Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kask enduro z szybką do 350zł
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 08:47



Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Kask enduro z szybką do 350zł 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.12.2014 20:18
Posty: 20
Imię: Bartek
Quad: Yamaha Grizzly 350
Poprzednie quady: 110, 200 CHINA
PostWysłany: 28.12.2015 20:03 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
Właśnie to mnie ciągle zastanawia, czy będzie parować czy nie.
Kuzyn cały czas zapewnia że może czasem trochę jak jest mróz a tak ogólnie to nie.
Ale raczej się już napaliłem na czarnego LS2 :oops:
Wielkie dzięki za wypowiedź, kark pocierpi ale się przyzwyczai :D


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 28.12.2015 20:51 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
emoLek ja latam w takim LSie z szybką.
Znaczy poprzednia edycja ale to to samo.
Nie jeździłem nigdy w kaskach po 2 kawałki i wyżej ale bądź świadom, że będzie parowało. Fizyki Panie nie oszukasz jak to mówią i kilka otworków wentylacyjnych więcej czy kanałów w skorupie droższego kasku tego nie załatwi w 100% bo gorąca głowa oddaje ciepło i paruje. Gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni (może nie z termometrem badane ale z obserwacji) to zwłaszcza jak się spocisz lub zmęczysz będzie parował. Ale to nie tylko w LSie. Każdy kask z szybą czy enduro czy integral będzie parował gdy po jednej i drugiej stronie szybki będą spore różnice temperatury czy wilgotności. Pomagają antyfogi itp wynalazki trochę.
Ale najlepiej wg mnie pomaga lekkie uchylenie szybki i lecisz. Idzie się przyzwyczaić. Ja wiele lat latałem w enduro w goglach ale ograniczone pole widzenia mnie wkurzało. W quadzie zdecydowałem się spróbować szybkę i mimo jej wad na gogle nie zamienię.
Ale tam gdzie się męczę to mam szybkę otwartą bo to jakieś miejscówki gdzie zabawa jest w zasadzie w miejscu.
Na pewno gogle są pod tym względem lepsze bo tam nie ma wpływu Twój oddech na parowanie ale jak latasz w deszczu czy jak jesteś mocno zgrzany też zaparują ale nie ma co ukrywać szyba w kasku prędzej.
Wg mnie to i to ma swoje wady i zalety. Ty wybierasz i decydujesz

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.12.2014 20:18
Posty: 20
Imię: Bartek
Quad: Yamaha Grizzly 350
Poprzednie quady: 110, 200 CHINA
PostWysłany: 28.12.2015 21:05 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
No zgadzam się z Tobą w 100'u procentach.
Nie no, jestem świadom ze czasami zaparuje, wiadomo.
Jak trafnie powiedziałeś, fizyki nie oszukasz :)
O tym uchylaniu też myślałem- przy wolniejszej jeździe uchylić.
Z tymi wadami i zaletami to też prawda. Mam teraz kask z gogle i te gogle miałem na sobie może 5 razy kiedy już nie dało się bez nich jeździć bo oczy aż tak bolały od mrozu itp ale w terenie według mnie z szybką jest mniej zachodu, tzn. jak chcesz to uchylasz, jak chcesz to zamykasz i jedziesz, a gogle to wiadomo.. trzeba ściągać, trzeba ubierać itd :P
Dzięki za pomoc i długą wypowiedź :D


 
Profil

Rejestracja: 07.06.2015 11:02
Posty: 532
Miejscowość: kielce
Imię: Darek
Quad: brak
Poprzednie quady: cf500
PostWysłany: 28.12.2015 22:26 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
a ja się nie do końca zgodzę z parowaniem. Jeśli kask ma w miarę rozsądne wloty powietrza i nie są zasyfione to kask zaparuje Ci tylko wtedy gdy quadem stoisz (uchylenie szybki nawet na 3 mm i nie paruje, ruszasz zamykasz). Ja mam kask bez antyfogów, szprejów itp i nie paruje. Jedynie jak stoję z pół minuty. Zaczynam jechać i momentalnie znika wszystko. Mój przy wolnej jeździe nie paruje.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej to PW a podam ci osobę która jeszcze go używa ale nie będę pisał tutaj bo zaraz będzie, że ktoś ma lepszy a ja taki zwykły itp itd.
A odnośnie kasku to pewnie większość napisze, że kask i google. Dla mnie (sprawa indywidualna) kask z szybka jest lepszy bo np wczoraj zalepionego quada wyciągaliśmy przez 6 godzin i wracając dopiero wieczorem, zaraz zrobiło się ciemno i deszczowo (a do domu daleko) to jazda z szybką to komfort. Nic na twarz ci nie wieje itp. Tak kominiarka... ale po pewnym czasie całą twarz będziesz miał zmarzniętą a w lato "czarną" od kurzu.

