 1 atm i spuscic na pol atm. Problemow nie bylo.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 04.04.2006 20:40 
Potwierdzam ten problem, o którym pisze Andrzej. Wiele zakładów wulkanizacyjnych nie zna się na tym. Mimo, że prosiłem o odpowiednie ciśnienie to pan Henio zawsze wie lepiej ile dmuchnąć, żeby balon się ułożył ... Ale to jeszcze nie wszystkie problemy. Gdy ostatnio oddałem opony do nałożenia na nówki felgi Maxxisa, gdzie opona jest jednak zdecydowanie szersza niż felga, wulkanizator użył oczywiście metody "łomowej" czyli łyżkami zaczął naciągać oponę na felgę, gdyż na obrotowym stole położona felga z oponą była na równo, to górna strona felgi miała zbyt dużą różnicę płaszczyzny felgi i opony żeby ją naciągnąć. W efekcie porysowane felgi i kilka zadziorów na aluminium przy tym brutalnym traktowaniu.
Gdy zrobiłem awanturę, właściciel warsztatu ochrzanił przy mnie zdrowo pracownika, zdjął oponę jeszcze raz. Zeszlifował zadziory i założył sam ponownie. Ale szkodę poniosłem i zapłacić za usługę też musiałem, więc szczęśliwy nie jestem.
Felga quadowa jest w gruncie rzeczy leciutka i delikatna. Wykonana z cienkiej blachy lub lekkiego odlewu. Trzeba z nią delikatniej niż kołami samochodowymi.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 62 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.