Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kleszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 00:53



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Kleszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2006 21:41
Posty: 61
Miejscowość: Lublin
Quad: KQ 700,Grizzly 660,Grizzly 700,teraz can-am 800!
PostWysłany: 15.04.2009 22:29 
Kleszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
Być może forum nie jest odpowiednie,ale myśle że część osób odwiedza, podobnie jak ja, tylko TO, a sprawa wydaje się być poważna, zreszta sami oceńcie:
http://www.kleszczeinfo.pl/


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 15.04.2009 22:52 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
Forum może być, może komus się przyda ale kleszcze nie jeżdżą Yamahami, więc dział na pewno nieodpowiedni ;)


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2008 21:39
Posty: 586
Miejscowość: śląsk
Quad: pojazd prawdziwego wieśniaka
PostWysłany: 15.04.2009 22:56 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
piekar napisał(a):
ale kleszcze nie jeżdżą Yamahami

dlaczego???/ Zygmunt Kleszcz ,ma Yamahę :szok:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.05.2008 14:55
Posty: 247
Miejscowość: Śląsk/Lubliniec/Ciasna
Quad: LS 300
PostWysłany: 17.04.2009 20:53 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
koniec leśnych wycieczek :?: :wizi:

_________________
Oficjalna strona NO NAME SQUADU: www.nnsquad.pl


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member&Moderator Działu Bombardier/Can Am
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2005 08:40
Posty: 2185
Miejscowość: Okolice Poznania - SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team --------
Imię: Sir Adam Jr
Quad: Can-am Outlander 1000
PostWysłany: 17.04.2009 21:19 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
Piekar dzięki Tobie pójdę się zaszczepić na te świństwo.

_________________
Jest: Outlander 1000XTP 2014 1000 km
+ Warn 3.0 RT+BigHorn 27 R12+Flexx bar+Ricochet
Był:Outlander XXc 2011 7 000 km
Renegade XR 2009 9 000 km i Grizzly 660 2006 11 000 km


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 19.04.2009 16:47 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
sprawa znana mi od 3-4 lat

to tylko potwierdza jak propaganda takich niebezpieczeństw kuleje w Polsce!!

A co do tematu, zapalenie opon mózgowych, borelioza ( ujawnia się po latach i jej leczenie jest długotrwałe) sprawiają, że na samą myśl o tych pasożytach przechodzą mi drgawki :oczy:

Dlatego, poza szczepieniem, warto korzystać z preparatów odstraszające te ustrojstwa i oglądać ( dokładnie!!) ciało po powrocie z leśnych wojaży !!


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 19.04.2009 18:02 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
z tymi szczepieniami też należy uważać! nie jest ono obojętne dla naszego organizmu a tak naprawdę skutki tego szczepienia nie są do końca poznane - wymienione choroby są nagłośnione w ostatnich latach!

uważam że stosowanie środków odstraszających oraz wnikliwe oględziny naszego korpusu są najlepszym zabezpieczeniem!

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 09:21
Posty: 377
Quad: czasoumilacz R680
PostWysłany: 08.06.2009 22:13 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
Seba_gtc napisał(a):
A co do tematu, zapalenie opon mózgowych, borelioza ( ujawnia się po latach i jej leczenie jest długotrwałe) sprawiają, że na samą myśl o tych pasożytach przechodzą mi drgawki
Na zapalenie opon mózgowych jest szczepionka a na boreliozę niestety nie :bezradny: (tak mi powiedział Pani dok. przy szczepieniu).
virtua napisał(a):
z tymi szczepieniami też należy uważać! nie jest ono obojętne dla naszego organizmu a tak naprawdę skutki tego szczepienia nie są do końca poznane - wymienione choroby są nagłośnione w ostatnich latach!
Raczej nie w tym przypadku, bo rok temu przeszedłem serie (chyba dwóch? może 3 już nie pamiętam) i niczego niepokojącego nie zauważyłem choć…? dziś rano… miałem takie lekkie swędzenie pomiędzy palcami (wskazującym a kciukiem) ale chyba będę jeszcze żył?? ;) :lol:

PS wg mnie b.rozsądny temat założyłeś piekar i myślę, że stosowniejszym miejscem wstawieniem go przez moda by było do "wyposażenie jeźdźca" (tak mi się zdaje?) bo tam się mówi między innymi o wszelkiego rodzaju ochraniaczach a przedmiotowy temat chyba tego dotyczy?


