Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 05:31



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.06.2011 21:07
Posty: 144
Miejscowość: Pogórze ! :D
Imię: Krzysiek
Quad: Can-Am Outlander XT-P Max 1000
Poprzednie quady: Cectek Gladiator T5 EFI / Diablo 200
PostWysłany: 15.02.2015 15:07 
Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
Witam

Mam do was takie pytanie czy polecacie taki zestaw ? czy warto wejść w takie koszty w celu zdobyczy tych 5- czy ileś koni ?

Oczekuje bardziej rasowego brzemienia ale , też i komfortu na długich trasach nie straszyć nikogo ale mieć miły dźwięk w rozsądku .. czy zatem dobrze trafiłem z wyborem ? A myślę nad Muzzy Dual kompletnym wydechu '' raczej '' chyba że sama końcówka to zmieni tz dźwięk i jakiś przyrost mocy ..

i drugie pytanie co do Muzzys Digi Tune ? nie za bardzo wiem co " on " robi ;) znalazłem taki filmik i nie mogę się nic szczaić po co tyle 8 poziomów jakiś , wiem jedno że wpływa na układ paliwowy i zmienia dawkę ..

Trzeba stroić ten zestaw Muzzys ? czy kupuję pod mój model i montuje i tyle ? i jak wpływa na żywotność mojej maszyny ? .. Czekam na opinie , głównie chodzi mi o zmianę dźwięku na taki basowy fajny miły , ale nie ryk jakiegoś monstera heh :) tak żeby na dalekich wyprawach było do " wytrzymania " ale i z gracją ;)

Pozdrawiam . Czekam na pomoc :)

_________________
ATV & UTV Masters

Fast & Fun and MASTERfully !


Ostatnio zmieniony przez krzychu718293, 15.02.2015 15:07, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 15.02.2015 19:07 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
Z tego co zrozumiałem. To autor filmu sam nie ma pojęcia o co chodzi :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.06.2011 21:07
Posty: 144
Miejscowość: Pogórze ! :D
Imię: Krzysiek
Quad: Can-Am Outlander XT-P Max 1000
Poprzednie quady: Cectek Gladiator T5 EFI / Diablo 200
PostWysłany: 15.02.2015 19:40 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
No ja też nie wiem , na czym to polega i wg , a ja go nawet zbytnio nie słuchałem :D nie znam się zbytnio na jeżykach tak dobrze ;) i tak pytam was , co trzeba zrobić z tym zestawem , stroić ? itp wg , i jaki wydech mi polecacie taki delikatny , nie jakiś ryk , tylko chciałbym go troszkę podrasować tego 1000 z dźwięku a co idzie za tym i z 4 KM pewnie wpadnie

_________________
ATV & UTV Masters

Fast & Fun and MASTERfully !


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Moderator Działu Nasze maszyny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2010 22:03
Posty: 862
Quad: XxX
PostWysłany: 15.02.2015 21:31 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
Jeżeli w 1000 brakuje ci pary to musisz być ostrym zawodnikiem. :pijoki:

Na filmie pokazane są mapy zapłonu do wyboru. 1 jest minimalnie podciągnięta względem serii. 8 będzie najwyżej ustawiona- kąt wyprzedzenia zapłonu , paliwo......

Analogicznie jeżeli chcesz popyrkac po szutrze i zaoszczędzić kilka ml paliwa wybierasz 1. jak chcesz poszaleć 8.
Wydech współpracuje z Digitunerem więc wybierasz odpowiednią opcje i jeździsz.

_________________
Opisz swojego quada w dziale NASZE MASZYNY


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.06.2011 21:07
Posty: 144
Miejscowość: Pogórze ! :D
Imię: Krzysiek
Quad: Can-Am Outlander XT-P Max 1000
Poprzednie quady: Cectek Gladiator T5 EFI / Diablo 200
PostWysłany: 15.02.2015 22:57 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
Rozumiem , czyli tylko montuję .. bo myślałem że trzeba stroić jakieś mapy wgrywać itp ? ale to chyba mi się pomyliło z Comanderem ..

