Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Elka stage 1 czy warto zawracać sobie głowe?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 21:27



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Elka stage 1 czy warto zawracać sobie głowe? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 28.05.2014 15:51 
Elka stage 1 czy warto zawracać sobie głowe?
Zauważyłem, że można kupić podstawowy zestaw Elki za 995$
http://www.elkasuspension.com/products/quad/quad-stage1/
Pytanie, czy warto?
Chciałbym polepszyć nieco prowadzenie KQ na szybkich odcinkach z dziurami , żeby lepiej wybierał nierówności ale jednocześnie nie bujał się na zakrętach.

Czy taki zestaw może spełnić moje oczekiwania? Biorąc pod uwagę że to podstawowy model tego producenta.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 28.05.2014 16:55 
Re: Elka stage 1 czy warto zawracać sobie głowe?
też myślałem na tym stage1
chyba lepszym wyjściem będą same sprężyny epi

jak już inwestować to w stage3 albo ohlinsa

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 28.05.2014 18:18 
Re: Elka stage 1 czy warto zawracać sobie głowe?
Sprężyny, jak Ci mówiłem chyba, wiele dały w moim miśku, więc chyba w kingu też będą ok.
Wpadniesz do mnie, to zobaczysz, jak to jest.
Też myślę, że 1 nie warto.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 28.05.2014 20:57 
Re: Elka stage 1 czy warto zawracać sobie głowe?
a mi się wydaje ze warto i stage1 chociażby z tego powodu ze będą je składali pod zamówienie, czyli wagę kierowcy i styl jazdy, więc będą lepsze od serii, wiadomo stage 3 czy 4 byłby lepszy no ale...

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 28.05.2014 23:13 
Re: Elka stage 1 czy warto zawracać sobie głowe?
robertmuszka napisał(a):
Sprężyny, jak Ci mówiłem chyba, wiele dały w moim miśku, więc chyba w kingu też będą ok.
Wpadniesz do mnie, to zobaczysz, jak to jest.
Też myślę, że 1 nie warto.


Jak ogarnę przyczepę to koniecznie wpadnę w odwiedziny.
To Ty zamierzasz starego miśka w końcu sprzedać czy nie? Bo widzę że się z nim jakoś rozstać nie możesz :lol:

Sprężyny są na pewno tańsze niż całe zawieszenie. Muszę zobaczyć kto u nas sprzedaje EPI do KQ. Nad jednym się tylko zastanawiam jaki one dadzą w nim efekt, bo w miśku usztywniły. A nie o to mi chodzi bo jak leciałem za Tobą to Ty jechałeś jak w limuzynie, a ja już na stojąco musiałem jechać bo tak trzęsło. Chyba że sprężyny EPI są progresywne, czyli na początku miękko a wraz z ugięciem stają się coraz sztywniejsze.
Jak one się zachowywały w Twoim miśku? Działały liniowo czy progresywnie?

paulus71 napisał(a):
też myślałem na tym stage1
chyba lepszym wyjściem będą same sprężyny epi

jak już inwestować to w stage3 albo ohlinsa

Tylko stage 3 ceną może straszyć najbardziej wkręconych w quadowanie i pytanie czy w ogóle taki poziom zawieszenia jest nam potrzebny. Wydaje mi się że aby wykorzystać możliwości tego zawieszenia trzeba ze sprzętu wyciskać ostatnie soki, ja w ten sposób nie jeżdżę i raczej nie będę więc byłaby to strata niemałej $

Emhyr napisał(a):
a mi się wydaje ze warto i stage1 chociażby z tego powodu ze będą je składali pod zamówienie, czyli wagę kierowcy i styl jazdy, więc będą lepsze od serii, wiadomo stage 3 czy 4 byłby lepszy no ale...


Też taki argument pojawił się w mojej głowie gdy się zastanawiałem nad stage 1. Zawieszenie ustawione pod moją wagę, preferencje, styl jazdy powinno być lepsze niż seria. Pytanie tylko czy na tyle by warto wydać 1000$+przesyłka.

muszę popytać o charakterystykę sprężyn EPI w GM Powersport. Całe szczęście występują w czarnym kolorze bo tego żółtego bym nie zniósł.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 29.05.2014 08:40 
Re: Elka stage 1 czy warto zawracać sobie głowe?
ja bym się w tej firmie nic nie pytał ale to moje osobiste zdanie :zły:

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.