Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kask Hjc czy Shoei?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 00:07



Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Kask Hjc czy Shoei? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.05.2009 15:35
Posty: 77
Miejscowość: Grodzisk Maz,Błonie i ich okolice
Quad: Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 19.08.2009 20:11 
Kask Hjc czy Shoei?
witam mam pytanie?czy warto jest wydac tyle pieniedzy na kask shoei

http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... 10e5765e7d

czy może lepiej kupić ten ?

http://www.defender.net.pl/product-pol- ... iller.html

_________________
Quad jest niczym poezją.Zaśpiewa jak mu zagrasz.


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 19.08.2009 20:20 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
Warto. Idź do salonu gdzie wiszą kaski różnych firm. Zacznij przymierzać od tych najtańszych. Dojdź do Araia lub Shoeia. Poczujesz różnicę. Na czym jak na czym ale na bezpieczeństwie głowy nie oszczędzaj.

Nie tak dawno moich dwóch wujków kupiło quady i stanęli przed zakupem kasków. Kręcili nosami na cene Shoeia. Więc zaczęli przymierzać jak powyżej. I wyjeli po 2 kółka bez żalu. I wiesz co? Jeden z nich dzięki kaskowi żyje. Kto widział ten wie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.05.2009 15:35
Posty: 77
Miejscowość: Grodzisk Maz,Błonie i ich okolice
Quad: Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 19.08.2009 20:24 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
no ale patrzac po opisach technicznych to shoei jest lepszy tylko w wadze i to jest 30 gram a ma 2 warstwy tego EPS a HJC az 3 i wszystko to samo

_________________
Quad jest niczym poezją.Zaśpiewa jak mu zagrasz.


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 19.08.2009 22:26 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
Waga ma kluczowe znacznie, bo przy dużych prędkościach w połączeniu z drganiami głowa poddawana jest ogromnym przeciążeniom - każdy gram w miarę wzrostu prędkości zaczyna się multiplikować. Ilość warstw to z kolei kluczowa sprawa dla testu na przebicie np. ja mam kask Airoh (chyba najlżejszy na rynku), który teoretycznie w niektórych krajach poza europejskich, nie posiada homologacji gdyż nie przechodzi testów na przebijanie, a kask jest naprawdę świetny.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2008 13:24
Posty: 717
Imię: Michał
Quad: Szukam może xp 850 a może jakieś moto turys...
Poprzednie quady: Bomba Out 800,BF 750,LS 300,
PostWysłany: 19.08.2009 22:47 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
Myślę jednak że cena SHOEI jest za coś więcej. Te 2 warstwy mogą być lepsze od tych 3 w HJC. Jeśli masz pieniądze nie masz się co zastanawiać. Kask może służyć przez wiele lat.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.05.2009 15:35
Posty: 77
Miejscowość: Grodzisk Maz,Błonie i ich okolice
Quad: Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 20.08.2009 09:59 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
ale kask Hjc też ma mnostwo atestow jak shoei a kosztuje 800 zl a shoei 2300

_________________
Quad jest niczym poezją.Zaśpiewa jak mu zagrasz.


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 21.08.2009 06:49 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
Vendetta napisał(a):
Kask może służyć przez wiele lat.

To prawda, zwłaszcza jak się dba ...tylko, że ja nienawidzę prania wewnętrznej wyściółki, bo zawsze coś dodatkowo wyjdzie: a to mnie proszek uczuli, a to coś się wytarło etc. Na szczęście markowe, porządne kaski mają możliwość dokupienia części zamiennych.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2008 13:24
Posty: 717
Imię: Michał
Quad: Szukam może xp 850 a może jakieś moto turys...
Poprzednie quady: Bomba Out 800,BF 750,LS 300,
PostWysłany: 21.08.2009 07:27 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
FIŚMAN napisał(a):
a to mnie proszek uczuli



No niestety, wszystko ma wady. Ja używam mydła do tych gąbek ze środka. Może spróbuj jakieś delikatniejsze mydełko dla dzieci, ja stosuję szare mydło. W proszku raz wyprałem sobie strój - jak mnie wkurza ten smród proszku, do dziś go czuję :zły:

Co do kasku ja swój czyszczę w zależności od potrzeby. Ale jak już to cały, odkręcam daszek poleruję szmatką, wyczyszczam go również tam pod gąbkami.


Należy pamiętać że jeśli już raz kask obroni silne uderzenie, należy najlepiej kupić nowy gdyż wbrew pozorom jego struktura została naruszona i może być mniej wytrzymały przy następnym kontakcie.


