Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Jaka wyciągarka do YG 700 na przód
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 14:02



Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Jaka wyciągarka do YG 700 na przód 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 10.01.2015 09:04 
Re: Jaka wyciągarka do YG 700 na przód
No to może ja się podłączę pod temat, też będę potrzebował jakiejś windy nie za drogiej i spełniającej moje oczekiwania,wcześniej miałem dw maverika chyba 3500 i jak dla mnie jej praca była dużo odbiegająca od tego co od niej oczekiwałem, kilka razy zabrakło mi prądu i to nie w błocie tylko na długim podjeździe z piachu gdzie 2 metry zabrakło mi do wyjazdu- niestety nie poradziła sobie i kolega musiał mnie wyciągać, co do jej kultury pracy to rzeczywiście tragedia głośna wolna i pożerała dużo prądu, jak dla mnie to taką windę mógł bym dać na tył ;) . Teraz nasuwa mi się pytanie jaką kupić następną? Warn jest drogi ,ale są używki które można kupić i jest dużo części do nich no i jeszcze w grę wchodzi dw hd 4500 ,ale patrząc na ceny to nie wiem czy nie lepiej kupić come up cub 3 która wydaje się być chyba lepszą alternatywą dla tych droższych wyciągarek. Cena jaką chcę przeznaczyć to max 900 zł , i będzie używana w rinconie, często wyciągarki nie używam bo nie taplam się w błocie ,ale nie raz się przydaje, wiem ,ze najlepszym wyborem była by tera 35, ale na obecną chwile mnie nie stać na nią i wybór padł na używanego warna, nowe cub 3 lub dw 450 hd. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat nowego cube 3 to prosił bym o wypisanie jej zalet i wad i czy w nowych modelach zostały poprawione wady wieku młodzieńczego:) co do dw hd4500 to czytałem już dużo i ma całkiem przyzwoite opinie choć po poprzedniej mam jakiś uraz do dragona ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.01.2014 22:26
Posty: 135
Miejscowość: Kaszuby
Imię: Tomasz
Quad: Polaris 850 XP EPS
Poprzednie quady: Kingquad 750 Yamaha Grizzly 450
PostWysłany: 10.01.2015 09:19 
Re: Jaka wyciągarka do YG 700 na przód
Panowie za 900 zł mogę siągnąć nowe sztuki terra35 ze stanów, ale czas oczekiwania ok 2 miesięcy
http://olx.pl/oferta/wyciagarka-atv-superwinch-terra-35-3500lbs-1591-kilogram-nowa-do-quada-CID5-ID6Ljil.html
podana aukcja była moja terra 35 zamontowałem jednak sobie a terra 45 sprzedałem za 1000 zł. żdjęcia są robione u mnie


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2011 14:55
Posty: 1546
Miejscowość: Transylwania, Sacuieu - Hunt the Wolf
Quad: Yes, We CanAm!
PostWysłany: 10.01.2015 09:58 
Re: Jaka wyciągarka do YG 700 na przód
Hmmm, patrząc na to zdjęcie dochodzę do wniosku, że do mnie Terra 45 by nie weszła..

_________________
POZDRAWIAM, MIESZKO



!!!HUNT THE WOLF 4 LIFE!!!


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.01.2014 22:26
Posty: 135
Miejscowość: Kaszuby
Imię: Tomasz
Quad: Polaris 850 XP EPS
Poprzednie quady: Kingquad 750 Yamaha Grizzly 450
PostWysłany: 10.01.2015 11:40 
Re: Jaka wyciągarka do YG 700 na przód
Moim zdaniem w KQ 750 jest wystarczająco miejsca wystarczy przerobić płytę montażową i wyciągarkę podnieść do góry ok 4 cm, jest tam dość miejsca.


Załączniki:
20150110043.jpg
20150110043.jpg [ 160.62 KiB | Obejrzany 3367 razy ]
 
