Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - MAXXIS BigHorn - opony kierunkowe?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 12:57



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
MAXXIS BigHorn - opony kierunkowe? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.04.2012 20:52
Posty: 101
Miejscowość: Białystok-Supraśl
Quad: KQ750
PostWysłany: 06.04.2016 07:05 
MAXXIS BigHorn - opony kierunkowe?
Witajcie,

Miałem przez jakiś czas problem, że przy załączonym napędzie na 4 koła quada ściągało bardzo mocno w prawo. Próbowałem różnych rzeczy. Ustawiałem zbieżność, sprawdzałem sprawność napędów itp. Nic nie pomagało. W pewnym momencie zorientowałem się, że na każdym kole mam inaczej bieżnik. Zamieniłem przednie koło lewe z przednim prawym i problem ustąpił. Quad zaczął jechać prosto nawet z napędem na 4 koła.

Aktualnie mam tak, że lewa strona quada jest odwrotnie niż prawa strona ale przednie koło i tylne jest tak samo.

zdjęcie poniżej
Image



Pamiętam jak podczas zakładania nowych opon na felgi wulkanizator pytał czy są to opony kierunkowe. Powiedziałem, że nie wiem. Obejrzeliśmy opony i zauważyliśmy, że jedna strona opony ma napis BIGHORN w kolorze niebieskim a druga strona w kolorze czarnym. Doszliśmy do wniosku, że zrobimy wszystkie identycznie tzn niebieskim na zewnątrz. Teraz widzę, że kiedy wszystkie czarne są do środka to lewa strona jest inaczej niż prawa. Jeśli chciałbym aby po prawej i lewej stronie było tak samo musiałbym zamienić opony na 2 felgach i wtedy z jednej strony czarny napis byłby na zewnątrz a z drugwiej do wewnątrz. Czy ktoś wie jak te opony powinny być założone? Może być lewa strona odwrotnie niż prawa czy powinno być tak samo? jeśli tak samo to w którą stronę? Po środku bieżnika jest "kostka" prostokątna ze ściętymi dwoma rogami. Te ścięcia powinny być do przodu czy do tyłu. Wydaje mi się, że do jazdy po twardym lepiej przodu ale już na piasek lepiej by "grzebał" gdyby te ścięcia były do tyłu.


Z góry dziękuję za rady.

_________________
Pozdrawiam
Metus


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2015 06:30
Posty: 254
Miejscowość: Czernichów
Imię: Zmora
Quad: Bomba
Poprzednie quady: Bombowe :)
PostWysłany: 07.04.2016 09:21 
Re: MAXXIS BigHorn - opony kierunkowe?
Jeśli była by to opona kierunkowa to powinna mieć zaznaczoną "rotację" a nie ma więc...raczej wg mnie nie jest oponą kierunkową - zresztą jeździłem na dwóch quadach na BH i takie problem jak u Ciebie nie występował.
Oczywiście zakładałem "ładniejszym oznakowaniem" na zewnątrz.

_________________
ZMORA
ZaZu Quad Team
Quadowa Grupa Południe


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 07.04.2016 11:44 
Re: MAXXIS BigHorn - opony kierunkowe?
Zgodnie z moją wiedzą BH nie jest oponą kierunkową, miałem 3 komplety BH i również byly zakłądane "niebieskim na zewnątrz". Maxxis w specyfikacji wszystkie opony kierunkowe opisuje jako "directional" w opisie BH takiej wzmianki brak. Sciąganie jak najbardziej może być spowodowane oponą, wewnętrznym uszkodzeniem , kordu , złym odlewem itp itd, zrobiłeś dokłądnie to co należało zrobić, zamieniłeś je stronami.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.04.2012 20:52
Posty: 101
Miejscowość: Białystok-Supraśl
Quad: KQ750
PostWysłany: 07.04.2016 14:03 
Re: MAXXIS BigHorn - opony kierunkowe?
Image


Zwróć uwagę na bieżnik mój (zdjęcie z pierwszego posta) i zdjęcie powyżej. Obie opony to BH. Zdjęcie z tego posta przedstawia oponę, która na 100% nie jest kierunkowa. Kostka prostokątna ma ścięte rogi po przekątnej - u mnie po tej samej stronie. kostki w kształcie litery P są na przemian brzuchem raz do przodu, raz do tyłu. U mnie wszystkie w jedną stronę.

_________________
Pozdrawiam
Metus


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 07.04.2016 14:26 
Re: MAXXIS BigHorn - opony kierunkowe?
Radku, masz poprostu jakies dziwne te oponki , wygladaja jakby mialy krecic w jedna strone
Jaciek moja fotka , dokladnie, to inne ksztalty bieznika ,najwaznejsze , ze taki zabieg pomógł.


Ostatnio zmieniony przez robertmuszka, 07.04.2016 14:26, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 07.04.2016 14:40 
Re: MAXXIS BigHorn - opony kierunkowe?
Radku, wiem o co Cio chodzi ale Ty masz założone na quadzie opony BH2 a zdjęcie poniżej dałeś BH1, stąd róznica.
BH2 jest oponą niekierunkową na 100%. Jakkolwiek być może trzeba zakłądać je w taki sam sposób, a jedynie różnica czy sciętą stroną prostokąta do przodu czy do tyłu nie ma znaczenia. Przełóz sobi emoże opony tak żeby wszytskie były tak samo.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.04.2012 20:52
Posty: 101
Miejscowość: Białystok-Supraśl
Quad: KQ750
PostWysłany: 07.04.2016 16:44 
Re: MAXXIS BigHorn - opony kierunkowe?
Odezwał się poczciwy forumowicz :brawo1: z mojego miasta, który zresztą także jedzie na NI :pijoki: i zaproponował pomoc. Sprawdzimy jak jest teraz, zdejmiemy gumy z felg i założymy odwrotnie... znowu sprawdzimy i będzie wszystko jasne... Muszę tylko znaleźć chwilę czasu aby podjechać :D

_________________
Pozdrawiam
Metus


Ostatnio zmieniony przez Metus, 07.04.2016 16:44, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.