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 12:46
Posty: 346
Miejscowość: Katowice
Quad: Kawasaki BF 650
PostWysłany: 21.08.2009 07:52 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
Karolek007
ja posiadam HJC i jest OK
róznica w cenie miedzy kaskami jest ogromna jak dla mnie,jak bedziesz startował w zawodach i róznych imprezach sportowych to kup drozszy oczywiscie jak masz kase ;) i ma to poprawic twoje bezpieczenstwo

ale jak bedziesz jezdził turystycznie to wydatek 2300 jest bez sensu a za róznice która zostanie czyli 1500 zł masz buty,zbroje lub dobre opony do quada

to ja tyle a Ty decydujesz :uśmiech:

_________________
ATV SQUAD GŚ
Andrzej
http://picasaweb.google.pl/andkul2


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.05.2009 15:35
Posty: 77
Miejscowość: Grodzisk Maz,Błonie i ich okolice
Quad: Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 21.08.2009 09:52 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
zgadzam się z twoja decyzja.wlasnie kupilem kask HJC i jest swietny i myslalem nad tym shoei ale jednak chyba bez sensu

_________________
Quad jest niczym poezją.Zaśpiewa jak mu zagrasz.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.10.2007 22:11
Posty: 1061
Miejscowość: Bolesławiec
Quad: X-men
PostWysłany: 21.08.2009 11:07 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
Karolek007 napisał(a):
.wlasnie kupilem kask HJC i jest swietny

Kupiłbys shoei byłby jeszcze swietniejszy, a bez sensu jest to co piszesz, kazdy towar ma swoją cene i swojego nabywce. W zależności na co Cię stać lub no co Ci nie szkoda. ;)

_________________
K.W.I.S.A Drapers sQuad
quadowa wspinaczka wysokogórska - bez wyciągarki.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.07.2004 14:33
Posty: 409
Miejscowość: Miasto Świętej Wieży =>+
Quad: G7
PostWysłany: 21.08.2009 19:22 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
FIŚMAN napisał(a):
Waga ma kluczowe znacznie, bo przy dużych prędkościach w połączeniu z drganiami głowa poddawana jest ogromnym przeciążeniom - każdy gram w miarę wzrostu prędkości zaczyna się multiplikować. Ilość warstw to z kolei kluczowa sprawa dla testu na przebicie np. ja mam kask Airoh (chyba najlżejszy na rynku), który teoretycznie w niektórych krajach poza europejskich, nie posiada homologacji gdyż nie przechodzi testów na przebijanie, a kask jest naprawdę świetny.

Waga nie do końca jest najważniejsza przy wyborze, weź sobie np. Araia 1,5kg :szok: wagi. Istotniejszym czynnikiem jest odpowiednio umieszczony punkt ciężkości/nacisku kasku na czaszkę tzn. powinien on znajdować się dokładnie nad kręgosłupem. Co z tego, że dorwiesz kask 200,300, 400g lżejszy, skoro skoro będzie źle wyważony i te 1100g, początkowo niezauważalnie będzie twoją głowę ciągło do przodu to ciekawe na ile twoje mięśnie karku są to w stanie znieść.

Najlżejszym obesnie kaskiem jest chyba Maruschin czy jakoś tak, chyba coś ok. 800-900g.

Uważam, ze powinno się przymierzyć najpierw kilka kasków i sprawdzić, który najlepiej leży. Miałem Airoha, ale jego kształt wew. mi nieodpowiadał, miałem Laser'a kiedyś b. dobre kaski za przystępną cenę teraz zrobił się shit z tej marki, przymierzałem Arai', ale jakoś mi nie lezał. Obecnie mój wybór padł na Shoei'a i dla siebie na chwilę obecną niewidzę innej alternatywy.

_________________
...::: Ból przemija - chwała jest wieczna :::...
#633


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 20:31
Posty: 229
Miejscowość: Nowy Sącz
PostWysłany: 22.08.2009 19:26 
Re: Kask Hjc czy Shoei?
Najlepiej to chyba założyć ile chce się wydać na kask a później mierzyć kolejno te które mieszczą się budżecie, ja kupiłem Airoh Dome bo najlepiej na mnie leżał i to ten konkretny model bo miałem na głowie jeszcze runnera i s4 (który podobał mi się bardziej), kaski Nitro i Lazer też jakoś srednio podchodziły. Nie jest tak lekki jak 2x droższy Stelt ale nie narzekam, jego waga nigdy mi nie przeszkadzała a ochrona raczej jest wystarczająco dobra. Żeby było wygodnie i bezpiecznie to można spokojnie sobie znaleźć kask w przedziale 500-1000 zł, jak się ma więcej pieniędzy to wiadomo że te droższe kaski będą jeszcze lepsze.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.