Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Sportsman 800 Przerywa przy jeździe w przód.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 14:52



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Sportsman 800 Przerywa przy jeździe w przód. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 27.05.2016 17:52
Posty: 1
Miejscowość: Piaseczno
Imię: Bartek
Quad: Polaris Sportsman 800 EFI
PostWysłany: 23.06.2016 21:03 
Sportsman 800 Przerywa przy jeździe w przód.
Witam serdecznie, mam problem z Polarisem. Po roku przerwy w jeździe zmieniłem akumulator na nowy, stary umarł. Ale do rzecz, akumulator zmieniony, paliwo wlane, stan techniczny sprawdzony. Sprzęt odpalił normalnie, lecz gdy wrzuci się bieg do przodu do Polaris przerywa tak jakby miał włączony ogranicznik..
Do tyłu normalnie cofa, nic nie przerywa... Proszę o pomoc, niedługo długi weekend się kończy a ja chciałbym trochę na nim pojeździć.

Wpisanie w tytule tematu "problem" nie ułatwi w przyszłości znalezienie podobnego tematu Komuś kto ma identyczny problem. //Nazir

-- dodano 28.05.2016 18:50 --

Sprawdziłem błędy diagnostyczne z pozycji licznika, nic nie wykazało. Może to oznaczać że przyczyną tego przerywania nie jest elektronika?

-- dodano 23.06.2016 22:03 --

Zauważyłem że gdy jadę do przodu i wcisnę przełącznik overdrive to Polaris jedzie normalnie. Wiem że używa się go tylko do jazdy na wstecznym... Gdy wybiorę bieg do przodu to zamiast literki D wyskakuje literka R. Według mnie to jest powodem. Sterownik zmiany(położenia) biegów został wymieniony na nowy, oryginalny z USA. Nic to nie pomogło, nadal quad przerwa... Czy po wymianie tego sterowanika należy podpiąć komputer i skasować błąd, ewentualnie zrobić adaptację nowego sterownika?


Ostatnio zmieniony przez Cichyy96 23.06.2016 21:03, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 27.06.2016 08:52 
Re: Sportsman 800 Przerywa przy jeździe w przód.
A sprawdź co masz na wyświetlaczu, vs jakie jest położenie pogrzebacza dla każdego biegu. Sterownika położenia biegu raczej nie da się zamontować odwrotnie.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.06.2016 08:36
Posty: 44
Miejscowość: Śląsk
Imię: Marek
Quad: Scrambler
Poprzednie quady: Duży Sportsman
PostWysłany: 29.06.2016 10:35 
Re: Sportsman 800 Przerywa przy jeździe w przód.
Możesz jeszcze podmienić na chwilę moduł elektroniczny sterownika. Czasem zdarza się, że jak coś jest skopane - to pojazd może zachowywać się jak opisujesz. Podmiana to jakieś 5 min roboty, nawet nie trzeba plastików rozbierać.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.