Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyciągalnik ATV Winch MiChRL
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 19:11



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Wyciągalnik ATV Winch MiChRL 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2013 00:08
Posty: 286
Miejscowość: Gdańsk
Imię: Emil
Quad: Outlander LTD 1000
Poprzednie quady: CF Moto x8
PostWysłany: 12.08.2014 21:46 
Wyciągalnik ATV Winch MiChRL
Załącznik:
dsc_1931.jpg.jpg
dsc_1931.jpg.jpg [ 77.81 KiB | Obejrzany 2587 razy ]


Witajcie
Mam oto taką wyciągarkę w CF X8
Kilka miesięcy leżała ponieważ przestała działać, zasyfiona zaniedbana olana itp
Niedawno ją rozebrałem w środku znalazłem śladowe ilości smaru czegoś co się zaczeło krystalizować i błota, woda pewnie wyparowała od leżenia.
Przeczyściłem dokładnie wszystkie przekładnie nasmarowałem i od strony zębatek wszystko jest ok.
Silnik i szczotki udało mi się jedynie przedmuchać sprężarką, ale widać że jeszcze na uzwojeniach silnika jest syf.
I nadal nie działa, po ilości zasyfienia i braku jakiegokolwiek ruchu na każdej z zębatek byłem pewien że to wina przekładni.
Ale silnik nie rusza więc moje pytania.
1- Czy ma ktoś schemat jak dobrać się do silnika w tej wyciągarce bo z moją wiedzą się to nie udało.
2- Jak sprawdzić czy silnik jest spalony (uszkodzony)
3- jaka jest zasada działania silnika kręci się całe uzwojenie wewnątrz tubusa czy kręci się tylko trzpień co przechodzi przez silnik do przekładni
4- czy ktoś zna ten model i w ogóle co to za wyciągarka czy są do tego części?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 14.08.2014 11:28 
Re: Wyciągalnik ATV Winch MiChRL
VEEGO napisał(a):
4- czy ktoś zna ten model i w ogóle co to za wyciągarka czy są do tego części?

Tak ja znam, wywal ją do śmieci.

Widać umarł u Ciebie silnik skoro w środku nie zmieliło trybów.
Silnik powinien ruszyć nawet jak podłączysz go na krótko pod akumulator, jeśli tak się nie dzieje to możesz dać go do przewinięcia, może jednak da się go uratować - pytanie czy warto i czy jest ona Ci aż tak bardzo potrzebna no i do czego bo chyba kupiłeś inną?

Jeśli myślisz o zamocowaniu jej na tył to zapomnij - zabiorą Ci gwarancję na quada nawet jak zrobi to serwis bo ja miałem taki pomysł i pytałem importera.
Poza tym, ja bym tej wyciągarce nie zaufał, ja swojej nie użyłem ani razu a najpierw urwało się pokrętło od wolnego biegu a później nie zwijała liny i przeskakiwała.
Co prawda naprawiłem ją ale leży nieużywana w garażu


Ostatnio zmieniony przez _X_8_ 14.08.2014 11:28, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2013 00:08
Posty: 286
Miejscowość: Gdańsk
Imię: Emil
Quad: Outlander LTD 1000
Poprzednie quady: CF Moto x8
PostWysłany: 14.08.2014 18:26 
Re: Wyciągalnik ATV Winch MiChRL
Już jest naprawiona nowe szczotki nowe łożysko bo się nawet nie rusza i coś tam z komutatorem cokolwiek to znaczy :D

Mam w tej chwili odpowiednik Dragona w którym po kilku miesiącach pękła sprężyna hamulca, wciągam się na linie a tam ciach i zeskok o jeden obrót bębna i tak kilka razy a w tym chinolu wszystko w środku zbudowane jest tak jakby solidniej i prościej.

Jeszcze jej nie testowałem ale jeśli po ostatniej naprawie będzie ok to stwierdzę że jest lepsza od Dragona i gdyby miała serwis to już w ogóle bo do dragona wysyłasz i wraca naprawiona.

Szkoda było mi jej wywalić, może dam ją na tył może do auta, w pracy może się przyda.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 14.08.2014 20:38 
Re: Wyciągalnik ATV Winch MiChRL
Na tył jak mówiłem, póki masz gwarancję nie założysz
Dziwne, że w dragonie pękła sprężyna no ale zdarza się .

Ta robiła mi takie triki od nowości zwijała metr rozwijała trzy.
Stąd została wymieniona.


Ostatnio zmieniony przez _X_8_, 14.08.2014 20:38, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.