to kwestia indywidualna, wyraziłem opinie. następny również brałbym z szybką. Dużo osób tak jeździ ale i tak na forum preferują google


Ostatnio zmieniony przez darekp, 28.12.2015 22:26, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 28.12.2015 22:39 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
darekp napisał(a):
a ja się nie do końca zgodzę z parowaniem. Jeśli kask ma w miarę rozsądne wloty powietrza i nie są zasyfione to kask zaparuje Ci tylko wtedy gdy quadem stoisz (uchylenie szybki nawet na 3 mm i nie paruje, ruszasz zamykasz). Ja mam kask bez antyfogów, szprejów itp i nie paruje. Jedynie jak stoję z pół minuty. Zaczynam jechać i momentalnie znika wszystko. Mój przy wolnej jeździe nie paruje.

to kwestia indywidualna, wyraziłem opinie. następny również brałbym z szybką. Dużo osób tak jeździ ale i tak na forum preferują google


Masz rację.
Zależy kto jak jeździ.
Stąd nie ma rzeczy idealnej dla każdego. Trzeba pod siebie wybierać.
Moja wolna jazda jesienią i zimą to zaparowana szyba w kasku (zawsze i tak mam otwartą), mokre wszystkie ciuchy pod kurtką włącznie w podszewką która płynie dosłownie. Mokra kominiarka i parująca czaszka. Noszę termoaktywne ciuchy ale one też u mnie spełniają role tylko do pewnego momentu (jak i te kaski) - bo przy lekkim spoceniu odprowadzają pot od ciała w stronę odzieży wierzchniej ale jak się mocno zlejesz potem to one cudów nie zdziałają i na plecach mokro i zimno przy szybkiej jeździe.
Dlatego w moim zestawie jeszcze obowiązkowo jest przyczepa i wożenie quada na plac zabaw bo powrót potem na kołach 15 km zwłaszcza w temp niedaleko zera do domu to ....spore odsunięcie kolejnego wyjazdu przez przeziębienie ;)
Także ile ludzi tyle potrzeb i opinii :bezradny:

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil

Rejestracja: 16.01.2015 11:07
Posty: 52
Miejscowość: Tarnobrzeg
Imię: Marcin
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 29.12.2015 08:24 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
Dodam tylko tyle że jest masę sposobów na zmniejszenie parowania szybki. Wiadomo że całkiem tego się nie wyeliminuje ale zmniejszyć to zjawisko można i to skutecznie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 29.12.2015 13:28 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
Od nas z Ekipy trzech kupiło kask z szybą i trzech odłożyło go na półkę
Raz bo jest ciężki
Dwa bo paruje
Żadne antyfogi tu nie pomagają.

Na deszcz osobiście wybrałbym z szybą i wysmarował ją niewidzialną wycieraczką.
Łatwiej szybę otworzyć niż zdjąć gogle z tym się zgadzam :)

Mój kask waży 1,05 kg +/- - kask z szybą jaki oglądałem ważył 1,65 kg - w ręku czuć różnicę, na głowie też :)

Każda opinia jest ważna ale i tak decyduje ten, kto tej opinii chciał zasięgnąć ;)

Kaski z szybą też są ok, szybę zawsze można zdemontować i założyć gogle i odwrotnie - bardziej uniwersalny wtedy się robi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2012 19:33
Posty: 234
Miejscowość: Radomsko (łodzkie)
Quad: Jest Nowy Grizzly 2014 r :)
Poprzednie quady: KTM XC525 , Raptor 700, Małe Grizzly .Can-am XMR
PostWysłany: 30.12.2015 13:12 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
Ja raz kupiłem kask z szybką LS2 mnie bardzo zniekształcała obraz wrecz rozmazywała :( Szybko się go pozbyłem
Chciałem sprawdzić i się przekonałem .
Wróciłem z powrotem do otwartego. P.s jak masz dobry kask + dobre gogle i OK kominiarkę nie zmarznie się nawet zimą a i parowania nie będzie ..


