Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - ORLEN PLATINUM RIDER 4T 10W-40
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 00:50



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
ORLEN PLATINUM RIDER 4T 10W-40 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 25.10.2016 16:47 
ORLEN PLATINUM RIDER 4T 10W-40
Witam, nie wiem czy odpowiedni dział wybrałem więc proszę o wyrozumiałość :P

Stosował ktoś bądź stosuje w swoich maszynach oleje Orlena ?

Ja postanowiłem poeksperymentować i zalać takowy olej do swojego quada :D
Olej nie sprawia najmniejszych problemów, wszystko działa nawet lepiej, rzekł bym że nawet łatwiej odpala.

Jestem ciekaw opinii na bieżąco innych użytkowników, Jak dla mnie dla tej marki i oleju idzie +


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 26.10.2016 11:46 
Re: ORLEN PLATINUM RIDER 4T 10W-40
Każdy olej pplsyntetyczny motocyklowy czyli z obsługą mokrego sprzęgła będzie ok. Niezależnie jaka marka. Resursy wymiany są tak absurdalnie krótkie że to bez znaczenia.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2015 06:30
Posty: 254
Miejscowość: Czernichów
Imię: Zmora
Quad: Bomba
Poprzednie quady: Bombowe :)
PostWysłany: 26.10.2016 11:59 
Re: ORLEN PLATINUM RIDER 4T 10W-40
Jako pracownik branży mogę tylko częściowo potwierdzić... Bądźmy szczerzy wielkość środków finansowych, doświadczenie od lat w ramach badań rozwojowych produktów przez czołowe marki olejowe a Orlen powodują że produkt ten (Orlenu) nigdy nie będzie nawet odrobinę porównywalny do czołowych marek.

Osobiście nie zaryzykuje przy tak obciążanym silniku i przy takich wymagających trudnych warunkach pracy zalać swojego quada produktem lokalnym.

Kolego spróbuj zdobyć kartę produktu - tam będziesz miał porównanie zachowania się oleju przy określonych parametrach w tym utratę filmu olejowego zależnie od obciążeń itp....

_________________
ZMORA
ZaZu Quad Team
Quadowa Grupa Południe


Ostatnio zmieniony przez bomba-polak, 26.10.2016 11:59, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 26.10.2016 19:16 
Re: ORLEN PLATINUM RIDER 4T 10W-40
Jeśli chodzi o motula lub castrola ( tego nie znam i nie wiem jakie stosuję do quadów ) . Motula to każdy leje 5100, a nie tego specjalnie dla quadów który (kupując 4l ) jest prawie o 100zł droższy. Jest jakaś różnica w nich ? Sprawdzałem tabelę książce i parametrami najbardziej odpowiada mojemu silnikowi motul 5100. Ale nie w tym rzecz. Jaka różnica jest między motulem 5100 a motulem ATV-UTV expert 10w40. Bo cena 100zł różnicy to ten do quadów musi być jakiś super o zniewalających parametrach. Na forum tutaj i na innych dominuje Motul 5100


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2015 18:00
Posty: 435
Quad: LS 450 / LS 300 / Shineray 250 STXE / ATV 150
PostWysłany: 26.10.2016 19:36 
Re: ORLEN PLATINUM RIDER 4T 10W-40
lałem motul, teraz leje MILLERS OILS ZFS 10w40 4L i jestem zadowolony


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2015 06:30
Posty: 254
Miejscowość: Czernichów
Imię: Zmora
Quad: Bomba
Poprzednie quady: Bombowe :)
PostWysłany: 28.10.2016 13:57 
Re: ORLEN PLATINUM RIDER 4T 10W-40
dominik011298 umyślnie nie podaje firmy żeby nie być posądzony o reklamę lub stronniczość - odnoszę się wyłącznie do produktu marki Orlen i mogę Cię z cała pewnością zapewnić że tak w przypadku quada jak samochodu nie wlałbym tego produktu jeśli zależałoby mi na długowieczności silnika lub innych smarowanych mechanizmów.

Możesz wierzyć lub nie ale żaden produkt lokalny nie posiada nawet zbliżonych parametrów do produktów czołowych marek olejowych.
Czy to oznacza że jak zalejesz to zepsujesz? Pewnie nie... pytanie jednak jak długo dany produkt będzie spełniał swoją rolę, jak to wpłynie na wszelkie mechanizmy, uszczelniacze itp.

Jak napisałem - ja nie zaryzykuje zalania tak wysilonego silnika oraz narażonego na zanieczyszczenia dyfra produktem lokalnym, bo szkoda mi wydawać kase na naprawę lub sprzedawać po jakimś czasie quada z swiadomością że o niego nie dbałem w sposób należyty.
Oczywiście każdy ma swoje wybory i możliwości finansowe ale nie od dziś wiadomo że oszczędności się lubią mścić.

Co do Motula 5100 - rownież go nieraz zalewam, choć zalecany jest inny produkt tej marki do mojego quada.
Generalnie jednak jak mam możliwość to zalewam produkty dedykowane do quadów, gdyż to nie tylko marketing ale odpowiednia mieszanka dodatków do olejów pozwalających na uzyskanie odpowiednich do potrzeb parametrów pracy

_________________
ZMORA
ZaZu Quad Team
Quadowa Grupa Południe


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.