co do Twojego Nowicjusz początku to może tak nie koniecznie ale wiesz z czasem są jakieś tam zachcianki a kończy mi się lista co mogę do swojego włożyć hehehe :D ale tak serio zastanawiam się nad muzzy dual czytałem że jeźeli chodzi o tony niskie , jakość i wg to że nie ma sobie równych , a jak pisałem wcześniej chciałbym żeby mój sprzęt brzmiał jak Porsche :D jadąc spokojnie żeby nie wkurzać innych a jak się da po manetce i na wyższych obrotach żeby fajnie chodziło .. wiem wiem quad nie auto i nie ma przełożeń dlatego szukam takiej alternatywy między fajny dźwięk a komfort ..

a co za tym idzie właśnie czytałem że z takim wydechem muszę taki moduł założyć

_________________
ATV & UTV Masters

Fast & Fun and MASTERfully !


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATV Expert
ATV Expert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.08.2008 17:30
Posty: 179
Miejscowość: cały świat :)
Quad: Jest :)
PostWysłany: 16.02.2015 19:04 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
Cytuj:
Na filmie pokazane są mapy zapłonu do wyboru. 1 jest minimalnie podciągnięta względem serii. 8 będzie najwyżej ustawiona- kąt wyprzedzenia zapłonu , paliwo......

Analogicznie jeżeli chcesz popyrkac po szutrze i zaoszczędzić kilka ml paliwa wybierasz 1. jak chcesz poszaleć 8.
Wydech współpracuje z Digitunerem więc wybierasz odpowiednią opcje i jeździsz.


Jak będziesz słuchał kolegii, to daleko nie pojedziesz :D Jaki kąt wyprzedzenia zapłonu , skoro to optymizer wtrysku ? Nie ma on nic wspólnego z zapłonem . Optymizer jest to urządzenie montowane na lini komputer-wtryskiwacz. Komputer daje impuls do otwarcia wtryskiwacza, po podłączniu optymizera impuls ten jest modyfikowany, tak aby wtryskiwacz był dłużej otwarty ( następuje zwiększenie dawki ) bądź krócej ( zmniejszenie dawki ). Optymizer nie ma żadnych wgranych map, programuje się go dla trzech zakresów obrotów: niskich , średnich, wysokich . Dla każdego zakresu obrotów ustawia się dawkę paliwa. Diody nie oznaczają opcji: 1- '' pyrkanie '' oszczędność paliwa , 8- szaleństwo . Diody podczas programowania świecą się w kilku kolorach, każdy kolor odpowiada poszczególnym obrotom, d poszczególne diody odpowiadają, dawce paliwa . Nigdy nie należy ustawiać optymizara w skrajnym położeniu ''8'' .

Rzadko się udzielam, na forum, ale jak ktoś pisze takie mądrości jak Nowicjusz, to nie wytrzymałem. Nowicjusz, po co udzielać komuś rad, skoro nie ma się o tym zielonego pojęcia ? Jeśli krzychu718293 ustawi optymizer w pozycji 8 i uszkodzi Rotaxa 1000 ? To co mu powiesz?! '' Pomyliłem się , ale masz wirtualnego browara na pocieszenie :pijoki: ''


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.05.2010 13:23
Posty: 1146
Miejscowość: Windyki / Iława
Quad: Outy 800
Poprzednie quady: Lucky star 250 Suzuki Kingquad 700 Can Am Outlander 800 Yamaha Grizzly 700
PostWysłany: 16.02.2015 19:15 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
A jak się ma wymiana samej końcówki wydechu może to zaszkodzić ?