Ostatnio zmieniony przez maksimmarcin, 30.12.2015 13:12, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.12.2014 20:18
Posty: 20
Imię: Bartek
Quad: Yamaha Grizzly 350
Poprzednie quady: 110, 200 CHINA
PostWysłany: 30.12.2015 20:31 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
Dzięki wielkie za opinie. Kurde trochę mi namieszaliście :D
Ale jednak przekonuje mnie ta szybka, jak nie będę zadowolony to szybke zdemontuje i nie ma problemu :D
A co do ciężkości.. Kuzyn ma kask ważący 1,4kg i mówi ze całkiem dobrze się mu w nim jeździ.
Ten który ja chce ma 1,6kg także tragedii chyba nie będzie :)
Jeszcze raz wielkie dzięki, wszystko poczytałem, przemyślałem ale jednak ta wygoda szybki mnie przekonuje bardziej :P
Aaa i dodam że moje wypady myśle że niebędą przekraczały 6 godzin ( w porywach 8 ) więc kark tyle wytrzyma mam nadzieje, a poza tym w błocie czy na jakimś postoju kask moge zawsze ściągnąć i dać głowie odpocząć.


Ostatnio zmieniony przez emoLek 30.12.2015 20:31, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 01.01.2016 23:45 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
Można mieć jedno i drugie.
Tylko gogle najlepiej IMO dobierać z kaskiem.
Ja teraz sobie na próbę założyłem jakieś leżące z kaskiem narciarskim w szafie, wepchnięte głębiej w miarę dolegają do twarzy ale mogłoby być lepiej. Zobaczy się jak "w praniu" wyjdzie.
Chociaż kilka lat wstecz w motocyklowym LSie (identycznym jak niżej ale bez szyby) próbowałem 3 komplety gogli i ukształtowanie boków kasku nie pozwalało na idealne doleganie żadnych z tych co testowałem. Podobnie raczej jak tu - ale to kwestia dobrania wielkości ramek gogli do "dziury"
Szybka się zamyka bez problemu.
A co do szybki w LS-ie potwierdzam, że zdarzają się obszary gdzie lekko załamuje, ja tak mam w 1 miejscy na skosie po lewej chyba stronie ale się przyzwyczaiłem. Kwestia indywidualna.
Tak jak i waga.
Może komuś tam coś przeszkadzać ale ja po kilku godzinach jazdy nie mam problemu żebym czuł go na szyi tego samego dnia czy w kolejnych (jakieś zakwasy czy coś).
Łukasz po NI z Wami - po 3 dniach jeżdżenia też nic nie czułem na karku. I pisze faktycznie jak było. Także...chłopaki nie płaczą ;) . Jeden marudzi inny nie. :bezradny:
Może kiedyś spróbuję lepszych, lżejszych i zmienię zdanie, może.


Załączniki:
20160101_232245.jpg
20160101_232245.jpg [ 80.66 KiB | Obejrzany 5364 razy ]
20160101_232235.jpg
20160101_232235.jpg [ 52.74 KiB | Obejrzany 5364 razy ]

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson 01.01.2016 23:45, edytowano w sumie 2 razy

