Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ubranie na Quada Utylity
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 21:30



Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Ubranie na Quada Utylity 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 12:19
Posty: 622
Miejscowość: Żywiec
Quad: Suzuki Vinson 500 Semi-auto
PostWysłany: 24.04.2006 11:41 
Thor mud siut :D
Image
Peleryna Thor

Image

Mud siut jak widac konstrukcja nie rewolucyjna, ale w prostocie sila. Wyglada też calkiem ladnie.

_________________
www.ciecina.eu


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 24.04.2006 19:34 
Co do butów, miałem do quada buty NovoGar Cross, niestety, porażka, jak widziały wodę z odległości stu metrów to natychmiast robiło się w srodku mokro, potem okazało się ze to wada 'jednostkowa' i sprzedawca przyjął reklamacje, butów w moim rozmiarze nie było, wiec oddali pieniądze, miło z ich strony, niemniej, z racji jeżdzenia w rajdach 4x4 również samochodem zacząłem szukać jakiegoś cudownego rozwiązania, które nada się do założenia i na quada i do terenówki, padło oczywiście na 'coś wojskowego', ale, mialo być z czekolady i do zabawy... tfu, to nie ta bajka, mialo być oddychające (membrana), wysokie za kostkę, ze wzmocnieniami w newralgicznych miejscach (trekkingowe obuwie odpada), no i szczelne, tak żeby woda, jesli już w ogóle, to mogła się nalać jedynie wierzchem

Padło na nowość na polskim rynku - StarForce Commander XT LTR WP HI, ktoś musiał zostać świnką doświdczalną :) Obecnie, po miesiącu używania, dwóch rajdach (quadowym i samochodowym), kilku zalaniach (na RR2 nie dało się nie zalać) siebie i butów włącznie mogę stwierdzić iż są całkiem przyzwoite i wszystkie założenia przyjęte podczas zakupów zostały zrealizowane :)

Szybko schną, to baaardzo ważne, i w zasadzie następnego dnia po zalaniu można już w miarę komfortowo je założyc (kto zakładał następnego dnia glany wojska polskiego ten wie o czym mówie), wilgoć czuć, ale dość szybko odparowywuje i jest ciepło. faktycznie, wodę do buta nalać można tylko górą, a w momencie kiedy zakleimy górę buta taśmą klejącą powertape ;), na to spodnie, a na to wszystko jeszcze stuptuty, to działają praktycznie jak kalosze ;D też sprawdzone kilkukrotnie (inni robią jeszcze głębsze rajdy niż RR2)

Nie są to buty stricte na quada, ale jeśli jeździmy na przeprawówki, to są zdecydowanie ale to zdecydowanie wygodniejsze od normalnych crossowych, zarówno do jazdy, jak i częstych przepraw przez bagienko z liną na plecach.

Kwestia bezpieczeństwa - wzmocniona kostka, wzmocnienie na palcach, gruba podeszwa, feler - w stosunku do crossowych - to to że są o te kilkanaście centymetrów niższe, bo sięgają pare centymetrów nad kostkę, więc i strefa ochrony jest niżej.

Do pooglądania np. tu: http://www.azymut.waw.pl/sklep/produkt. ... 635&idg=22

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 23.11.2006 14:03 
Mam pewien problem.
dotychczas używalem siatkowy buzer a na niego, w zalezności o temperatury, albo bluze crossową, albo np polar i kurtkę oddychającą.
Często jednak czuję się w tym jak maskotka michelina (taki bałwan :uśmiech: ).

Szukam teraz czegoś wyglądającego normalnie i bardziej zintegrowanego.
KONKRETNIE, szukam kurtki na czas od jesieni do wiosny.
Kurtka, najchetniej do kompletu ze spodniami ma mieć:
- zabezpieczenia klasy BUZERA wbudowane w konstrukcję, czyli ochrona klatki piersiowej, kręgosłupa , ramion itp. Oczywiście nie musi być tak masywne jak buzer.
-kostrukcja z podpinką
-oddychająca
-wytrzymała
-do łatwego prania w pralce
-nie skóra tylko materiał klasy Cordura itp.
-kolory ciemne lub CAMO.

W komplecie razem lub osobno spodnie klasy motocrossowej ze wzmocnieniam w kroku, ochroną kolan i wzmocnieniami łydek. Do tego kieszenie i suwaki wentylujące.

