Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zakup stroju
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 19:35



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Zakup stroju 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 02.01.2006 16:24 
Zakup stroju
Panowie i Panie duzo tu o kaskach, goglach, butach itd ale nigdzie nie znalazlem informacji takiej: jak mierzyc?
O co mi chodzi? ktoś napisal, ze kask kupujemy na scislo bo się ulozy i poluzni, a reszta? Buty, buzer, ochraniacze na lokcie, kolana itd.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 02.01.2006 16:34 
Mierzyć najlepiej w sklepie , nie ma uniwersalnego sposobu , buty muszą być o numer większe niż te co nosisz na codzień (gruba skarpeta , neoprenowa) , ochraniacze na łokcie i kolana są raczej uniwersalne , buzer musi mieć rozmiar taki jak kurtka którą nosisz (xl,l,m,s) dobrą rzeczą jest buzer zintegrowany z bluzą , u mnie się sprawdza , nosisz go pod bluzę , same zbroje zakładasz na bluzę więc kupujesz większe .

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 02.01.2006 18:22 
Ochraniacze na łokcie czy kolana zwykle dopasuje się każde, są przeważnie na rzepy i nie ma z tym problemu. Z butami jak pisze 2can - lepiej większe jak lubisz listopadowe przeprawy przez rzekę :). Jesli chodzi o buzer to zależy jaki , żółwia trzeba dobrze poprzymierzać. No a potem bluza i kurtka odpowiednio większe, żeby się z buzerem w nich zmieścić.


 
Profil WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 02.01.2006 20:15 
Jeszcze taka sprawa - czy buzer i pas na nery czy jedno wyklucza drugie?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 02.01.2006 20:44 
Buzery zintegrowane z bluzą mają najczęściej pas wszyty w całość , inaczej jest w przypadku typowych plastikowych buzerów , tam pas stanowi odzielną część

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.11.2005 16:18
Posty: 26
Miejscowość: ZGIERZ
Quad: can-am Outlander 1000xt
Poprzednie quady: blaster,Raptor,Grizzly 660,700
PostWysłany: 02.01.2006 21:57 
Polecam Dobermana.używam go od tamtego roku i jest super.jednak wkładam go pod bluzę.ma mocny plastik na przodzie a z tyłu dla odmiany -żólwia razem z pasem nerkowym-chroni cały kręgosłup.Jest super wygodny i ma tyle regulacji że na pewno dopasujesz go do każdej sylwetki.wcześniej miałem cały buzer plastikowy-przód i tył jednak jak mocno wylądowałem na pleckach szukałem buzera z innym tyłem no i pojawił się w/w.dla mnie to jest to co właśnie potrzeba a na zdrowiu i bezpieczeństwie się nie oszczędza.co do ochraniaczy na łokcie i kolana to niby pisze na nich rozmiar l i xl ale też da się łatwo dopasować do każdej sylwetki chociaż plecam xl to plastiki będa dłuższe i więcej ciala osłonimy


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 02.01.2006 22:24 
Ale jeżeli mamy żółwia to buzer ( plastikowy ) chyba też jest niezły prawda ? Niewiem czemu jak ja kupowalem to czesc osób mówiła że wytrzymalsze i bespiecznijeszy jest buzer ten plastikowy !

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.10.2004 11:05
Posty: 241
Miejscowość: warszawa
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 02.01.2006 22:47 
odnośnie ochraniaczy na kolana i łokcie-najlepsze są z przegubem w postaci zawiasu.Można jako nałokietniki kupić dziecięce nakolanniki.Wcześniej używałem koszuli ze zintergrowanymi ochraniaczami,żółwiem i pasem,jednak dużo wygodniejszy jest plastikowy buzer i reszta ochraniaczy osobno-wg. mnie żółwia czuje że mam na sobie a "plastików" nie,więc o dużo mniej się męczę i nie ograniczają ruchów.

_________________
moc zawsze dostępna! ;-)


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 14.04.2006 14:39 
Takie pytanie - mam zamiar zainwestować w polar ATVPolska ale jak jest z jego jakością. Czy jest to polar taki z prawdziwego zdarzenia jak np Alpinus czy polar-szmata (sorry za określenie)taki jak firmy kupują pracownikom?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.06.2004 15:32
Posty: 165
Miejscowość: Kęty
Quad: LTR 450
PostWysłany: 14.04.2006 14:57 
Polar jakość pierwsza klasa .Dużo kieszeni . Polecam :D


 
Profil
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 14.04.2006 15:02 
Polar jest Joop'a. Debeściak :)


 
Profil WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 14.04.2006 15:44 
No to inwestuje ;)


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 14.04.2006 17:59 
MARCIN-ATV napisał(a):
Polecam Dobermana.używam go od tamtego roku i jest super.jednak wkładam go pod bluzę.ma mocny plastik na przodzie a z tyłu dla odmiany -żólwia razem z pasem nerkowym-chroni cały kręgosłup.Jest super wygodny i ma tyle regulacji że na pewno dopasujesz go do każdej sylwetki.wcześniej miałem cały buzer plastikowy-przód i tył jednak jak mocno wylądowałem na pleckach szukałem buzera z innym tyłem no i pojawił się w/w.dla mnie to jest to co właśnie potrzeba a na zdrowiu i bezpieczeństwie się nie oszczędza.co do ochraniaczy na łokcie i kolana to niby pisze na nich rozmiar l i xl ale też da się łatwo dopasować do każdej sylwetki chociaż plecam xl to plastiki będa dłuższe i więcej ciala osłonimy


Doberman wyglada super i chyba wejde w ten deal.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 14.04.2006 18:09 
Michał M. napisał(a):
Polar jakość pierwsza klasa .Dużo kieszeni . Polecam :D


Również polecam , siwy z limitowanej seri ATV Duncan jest grubszy , taka bardziej kurtka ale jakość 1 liga , czarny lżejszy bardziej bluza , jakość również super.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 37 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.