 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 02.01.2016 00:57 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
Ale to nie chodzi o zakwasy czy coś takiego tylko znużenie. Ty tego nie odczuwasz ale mięśnie się męczą bo muszą być napięte, . Ja zmieniłem kask na lżejszy przypadkowo, HJC który miałem wcześniej obcierał mi uszy a najwygodniejszy jaki zmierzyłem był Airoh. Oczywiście zdziwiłem się gdy się okazało że już po wzięciu do reki jest jak piórko. W lekkim kasku ruchy głową są dużo szybsze i precyzyjne a po wielogodzinnej jeździe byłem mniej znużony.Największą róznice czuć w zimne pory roku gdy ruch kasku utrudnia dodatkowo wysoki kołnież, kominiarka itd.
Oczywiście każdy robi jak chce natomiast podam prosty przykład z życia wzięty. Naładuj do plecaka 10kg a potem 20kg, spróbuj wykonać z jednym i drugim serię ruchów.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 02.01.2016 02:42 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
No proszę..... Co Pan powie...no no.
Jacek napradę? Niemożliwe. Kask za 1-1,5 tysia i o 50% lżejszy jest lepszy od lsa za 250 zeta? (Pomijam ważniejsze cechy niż waga czyli bezpieczeństwo i jakość) No co Pan powie....
To spodnie za 2 koła czy podobnie kurtka dobrej firmy na odpowiednich materiałach/membranach jest lepsza od tej za 300 zł? A Twój canam jest lepszy od cfki?
A na poważnie teraz - co Wy macie za ceche nie trzymania się tematu....?
Piszemy o kasku z szybą za 350 zł. Wybór jest taki sam jak nowy quad 4x4 w budżecie 25 tysia.
A Wy swoje. Jak nie raz gdy ktoś chce nowego quada na fakturę za 30 kawałków do polatania z dzieciakiem.
Pochwalcie się co tam macie najlepszego i wróćcie do tematu.
A w temacie coś?
Jacek ja 3 sezony przelatałem w lSie w enduro na moto , latało mi się dobrze i wygodnie stąd taki sam tyle że z szybą kupiłem na quada i pisze po prostu, że z LSem da się jeździć. To jak wyżej napisane było jak się trafi na trefną szybkę jest bardziej upierdliwe niż waga. Przecież nie mówię że Łukasza kask to kasa w błoto. Także daj sobie spokój z tłumaczeniem mi oczywistego j coś tam o plecakach ;)
Ja jestem drobny i mi to nie przeszkadza i nigdy nie byłem zmęczony/znużony przez kask. Wiele innych okoliczności potrafiło mnie przeczołgać ale nie ten kask.
Co mógłbym Ci poradzić ? Może magnez, witaminy, redbula na znużenie? Na pewno basen, siłka pomaga poradzić sobie z tymi 500 gramami.
Może gdybym był na poziomie top level i jeździł w ekstremalnych zawodach by mi to robiło różnice.
Fajnie, że macie topowe kaski....sprzedajcie swoje koledze za 350 i gra gitara.
Dobra żartuję sobie trochę bo mi się poobrażacie zaraz. Ale zejdźcie na ziemię i spróbujcie pisać na temat.
Chwalcie się w innych działach :figielek:

-- dodano 02.01.2016 03:42 --

Żeby nie było na 101% kilowy garnek jest lepszy od 1,5 kilowego. To chyba nie podlega wątpliwości. Jak zmienisz na lżejszy jest Ci zajebiście. Ale to jak z innymi tematami. Jak z mondeo przesiadłeś się na nową np A6 też Ci jest lepiej ale jakoś mondeo! eździłeś 5 lat i było Ci dobrze - przykład po prostu taki sobie.
Mi bardziej mój quad przeszkadza niż mój kask. ;)
:pijoki:

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson, 02.01.2016 02:42, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 02.01.2016 12:08 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
Na silkę chodzę 21rok i gwarantuje ci z na znużenie to nie pomaga, może nawet odwrotnie bo zbyt duża ilość masy mięśniowej do zasilenia wiec na dłuższą metę szybciej dochodzi do znużenia. Co do kasku to sprzedawałem Airoha za przyzwoite pieniądze tydzień temu, można było kupić. .. ale jakoś nikt z forum się nie pofatygowal.
Ciekawe ci piszesz o parujacej w zimie szybce, ja jeżdżę w takie dni w tym Rocc czyli w Ls2 i właśnie w nim mi nic nie paruje, uchylam minimalnie dół i jest ok. Za to właśnie gogle mam ciągle zaszronione, co prawda mam zawsze dość dobrze dobrane gogle do otworu kasku i być może nie ma przewiewu a lekko sobie zawsze nadmucham