Ktoś coś zna spełniającego te wymagania w normalnej cenie?
dzięki


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 23.11.2006 14:24 
Nie ma kurtki z zabezpieczeniami takimi jak ma buzer. Mozesz zapomniec. Jedyna opcja to kurtka motocyklowa typu enduro lub mx i na to lub pod to buzer. Nie stosuje się ochranciaczy piankowych (miekkich) w tego typu ubraniach. Piankowe ochranicze chronia przed zbiciami i obtarciami. Lepszych zabezpieczen w kurtce nie dostaniesz. Duza XXLka i pod to buzer lub XL i na to buzer.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 23.11.2006 15:05 
Polecam Grand Turismo UWEXA ma wszystko co pisałeś : dwie podpinki z materiałów technologicznie zaawansowanych czyli oddychających , jedna z podpinek w zależności od tego jak ją odwrócisz albo grzeje albo chłodzi , w kurtce masz zintegrowane ochraniacze kręgosłupa , łokci , w spodniach ochraniacze bioder i kolan , poza tym spodnie spinane są z kurtką zamkiem , posiada system wentylacji , jest wodoszczelna i ma mnóstwo przydatnych kieszeni, od razu widać że projektowali je motocykliści , masz nawet mapniki jeden mały , drugi duży całkiem fajne i użyteczne. cena detal ok 1400 zł .

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 23.11.2006 15:20 
?ytanie jak drogowa kurtka zniesie dlugotrwale dzialanie blota i czeste pranie-czy materialy to wytrzymaja?


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 02.05.2006 20:09
Posty: 72
Miejscowość: Biłgoraj
Quad: Grizzli 660 2004/Grizzly 125
PostWysłany: 23.11.2006 15:27 
Taki UWEX to kupiony chyba w ERZE :oczy: :lol: JAkie ma wady ta kurtka przy naszej eksploatacji ?

_________________
co nas nie zabiło niech nas wzmacnia


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 23.11.2006 15:31 
Ja mam kurtke z IXON-a z wbudowanymi ochraniaczami, dodatkową podpinką. Jest nieprzemakalna i oddychająca. Można do niej dokupić spodnie :)

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2006 10:39
Posty: 102
Quad: Hawkeye 4x4 300 i G700
PostWysłany: 27.11.2006 20:32 
Co myślicie o tych spodniach:
http://www.fmx.pl/product_info.php/cPat ... cts_id/188


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.12.2005 00:08
Posty: 129
Quad: Honda TRX 450ER
PostWysłany: 27.11.2006 21:16 
strasznie brzydkie te spodnie Aleksz...


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.01.2004 04:31
Posty: 553
Miejscowość: Kabaty
Quad: Kopaczka do burakĂłw
PostWysłany: 27.11.2006 21:36 
... Mój znajomy kiedy dowiedział się że latam na quadzie zaproponował mi ciekawy zestaw, które posiada gdzieś zza zachodniej granicy...
Kolorystycznie nie zupełnie mi trafił do gustu, jednak po obejżeniu całości zdecydowałem się go kupić.
Posiadam go od 2 tygodni, jest naprawdę super dobrze wykonany, test "pierwszego błota" przeszedł również pozytywnie... Po praniu zestaw jak nowy...
Posiada bardzo ciepłą wypinaną podpinkę, kieszenie zabezpieczone przed wodą, wypinane usztywnienia na barkach, plecach, przedramieniach, biodrach i kolanach. Woda się odbija, wiatr podobnie... Narazie jestem bardzo zadowolony...
Koledze (również z forum) okazjonalnie w tym samym czasie załatwiłem zestaw z białym kamuflażem... Jak narazie również jest zadowolony...
Kilka fotek katalogowych (innych nie posiadam niestety)
Moje kamo...
Image
Image
I białe kolegi...
Image
Image
Stosunek ceny do jakości jest zachowany...
Ponieważ mogłem kilka kompletów (w ramach koleżeńskiej znajomości i dawnych rozliczeń) załatwić po cenie producenta, zaoferowałem się również kilku kolegom - bo sądzę, że warto takie okazje wykorzystać jeśli przytrafia się okazja... :)

_________________
.:GALEON:.
Ogień w sercu, diamenty na twarzy... a błoto na plecach...
www.quadteam.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 18.06.2004 21:43
Posty: 10
Miejscowość: WaWa
Quad: KVF650i
PostWysłany: 14.01.2007 00:25 
WOW
WOW Arecki - ciuchy wyglądają dobrze. Daj znać na PW jaka cena i gdzie można je dostać.

Z góry dzięki i pozdro 4All

sekus

_________________
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.