Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 06:16



Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 28.12.2015 16:40 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Wypróbuję najpierw najprostszą opcję żarówki.
Jeżeli nie to znalazłem jakieś lampy z homologacją http://allegro.pl/reflektor-lightbar-la ... 97984.html mają pozycję i światło główne więc jak się domyślam to światło mijania. Tylko cena mogłaby być niższa jak za takie lampki :-/

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 24.04.2014 16:36
Posty: 346
Miejscowość: Wodzisław Śl
Imię: Stefan
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Kymco Maxxer 450 irs
PostWysłany: 28.12.2015 21:45 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Jacek uwzględnij ze żarówka o zwiększonej jasności coś w stylu "Nightbraker" am ileś tam +% światła więcej szybciej traci parametry a w małej lampie szybciej się przepala.


 
Profil

Rejestracja: 03.12.2013 13:59
Posty: 185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Kymco MXU 500i IRS, LS 300U
PostWysłany: 28.12.2015 22:59 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Osobiście z NB jestem bardzo zadowolony, podobnie jak kilku znajomych którzy ich używają. Trzeba jednak zaznaczyć, że maja niższą trwałość i ich zalety widać w sprawnych reflektorach (niezniszczone odbłyśniki i przejrzyste klosze).
Możesz też sprawdzić Tungsramy lub GE (ta sama fabryka) w wersji Megalight. Jakość podobna do NB Ale cena znacznie atrakcyjniejsza.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 29.12.2015 00:45 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Właśnie czytałem że łatwiej się otrząsają gdyż żarnik w tego typu żarówkach jest cieńszy niż w modelach longlife.
Jednak zaryzykuję i sprawdze bo to dość tani eksperyment. Założę je do xxc. Natomiast do RZR nie wiem czy znajdę takie żarówki bo tam jest jakaś dziwaczna żarówka. Jak będę miał chwilę wyjmę ja i spróbuję zidentyfikować.
Kuszą mnie trochę HIDy z temperaturą koloru ok 5000K, światło jest białe z delikatnie żółtym odcieniem, niewiele bielsze niż tradycyjne halogenowe. oczywiście minusem jest koszt i montaż, ale o miejsce nie muszę się martwić bo w RZR mam sporą pzrestrzeń pod maską

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 03.12.2013 13:59
Posty: 185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Kymco MXU 500i IRS, LS 300U
PostWysłany: 29.12.2015 06:46 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
HID są fajne, bo za stosunkowo niewielką cenę dają dużo światła, ale problem z nimi jest jednak taki, że w większości lamp bez soczewek będą dawały plamę światła i oślepialy innych z przeciwka. O ile w terenie to mały problem, to na drogach publicznych trzeba na to uważać.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 29.12.2015 13:13 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
HID do kupa i wszystkim co je montują szczególnie do Busa powinni urywać za to torby.

Zostań Jacek przy żarówkach, sam wtedy zdecydujesz czy warto się w to bawić czy jednak szukać alternatywy.

Te reflektory za 330 co wkleiłeś są mówiąc szczerze słabe i nie wiem czy będziesz zadowolony tym bardziej, że cena wcale nie jest atrakcyjna. Wolałbym listwę ledową założyć i skierować jej strumień światła w dół i w wersji spoot.


 
Profil

Rejestracja: 10.07.2011 20:55
Posty: 210
Miejscowość: B-stok czasem Suwałki
Quad: CAN-AM OUT.650
Poprzednie quady: LTZ KQ-700 Rincon 680
PostWysłany: 29.12.2015 18:59 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
A może regeneracja tych co masz lamp odbłyśników by pomogła? Może są wypalone. Ja w swoim oucie używam standardowego oświetlenia na drogach gdzie mijam się z innymi pojazdami a tam gdzie pusto odwijam ledy :uśmiech: i palę trawę albo topię asfalt :cool: :cool:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 07.01.2016 13:57 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Przeprowadziłem testy żarówek.
Do XXC założyłem żarówki 55W(seryjnie 35W) Bosch Gigalight i ta wymiana dała na tyle dobry efekt że dalszych zmian nie będę dokonywał.

Natomiast do RZR założyłem żarówki ledowe H4 z krainy Wielkiego Muru, niestety całkowita porażka, na światłach mijania świecą gorzej niż seryjne żarówki.
Nie wiem czy tak będą zachowywały się wszystkie żarówki ledowe, być może markowe produkty świecą inaczej ale cena zniechęca mnie do testowania http://allegro.pl/zarowka-zestaw-led-h4 ... 43999.html

Na razie kupuję do RZR produkt Boscha i będę testował

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 03.12.2013 13:59
Posty: 185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Kymco MXU 500i IRS, LS 300U
PostWysłany: 09.01.2016 18:49 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Daruj sobie testy, to będą wyrzucone pieniądze. Wszystkie ledy mające udawać żarówkę w reflektorach, będą świeciły jak kupa. Problem jest z odprowadzaniem ciepła (przez co nie można poszaleć z mocą) i odpowiednim ukształtowaniem światła (linia odcięcia - oślepianie).