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Expert
ATV Expert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.08.2008 17:30
Posty: 179
Miejscowość: cały świat :)
Quad: Jest :)
PostWysłany: 16.02.2015 19:35 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
Może, ale nie musi. Bardzo często nawet przy małej ingerencji w układ wydechowy, quad nie trzyma niskich obrotów , kolektor wydechowy robi się czerwony, pojawiają się strzały z wydechu, co świadczy o złym stosunku mieszanki. Niestety quady to nie samochody, które posiadaja sądę lambda w wydechu , która '' monitoruje'' skład mieszanki i na bieżąco ją koryguje . W pojazdach atv , układ wtryskowy jest na tyle prosty, że nie kontroluje ilości zasysanego powietrza oraz składu spalin. Przy każdej modyfikacji powinno się taką korektę wykonać. Może nie powiniem tego pisać :D ale po co zmieniać wydech ? Skoro fabryczny ma odpowiednią objętość i parametry. Wydech przelotowy , tak naprawdę poprawia górny zakres obrotów , przy możliwym spadku mocy na niskich . Jeśli ktoś jeździ rekreacyjnie, i prusza się głównie w dolnym zakresie obrotowym, to nie ma sensu.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.06.2011 21:07
Posty: 144
Miejscowość: Pogórze ! :D
Imię: Krzysiek
Quad: Can-Am Outlander XT-P Max 1000
Poprzednie quady: Cectek Gladiator T5 EFI / Diablo 200
PostWysłany: 16.02.2015 20:20 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
teraz to już wiem o co chodzi

osama dzięki za pomoc , więc będę musiał przemyśleć to ... choć chciałbym wydobyć z tego Rotaxa jakiś fajny basowy dzwięk .. chyba ze są jakieś wkładki do oryginalnego wydechu ?

A i mam jeszcze pytanie jedno , Co polecacie żeby założyć aby quad bardziej reagował na gaz , szybciej się zbierał i przyspieszał ? mam już Zestaw Daltona , co jeszcze można zmienić ? ale warunek taki żebym nie stracił na prędkości , bo nie chcę czasem jechać 100 jak w XMR nie po to kupiłem XT-P ;) co prawda teraz mam i tak go bardziej mulastego bo na pierwszym pasku już mam 1700 KM , także nie jest taki narwisty jaki był a po drugie mam Pit Bulle 26 cali i też z tąką oponą nie czuć szybkiego nabierania prędkości ..


Także co możecie mi polecić , co sprawdzone i pewne , także w sprawie wydechu jak z niego wydobyć fajny basowy dźwięk ale bez przesady i strasznego ryku ..

Pozdrawiam

_________________
ATV & UTV Masters

Fast & Fun and MASTERfully !


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 17.02.2015 13:18 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
Jeżeli chcesz zmieniać coś w wydechu nawet tylko tłumik to trzeba nabyć PowerCommander lub podobny piggyback, sondę lambda którą wkręca się na czas strojenia, dobrze trochę poczytać i samemu nanosić poprawki w PC w przypadku zmieniających się warunków. Informacje na podstawie użytkowania wydechu HMF, nie wiem jak w przypadku Muzzy ale ogólne zasady są podobne.

Jeżeli chodzi o wyostrzenie Bombardiera przy jednoczesnym nie rezygnowaniu z v/max to zakup sprzęgła CVTech, quad zaczyna startować od niższych obrotów (ok 1450), łatwiej idzie "na koło" ma większy vmax. zamiast ślizgów zastosowane są ciężarki jak np w KQ, sprzegło jest trwalsze niż oryginalne z "pinezkami" i umożliwia precyzyjniejsze dozowanie gazu.
http://www.ebay.com/itm/Can-Am-Outlander-Renegade-1000-2012-CVTech-Primairy-drive-clutch-0900-0085-/230981916985
Lub praktycznie taki sam produkt VForceJohna

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.06.2011 21:07
Posty: 144
Miejscowość: Pogórze ! :D
Imię: Krzysiek
Quad: Can-Am Outlander XT-P Max 1000
Poprzednie quady: Cectek Gladiator T5 EFI / Diablo 200
PostWysłany: 17.02.2015 20:10 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
DKfan

Dzięki bardzo ! a Co to tego CVTecha to muszę zamówić tylko to co mi wysłałeś ? czy coś jeszcze do tego potrzeba bo w opisie są tam jakieś jeszcze płatne opcję ..?

Czy tylko to wystarczy ?

_________________
ATV & UTV Masters

Fast & Fun and MASTERfully !


