Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Olej do wypłukania silnika.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 17:38



Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Olej do wypłukania silnika. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 10.07.2011 20:55
Posty: 210
Miejscowość: B-stok czasem Suwałki
Quad: CAN-AM OUT.650
Poprzednie quady: LTZ KQ-700 Rincon 680
PostWysłany: 27.10.2014 20:28 
Re: Olej do wypłukania silnika.
Ostatni utopiłem swoją Hondę i to tak skutecznie że aż mleko przez odmę odbiło do filtra. Spuściłem mleko zalałem Orlena 4T odpaliłem na 2 min spuściłem wywaliłem filtr zalałem Motula nowy filtr popracował z2-3 min zlałem znowu nowy Motul popracował z 10 min lekka pogazowałem pozmieniałem biegi zlałem oliwę.
Założyłem nowy filtr nowy olej odpaliłem popracował z 10 min i jeszcze miał oznaki mleka małe ale były zostawiłem pracujący sinik na pół godziny na wolnych obrotach rozgrzał się dobrze resztki wody odparowały i gitara.
Na pewno mu na dobre ta kąpiel nie wyjdzie ale to już życie pokaże na razie nie widzę jakiegoś wzmożonego zapotrzebowania na olej sprzęt który posiadam od zawsze brał niewielkie ilości oleju przy jeździe na pełnym obciążeniu silnika i po ostatniej kąpieli nic się nie zmieniło.
A Ty zrobisz jak uważasz na pewno dobrze jak zalejesz oliwę w celu płukania to niech silnik chwilę popracuje i stopniowo nowy olej dłuższa praca ale bez obciążenia i ostatecznie przed wyjazdem dobrze rozgrzać bo dopiero wtedy wilgoć z zakamarków w silniku odparuje.
powodzenia


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 28.10.2014 01:54 
Re: Olej do wypłukania silnika.
To ja pozwolę sobie się włączyć bo ameba Dominik opluwająca w co drugim temacie Polskę i Polaków próbuje doprowadzić innych użytkowników forum do podobnego stanu wiedzy jak on. Czyli stanu życzeniowego, wszystko wiem na wszystkim się znam i wszystko mam.

Ropy używa się do czyszczenia elementów mechanicznych jak również silników samochodowych po awarii głowicy gdy płyn chłodniczy dostaje się do magistrali olejowej.
Właściwości fizyczne ropy są takie, że wiąże resztki wody i oleju, a jej gęstość sprawia, że spływa z kanałów olejowych całkowicie, w odróżnieniu do oleju którego resztki zawsze zostają.
Ropę należy zalać w plus minus ilości takiej jak olej, wykręcić świecę i pokręcić kilkakrotnie wałem, można szarpakiem , a jeżeli się nie ma to w wielu quadach z boku pod deklem jest zakończenie wału w które wkładamy odpowiedni klucz.
Po ropie można zalać silnik najtańszym olejem i powtórzyć operacje, następnie zalać olejem i odpalić na chwile i zlać. Im więcej takich płukanek tym lepiej za każdą kolejna silnik może pracować dłużej.
Gorzej jeżeli dostała się woda z piaskiem, jest w tedy możliwość pozostania piasku w karterze.....
Robiliśmy z Paulusem już reanimacje po zalaniach wodą, również w terenie. Przez układ poszło 10l oleju, do dzisiaj silnik pracuje idealnie.

Silnik mocno zalany woda ma prawo mieć problemy z obróceniem wału, nie należy próbować na siłę go kręcić bo może być woda w komorze spalania i i podczas ruchu tłoka dochodzi do jej sprężenia, co przy jej włąsnosciach fizycznych nie jest możliwe, a więc pierwszy ustąpi korbowód.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 28.10.2014 07:50 
Re: Olej do wypłukania silnika.
ja dodam że właśnie jeśli mamy obawę co do czystości wody która się do silnika dostała powinniśmy pierwsze płukanki wykonać obracając ręcznie śrubą od wału

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2008 10:09
Posty: 654
Miejscowość: Pabianice
Quad: Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Lucky Star 250, Polaris Predator 500
PostWysłany: 03.11.2014 19:25 
Re: Olej do wypłukania silnika.
silnik już wypłukany. Wydaje mi się ze reczne krecenie szarpaczka nic nie dalo, ponieważ nie wytworzylo się odpowiednie Ciśnienie w silniku. Nie twierdze ze tak jest ale ze tak mi się wydaje. Zrobilem tak jak koledzy mowiliscie. Spuscilem mleko, zalalem rope, pokrecilem szarpakiem nawet dlugo az mnie reke bolala od szarpania. Potem zalalem olej (najtanszy mineral) i znowu recznie pokrecilem. Nastepnie zlalem ten olej i zalalem nowy i dopiero po odpaleniu znowu zrobilo się mleko. Dzisiaj znowu 3 razy zalewalem olejem i sumujac dopiero za 5 plukanka nalalem wlasciwy olej lacznie z wymiana filtra.

_________________
Pozdro
Łukasz


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 05.11.2014 15:49 
Re: Olej do wypłukania silnika.
Pierwsze zalania ropą mają na celu usunięcie resztek wody i oleju bo dobrze je wiążą, obracanie wału ręcznie jest bezpieczne bo w przypadku jakichś drobin piasku nie dojdzie do mocnego przytarcia, a powinny się wypłukać lub spłynąć z gęstym olejem. Po tylu płukankach powinno być w porzadku, koledze robiliśmy 4 zmiany oleju i chyba skutecznie bo już przejechać ponad 500km bez objawów problemów.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2008 10:09
Posty: 654
Miejscowość: Pabianice
Quad: Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Lucky Star 250, Polaris Predator 500
PostWysłany: 05.11.2014 18:52 
Re: Olej do wypłukania silnika.
no i gitara. Mam nadzieje ze i u mnie obedzie się bez problemow.

_________________
Pozdro
Łukasz


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 70 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.