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 02.01.2016 12:48 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
Wiem że dbasz o kondycję bo kiedyś mi pisałeś.
I masz rację co do masy. Dla mnie problemem było zawsze po zimie ruszyć na moto. Bo jak nie poćwiczyłem, albo popływałem przed sezonem to pierwsze kilka wyjazdów był dramat mięśniowo/stawowo/kondycyjny. Ale to wiadomo- norma.
Teraz jestem już stary ;) i ćwiczył , czy nie - wszystko mnie boli :bezradny:
Przepraszam chłopaki , nie chciałem Ciebie albo Łukasza urazić. To trochę w formie żartu może specyficznego było.
Wiadomo, można dzis się tak ubrać i tak zabezpieczyć i z tym wszystkim wsiąść na taki statek że głowa boli. Tylko budżet jest jedynie ograniczenie. A tu mam 350 zł i to jeszcze z szybką. A jeśli jeszcze najlepiej nowy to wyboru nie ma zbytniego.
Nie raz pisaliśmy Jacku sobie i podobnie tu przyjmuje zasadę - nie chwalę LSa enduro w szybie absolutnie. Pisze tylko co o nim sądzę z jakiejś tam praktyki własnej a że komuś to co mi nie przeszkadza może przeszkadzać - sprawa już indywidualna.
Wiadomo, że wszystko ma swoje "miejsce w szeregu"
Co do szybki to jak jadę sobie spokojnie i oddycham bez podniesionego tętna lub bez rozgrzania/spocenia jest OK. Problem zaczyna się gdy się spocę, zmęczę a temp jest lekko ponad zero poniżej tym bardziej. Wydaje mi się że w takiej sytuacji to większość szyb reaguje bo fizyka. Lepszy kask może/prawdopodobnie troszkę lepiej bo może ma lepiej rozwiązany system wentylacji ( za coś w końcu poza ochroną lepszą się płaci) ale idealnie w każdej sytuacji chyba i najdroższy sobie nie poradzi.
J/w pisałem i zgadzam się - uchylenie szybki znacznie poprawia sytuację.
Mi gogle też parowały ale mniej bo odpadał oddech. Parowały w podobnej sytuacji - gdy się spociłem/rozgrzałem lub gdy padało.
Nie namawiam na taki kask. Po prostu mieści się w budżecie kolegi a w opcji z odpowiednimi goglami można mieć szybę i gogle. Ubiór to kwestia indywidualna. Tanie rzeczy to często kompromis, do pewnego momentu można go akceptować.
A co do wagi. Oczywiste że lżejszy jest lepszy.
Ale jak już sobie piszemy to np bierzmy pod uwagę fakt że np kask LS2 z szybą ma wagę podawaną 1550(+/-50) g.
Dobre kaski o których piszecie powiedzmy kilo. Tylko że faktycznie te masy się do siebie zbliżają bo mając tu na przykładzie choćby Łukasza doliczmy 100g za kamerkę z która często zdaje się lata zwłaszcza w dłuższych traskach, , doliczmy np 50 g za intercom , czy 100-150 g za gogle. Już mamy 1300g. Jasne że jakby do takiego 1550 dołożył to to miałby prawie 2 kg a to cegła już. Realnie w niektórych przypadkach (jak u mnie gdy nie mam ani kamerki, ani intercomu ani gogli) te różnice już nie są takie jak na papierze.
To taka luźna dyskusja i jakieś tam argumenty, nie mająca na celu niczego dyskredytować.
Nie chce z nikim zwady, koledzy.
Pozdro

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil

Rejestracja: 07.06.2015 11:02
Posty: 532
Miejscowość: kielce
Imię: Darek
Quad: brak
Poprzednie quady: cf500
PostWysłany: 02.01.2016 13:54 
Re: Kask enduro z szybką do 350zł
realna waga to 1390.

Kod:
Lepszy kask może/prawdopodobnie troszkę lepiej bo może ma lepiej rozwiązany system wentylacji


oczywiście, że nie da się uniknąć parowania bo zawsze będzie. Tylko jeden lepiej, drugi gorzej. Jak pisałem wcześniej u mnie paruje tylko jak stoję ewentualnie jadę z max 5 km/h. Ale lekko szybkę uchylić i para od razu znika. Im szybciej jedziemy tym szybciej zniknie po zaparowaniu. Po za tym paruje dół szybki a góra (okolice oczu) jest praktycznie czysta.

Sprawdzałem kilka kasków i jak pisał Robsson wentyalacja jest ważna. Ten ma sporo i może dlatego mi się sprawdza. Do tego lekka, termoaktywna kominiarka i jest ciepło i spokojnie się jedzie.

Znajomy kiedyś kupił wyłączenie z googlami bo on się w błocie taplał i co miesiąc google porysowane więc wymiana.

Image


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.