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2008 12:25
Posty: 95
Miejscowość: Stolyca
Quad: Zolty parch
PostWysłany: 09.01.2016 22:40 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
DKfan napisał(a):
Przeprowadziłem testy żarówek.
Nie wiem czy tak będą zachowywały się wszystkie żarówki ledowe, być może markowe produkty świecą inaczej ale cena zniechęca mnie do testowania http://allegro.pl/zarowka-zestaw-led-h4 ... 43999.html


Koło markowego produktu to one nawet nie leżały. Być może sama dioda jest Philipsa (w co zresztą wątpie), reszta chińska. I do tego w chorych pieniądzach.
Plus mały haczyk na dole strony: "Żarówki LED nie posiadają homologacji".


 
Profil Tlen

Rejestracja: 25.04.2010 06:48
Posty: 1171
PostWysłany: 10.01.2016 17:38 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
koledzy jak ktoś chce przetestować zarówki led to po pierwsze są filmiki na YT z takich testów gdzie niestety wychodzi że nie jest jeszcze dopracowana technologia, po drugie te "żarówki" wymagają mega chłodzenia i różne wiatraczki są potrzebne etc, nie trzeba mówić jak to się będzie sprawować w terenie ? :)
po trzecie jak ktoś mimo to bardzo pragnie kupić takie żarówki to polecam jednak bezpośrednio u producenta za przynajmniej połowe ceny allegro. Są serwisy aukcyjne chińskie gdzie kupisz bezpośrednio do polski z darmową wysyłką, zapłacisz normalnie z polskiego banku normalnymi złotówkami przeliczonymi po kursie na dolary i poczekasz 3/4 tygodnie. Taki minus.


Ostatnio zmieniony przez K3m0T1989, 10.01.2016 17:38, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 10.01.2016 23:37 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Ja już przetestowałem, LED-owe żarówki bez radiatora nie nadają się do niczego. Te z radiatorem wyglądają rozsądniej ale cena i poprzednie doświadczenia zniechęcają mnie do prób. Zamówiłem sobie komplet Bosch Gigalight 55W, mam nadzieje ze zrobią taką robotę jak w XXC. Jak nie dołożę 2 ledy 10W spot i zrobię im u góry odcięcie snopu światła

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 11.01.2016 10:19 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Wstawiłem dobie do auta te super hiper mega żarówki led.
Kupa i tyle, po trzeciej wymianie kazałem oddać mi pieniądze.
Zbyt wysoka temperatura pracy i brak możliwości chłodzenia powodowały iż mocowania diód po około tygodniu po prostu się topiły i ledy się rozpadały.
W efekcie z fajnego efektu wizualnego i świecącego wychodziła kupa bo więcej ledy były reklamowane niż fizycznie były w aucie.

Jacek daj znać jak długo będą żyły te żarówki, jeśli będzie ok to wstawię je również do siebie.


 
Profil

Rejestracja: 03.12.2013 13:59
Posty: 185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Kymco MXU 500i IRS, LS 300U
PostWysłany: 11.01.2016 21:14 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Z całym szacunkiem, ale ja bym nie czekał na recenzję DKFana, tylko wkładał do swojego sprzętu i testował na konkretnym egzemplarzu.
Mając na uwadze swoje doświadczenia i to co piszą ludzie na forach, to sporo zależy od konkretnego pojazdu. Jest sporo zmiennych: napięcie zasilania (rozrzut napięć alternatorów to ok. 10%), konstrukcja lampy (odprowadzanie ciepła), stan zawieszenia, stan instalacji elektrycznej, sposób eksploatacji (czy często włączane, ale na krótko, czy rzadziej, ale na dłuższy czas), itp. więc ciężko stwierdzić, że dany model w każdym przypadku będzie świecił tyle samo.
Jedno jest pewne: w tym samym pojeździe żarówka "long life" będzie świeciła dłużej, niż żarówka "ultra/mega/giga/x-treme". O ile, to już trzeba samemu stwierdzić...
Tym bardziej, że ceny nie są zabójcze, szczególnie biorąc pod uwagę całkowite koszty naszego hobby. Tungsram/GE to koszt ok. 50zł, Bosch/Osram ok. 70zł, Philipsy ok. 80zł. Ceny dla najmocniejszych wersji, 2 sztuk, z kosztami przesyłki.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 12.01.2016 09:28 
Re: Dodatkowe oświetlenie do jazdy ulicznej.
Ja nie mam ciśnienia bo i tak latam na ledzie, nie zależy mi na homologacji czy innych cudach :)
Bucz napisał(a):
w tym samym pojeździe żarówka "long life" będzie świeciła dłużej

I zgadza się, przeprowadziłem taki test.
Long life świecił przez ponad rok (kosztował jakieś 40 zł chyba), w tym czasie padły mi dwie z marketu za 4,99 .
Wychodzi na to, że jeden long life ma żywotność 2,5 żarówki z marketu przy czym kosztuje 8 razy tyle a barwa światła i jakość świecenia jak dla mnie nie miała żadnej różnicy.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.