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 17.02.2015 21:10 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
Wystarczy ten zestaw za 700$ , można jeszcze kupić zestaw tylnych kół, ale szczerze powiem że nie czytałem na ich temat co one dają, zapewne są inaczej wytoczone stożki więc zmieniają również przełożenie. Ja planowałem u siebie zmianę tylko przedniego kompletu więc o nim poczytałem i rozmawiałem z Sheltonem który uważa że to dobry wybór.
Wiem też że można zamawiać je pod swoje preferencje czyli albo bardziej nastawione na ostry start albo na Vmax.
Montaż jest prosty, zdejmujesz fabryczne przednie koła cvt i montujesz CVTecha bez żadnych dodatkowych kombinacji. Michał mówił również że paski dłużej żyją na tych sprzęgłach, to taki dodatkowy bonusik

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.06.2011 21:07
Posty: 144
Miejscowość: Pogórze ! :D
Imię: Krzysiek
Quad: Can-Am Outlander XT-P Max 1000
Poprzednie quady: Cectek Gladiator T5 EFI / Diablo 200
PostWysłany: 25.02.2015 20:38 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
Rozumiem , ja i tak mam u Siebie Daltona już, także i tak jest troszkę inaczej niż oryginał .. Ale można iść dalej ..

A ten z ebay to taki kompromis nad Vmax a startem ? czyli taki żeby każdemu pasował ..? No ja nie chciałby stracić na prędkości , chociaż rzadko się jeździ powiedzmy 130 a tyle najwięcej jechałem swoim co nie oznacza że tyle z niego wycisnąłem ale droga mi więcej nie pozwoliła a i tak miałem jeszcze dużą rezerwę na manetce i w obrotach i szedł. a ja czasem robię szybki przelot ekipą czy bez, to też fajnie mieć poczucie przy wyprzedzaniu że ma się tą rezerwę ..

Ale też nie chciałbym jak XMR 100 km/h i pomału się kończy .. chcę żeby szybko stawał jak i jechał :)

Czyli dla mnie najlepiej ten gotowy , bo nawet nie mam czasu ani ochoty bawić się w jakieś moje preferencję , aż taki wymagający nie jestem :D .. Firma mi też to ściągnie , właśnie pisałem do nich e-maila tam gdzie kupiłem quada , jestem z nich zadowolony i sprowadzają z USA quady i graty i czy dla mnie by zakupili ten zestaw ..

-- dodano 25.02.2015 21:38 --

a mam jeszcze pytanie czy duża różnica jest w porównaniu Dalton i najcięższe Ciężarki vs CVTech ? bo aktualnie mam Daltona ale na pośrednich odważnikach i nie wiem jak byłoby na najcięższy ? a chwilowo nie mam okazji tego sprawdzić ..

i tak pytam , bo jeszcze waham się nad zakupem a jak będzie mała różnica to chyba nie ma sensu tego zmieniać Ale coś czuję że będzie i tak kolosalna różnica :)

_________________
ATV & UTV Masters

Fast & Fun and MASTERfully !


Ostatnio zmieniony przez krzychu718293 25.02.2015 20:38, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 25.02.2015 22:12 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
jesli chcesz muzzy to vforce john ma najlepsze ceny
najlepiej brać od niego z modulem msd
dostaniesz wtedy zestrojony pod twojego gada zestaw
msd ingeruje zarówno we wtrysk jak i zapłon
możesz też ustawić sobie wyższy rev limiter

muzzy to dla mnie ewidentnie najlepszy system wydechowy do quadów z silnikiem V
nie chodzi dużo głośniej niż seria , ma fajny dzwięk i jest łądnie wykonany

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.06.2011 21:07
Posty: 144
Miejscowość: Pogórze ! :D
Imię: Krzysiek
Quad: Can-Am Outlander XT-P Max 1000
Poprzednie quady: Cectek Gladiator T5 EFI / Diablo 200
PostWysłany: 25.02.2015 22:17 
Re: Muzzy Dual + Muzzys Digi Tune
paulus71

Dzięki za odpowiedz ale raczej już zrezygnowałem na tą " chwilę z zmiany wydechu ..

a zainteresowało mnie zestaw sprzęgła CVTech z linku powyżej , wiesz coś na ten temat i jesteś w stanie dać mi odpowiedz na moje pytanie z ostatniego postu ? Będę uszczęśliwiony ! :D

_________________
ATV & UTV Masters

Fast & Fun and MASTERfully !


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.