 
Profil

Rejestracja: 19.03.2009 14:29
Posty: 81
Miejscowość: Od Olkusza po Chrzanów
PostWysłany: 10.06.2009 21:34 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
Panowie zgadza się borelioza, a kleszczowe zapalenie mózgu to inne rzeczy, co jak co ale leśnicy mieli z tym od początku styczność. Tej sprawie przyglądnięto się nieco bliżej i okazało się że masę chorób dolegliwości było u leśników spowodowanych boreliozą, która praktycznie objawia się setkami objawów. Zaczęto spoglądać w papiery i okazało się że leśnik szedł na emeryturę a tu naglę ciach rok dwa i zgon. Tu jest apel!!! wystarczy jedno ugryzienie kleszcza i może być borelioza.

Quadowcy którzy organizują akcję na Mazurach teraz, oraz opolszczyzna to czerwone punkty na mapie borelizoy w Polsce 90% populacji kleszczy tam nosi bakterie boreliozy.
Panowie, dzieciaki będą tam nurkować w krzakach, gąszczach, trawach, itp. apel do Was Nadleśnictwo dostaję środki z BHP na zabezp. przed insektami min kleszczami, rozdajcie to dzieciakom , spryskać nogawki, rękawy. Na koniec poprosić żeby dokładnie obejrzały się czy nie mają jakiegoś pasażera na gapę na sobie. Z tym nie ma żartów,

_________________
Zmierzły leśnik z zasadami,


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 10.06.2009 22:22 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
Lesny bardzo cenna uwaga dla organizatorów. Lepiej dmuchać na zimne niż potem ponosić konsekwencje tym bardziej że jak wspomniałeś są na to przeznaczone pewne środki.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 10.06.2009 22:22 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
Leśny słuszna uwaga porozmawiam z Nadleśniczym


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2008 19:02
Posty: 1508
Miejscowość: pod Piasecznem
Quad: Sportsman500 Renegade800x i KTM EXC 450
Poprzednie quady: 2x blaster, kx80, rm125, yz125, ds450
PostWysłany: 11.06.2009 09:14 
Re: Kleszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
mój pies ma bolerioze i z tego co widzę nie jest to nic fajnego. jak wyjdę z nim na spacer to potrafi np. nie zauważyć samochodu pod domem i w niego walnąć, dostaje ataków słabości że nie można z nią kontynuować spaceru bo plączą jej się łapy i upada na ziemie jak by zaraz miała zemdleć. można też zapytać weterynarzy można oni mają jakieś dobre środki. naprawdę warto zainwestować w dobre środki ochronne.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 09:21
Posty: 377
Quad: czasoumilacz R680
PostWysłany: 09.07.2009 09:16 
Re: Kleszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
Ciekawy artykuł znalazłem dotyczący tematu http://zdrowie.onet.pl/1564757,2039,,,, ... ktyka.html


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.03.2008 20:41
Posty: 33
Miejscowość: Maków Maz.
Quad: Honda Rancher TRX350FM
PostWysłany: 10.07.2009 00:25 
Re: Keszcze,Kleszczowe zapalenie mózgu
Lesny napisał(a):
Panowie zgadza się borelioza, a kleszczowe zapalenie mózgu to inne rzeczy, co jak co ale leśnicy mieli z tym od początku styczność. Tej sprawie przyglądnięto się nieco bliżej i okazało się że masę chorób dolegliwości było u leśników spowodowanych boreliozą, która praktycznie objawia się setkami objawów. Zaczęto spoglądać w papiery i okazało się że leśnik szedł na emeryturę a tu naglę ciach rok dwa i zgon. Tu jest apel!!! wystarczy jedno ugryzienie kleszcza i może być borelioza.


Moj szwagier jest lesnikiem - borelioze wpisano u nich już jako chorobe zawodowa !!! Po powrocie z lasu zawsze nastepuje kapiel i ogladanie czy nic nie ma. No i przed wyjsciem spryskuje się srodkami przeciwko kleszczom [pomoc nie musi, ale zaszkodzic nie zadzkodzi]. Poza tym dostaje z Lasow Panstwowych szczepionki przeciwko kleszczowemu zapaleniu mozgu.

Zachecony jego radami zaszczepilem się takze przeciwko kleszczowemu zapaleniu mozgu, bo na borelioze nie ma szczepionek.

Szczepienie u mnie wygladalo, tak, ze na jesieni pierwsza dawka, potem po 4 miesiacach nastepna i za rok będzie trzecia. Potem już co 3 lata. Jedno szczepienie to jakies 100zl


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.