Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Buzer Axo czy Thor
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 12:35



Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Buzer Axo czy Thor 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 05.08.2006 23:45
Posty: 12
Quad: rapi 700rrrr
PostWysłany: 14.01.2008 02:45 
fox jest bardzo delikatny

thora nie miałem w reku ale wygląda na solidniejszą konstrukcję

osobiście polecam zbroje dainese- mam ten model http://www.dainese.com/store/eng/scheda ... od=3879543 i poraz kolejny jestem mega zadowolony (pierwszą testowałem w DH:)- wykonanie ochrona itp

zastanawiałem się jeszcze nad firmą ESV mają je w poland position- ale jednak zdecydowałem się na dainese, najlepszy produkt jaki jest dostepny na rynku

po kilku glebach w DH wiem że buzery są nieporozumieniem, jak bym miał wtedy jakiegoś na sobie a nie full zbroje to było by bardzo ale to bardzo cienko, nie wiem po co się je produkuje, chyba tylko po to aby wyciągać od ludzi kase

_________________
SPRZEDAM Raptora W DESPERACKIEJ CENIE !!!!!!! BARDZO ALE TO BARDZO PILNE


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2006 16:03
Posty: 542
Quad: blaster, Brute Force, ltr
PostWysłany: 14.01.2008 22:56 
To jak wytłumaczyć to, że w USA na zawodach wszyscy jeżdżą w buzerach?

Ja sam się nad tym zastanawiam bo w pełnej zbroi jest cholernie gorąco (mam utike, co dopiero taki fox czy thor, który jest jeszcze bardziej zabudowany).

_________________
Suzuki LTR 450 k9, poprzednio YFZ 450 na elkach, Brute Force do orania pola... w sensie trawników :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2006 09:32
Posty: 12
Miejscowość: Częstochowa
Quad: Honda TRX 450r
Poprzednie quady: Honda TRX 300
PostWysłany: 31.01.2008 13:48 
Jeździłem do tej pory w Buzerze Acerbis i mimo kontaktu z drzewem jednak przeżyłem ale buzer nie do końca po prostu popękał ale da się jeździć dalej jednak na nowy sezon zakupiłem full zbroje ta właśnie THOR-a co mogę powiedzieć po dwóch jazdach w niej to na pewno jest cięższa i nieco bardziej krępuje ruchy ale wydaje mi się że to kwestia przyzwyczajenia jak się sprawdzi na drzewie tego jeszcze nie wiem. zdecydowałem się na nią właśnie dlatego że lepiej od pozostałych zbroi chroni klatkę piersiową :szok:

_________________
EAST COAST ATV


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2004 19:07
Posty: 180
Miejscowość: Kolbudy / Gdańsk
Quad: taki tam...
PostWysłany: 31.01.2008 14:28 
moje AXO nie raz uratowało mnie przed poważniejszymi urazami :diabeł:
Faktycznie wersja z suwakiem nie do końca daje 100% zabezpieczenie klatki piersiowej...
Ale osobiście polecam.

_________________
TUNEZJA 2009


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 00:46
Posty: 91
Miejscowość: Podlaskie
Quad: Raptor 700 (50th anniversary)
PostWysłany: 01.02.2008 16:45 
no ale nie ma takich ochraniczy, buzerow itp zby dawalo 100% pewnosc...

zawsze jest te ALE


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 02.02.2008 20:47 
ATV250 napisał(a):
jezdziłem w 661 na rowerze ,bo kiedys to uprawiałem i ochrona żeber i mosta pozostawia wiele do życzenia.Jednak chyba zostałbym przy THORZE


Ja też zakończyłem swoją przygode z rowerami (downhill i XC) i pozostała mi zbroja??

http://www.dartmoor.pl/produkty.php?k=38

Czy myślicie, że moge jej dalej używać podczas jazdy na quadzie?? Czy powinienem zainwestować w jedną z omawianych w tym artykule??


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 02.02.2008 21:00 
kulturysci to już sugeruje brak rozsądku. Nawet na skuterze przy 20 km/h jak się wywalisz możesz sobie sporo szkód wyrządzić, a co dopiero na quadzie sportowym przy dużo wyższych prędkościach)

W mim przypadku to wyglądało to tak. Uprawiałem kiedyś Downhill ( jazda na złamanie karku na rowerze z góry :lol: :lol: ). Wraz z kumplami byłem na 4 dniowym maratonie po południu polski, Myślenice-Szczawnica-Zakopane-Myślenice. Byłem w kompletnej zbroi, kasku z goglami, ochraniaczami na piszczel, rękawiczkach i specjalnych butach. Przez te dni wykonałem około 40-45 zjazdów ( w Myślenicach prędkość między drzewami dochodziła do 60 km/h) i nic. Cało i bezpiecznie wróciłem do domu.
Rozpakowałem się , umyłem i znów na rower ( wraz z kolegą przez miasto, do sklepu rowerowego), w pewnym momencie, gdy jechałem po chodniku wybiegła mi jakaś pani, która goniła swojego pieska - mysiałem gwałtownie skręcić i niestety się wywróciłem, uderzając o kant krawężnika łokciem

Od 7.07.07 mam w ręce platynę ( musieli mi składać ją chirurgicznie i nawalili mi tam tone żelaztwa), a dlaczego -> bo nie miałem ochraniaczy, a powinienem. i dzisiaj, mimo iż nie zamierzam na swoim 4x4 jeździć ekstremalnie drugi raz tego błędu nie popełnię!!

A ręka i tak do końca życia nie będzie w 100% sprawna - nawet nie masz pojęcia jakie to deprymujące

JEŹDZIJ W OCHRANIACZACH I KASKU


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 00:46
Posty: 91
Miejscowość: Podlaskie
Quad: Raptor 700 (50th anniversary)
PostWysłany: 03.02.2008 01:50 
oj SEBA nie o to mi chodziło, ja też jestem ZA tym aby jeździć w ciuchach do tego przystosowanych ale na 100% nic nie da pewnosci - o to mi chodziło


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 03.02.2008 10:00 
kulturysci Jeżeli czytałeś mój post ( o wypadku) to wiesz, że " nie znasz dnia ani godziny", i wchodząc do domu możesz się zabić na schodach, ale w myśl zasady przezorny zawsze ubezpieczony :) proponuje nie rozstawać się ze zbroją i kaskiem podczas jazdy na Quadzie.

Czy ktoś mi może doradzić, czy ta zbroja rowerowa ( link wyżej) będzie funkcjonalna i dobra na quad??


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 03.02.2008 10:20 
Który sprzęt lepiej wybrać??
http://moto.allegro.pl/item306023094_pr ... _fox_.html
http://moto.allegro.pl/item304874108_zb ... ig_se.html

Lub może zwykły Datex ( mam zamiar amatorsko, a przede wszystkim turystycznie użytkować quada) i niewiem czy jest sens dopłacać do Thor-a??
http://moto.allegro.pl/item305410937_oc ... z_xxl.html

Proszę o pomoc, Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.