Profil

Rejestracja: 07.03.2007 09:07
Posty: 91
Miejscowość: Elbląg
Quad: 2017 Can-am Outlander XMr 1000R
Poprzednie quady: Honda TRX400FAG Rancher; Kawasaki Brute Force KVF750D
PostWysłany: 21.04.2015 13:07 
Re: Jaka wyciągarka do YG 700 na przód
Witam
A ja mam Come-up 3000 (ale nie cub 3 tylko ATV-3000) w Brute Force 750 i wydaje mi się, że jest za słaba, pomijam fakt że strasznie wolna.
Ostatnio myślałem, że się zasupła bo przestała wciągać ale poczytałem manuala i poprawcie mnie jeżeli się mylę.
Wciągam Brutka dość stromo i z błotem na dodatek i co jakiś czas (kilka sekund wciągania) przy maksymalnym obciążeniu (jak sądzę) wyłącza się i przestaje wciągać. Zmieniając przycisk od wyciągarki IN-OUT słyszę jak przekaźnik pstryka ale nie wciąga, ani nie rozwija. Po kilku sekundach znowu mogę wciągać. Wyczytałem, że może się sama rozłączać żeby nie spalić silnika.
Czy to tak ma działać czy po prostu się psuje?
Może macie gdzieś w linkach gadki o Came-up, albo jakie różnice są między cub3 a ATV3000?
Tania w sumie nie jest więc powinna "zapier...dzielać" a jak za tą cenę to się trochę rozczarowałem - dobrze, że sam jej nie kupiłem bo bym się na siebie zdenerwował jak zobaczyłem jak działa.
Dodam jeszcze, że ręczne rozwinięcie liny graniczy z cudem - tak ciężko idzie.

Pozdrawiam.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 21.04.2015 20:46 
Re: Jaka wyciągarka do YG 700 na przód
A ja kupiłem 3 lata temu uzywke warna 25 za 600 złoty i zapier....a jak wyciągarka, szybko i bez problemów, linke zerwała, a kreciła dalej. A podobno warny słabiutkie.


 
Profil

Rejestracja: 07.03.2007 09:07
Posty: 91
Miejscowość: Elbląg
Quad: 2017 Can-am Outlander XMr 1000R
Poprzednie quady: Honda TRX400FAG Rancher; Kawasaki Brute Force KVF750D
PostWysłany: 24.04.2015 07:15 
Re: Jaka wyciągarka do YG 700 na przód
Coś mi się wydaje, że się psuje.
Wczoraj rozebrałem wyciągarkę od strony tych trzech przekładni planetarnych - ale tylko pierwsze dwa kółka wyciągnąłem.
Wyglądały dobrze, bez zadrapań czy wyrwanych zębów. Dołożyłem smaru i zamknąłęm.

Nic nie zepsuję, jak odkręcę dwie długie śruby i rozłączę bęben ( z tym co w nim w środku) od silnika?


Wczoraj też rozebrałem przekaźnik. Czyściutki w środku zera śladów przegrzewania, wody - jak nowy.
Przy okazji spieprzyłem gwint na dwóch śrubach do mocowania przewodów do przekaźnika - zycie.
Sprawdziłem kable - all good - jak nowe.

No to mi wygląda teraz na jakąś awarię w silniku. Macie jakieś pomysły co jeszcze można sprawdzić.
Mogę spróbować podłączyć na krótko jeszcze, albo sprawdzić czy jak wyciągarka stanie a bedę przesterowywał IN-OUT to czy dochodzi napięcie na klemy silnika.

Miał ktoś taki przypadek że wciągą - nie wciąga i znowu wciąga?

-- dodano 24.04.2015 07:15 --

Rozebrałem całą wyciągarke na atomy - nie znalazłem nic podejrzanego. Mam fotki ale to takie proste, że nie widzę sensu robić z tego poradnika - nie można nic spieprzyć. Ewentualnie można sobie porobić znaczniki jakimś markerem przed rozbieraniem. Poczyściłem, złożyłem i dalej to samo.
Zwija - dostaje zajebiste obciążenie i staje, chociaż cewki przekaźnika pstrykają (i słychać, że silnik ma napięcie bo coś lekko buczy - chociaż napięcia nie mierzyłem) jak zmieniam IN-OUT - potem na chwile luzuje naciąg liny ruszając quada albo zmieniam Engage-Disengage-engage - zaczynam zwijać i przez sekundę dwie słyszę jak coś żęźi. załapuje i znowu zwija. I tak w kółko. Ostatni test to podłączyć na krótko kablami rozruchowymi do akumulatora - jak wtedy nie stanie ...
To może się zdecyduje podmienić przekaźnik.

Miał ktoś takie coś? Może ta wyciągarka Come-up ATV 3000 jest za słaba do Brute Force 750?
Ale nie słyszałem, żeby miały jakiś "system" przeciw przeciążeniowy po prostu powinna się kręcić wolniej, grzać i spalić a nie odpieprzać jakieś cyrki.


Ostatnio zmieniony przez tbodzio, 24.04.2015 07:15, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.