Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Yamaha YFZ 450 po 3 min czerwone kolanko bieg jałowy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 22:01



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Yamaha YFZ 450 po 3 min czerwone kolanko bieg jałowy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 08.12.2014 23:10
Posty: 2
Imię: przemek
Quad: Yamaha YFZ 450
Poprzednie quady: bashan150
PostWysłany: 10.12.2014 01:03 
Yamaha YFZ 450 po 3 min czerwone kolanko bieg jałowy
witam niedawno zakupiłem quada yamahe YFZ 450 z 2005r w quadzie skrzywiona była korba co uszkodziło tłok zawory wydechowe i cylinder, wszystko wymieniłem na nowe a zawory na tytanowe lecz uzywane, przy pomocy mechanika sprawdzilismy luzy zaworowe i mechanik twierdzi ze jest to prawidłowo zrobione. poprzedni własciciel jednak już nie zyje i niemoge go dopytac co i jak a wiem ze rozregulował gaźnik. a moj problem wyglada dokładnie tak ok 3 min po odpaleniu kolanko rury robi się czerwone. gaźnik wyczyszczony i ustawiona iglica na środkowym wcięciu, skład mieszanki 1,5 obrotu dysza główna 158. i czy daje nizej czy wyzej iglice sytuacja jest ta sama. przypominam ze mechanik twierdzi ze zawory sa dobrze wyregulowane. filtr nadaje się raczej do wymiany ale czy to by miało aż takie znaczenie? moj problem jest o tyle dziwny ze jest to motor na dotarciu wiec nawet nie moge się nim poządnie przejechac.kolejne pytanie jak długo docieramy tego typu quada i jaki olej najlepiej się do tego nadaje. nalałem motula 10w 40 lecz mechanik sugeruje 20w40. bardzo proszę o pomoc bo już wymiekam. wiem ze były podobne tematy ale zazyczaj z tego co czytam to schodzą na inny tor lub nie sa do końca opisane a boje się ze cos się może stac z zaworami. aaaa najwazniejsze gdy odpalam quada w garażu 5x5 m po ok 3 min bardzo szczypią w oczy spaliny. odpalałem w nim już dużo motorków ale nigdy tak spaliny nie dawały po oczach.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 10.12.2014 06:25 
Re: Yamaha YFZ 450 po 3 min czerwone kolanko bieg jałowy
To, że kolano się nagrzewa to normalna kolej rzeczy ale czy aż tak szybko do czerwoności to nie wiem czy normalne. Żeby Cię trochę uspokoić to moje też się robi czerwone jak trochę postoi.
Druga sprawa szczypie w oczy Przemek to są spaliny nie powietrze druga strona medalu jest taka : A jaki masz wydech ???
Z tego co wyczytałem docieranie to 300 - 400 kilometrów, spokojnej jazdy. Po tym przebiegu zmiana oleju jak chcesz olej do quadów to poszperaj w goglach mechanik to nie encyklopedia (chyba, że tylko tym się zajmuje)
Osobiście jak bym docierał to bym wlał olej Motul 300V


 
Profil

Rejestracja: 08.12.2014 23:10
Posty: 2
Imię: przemek
Quad: Yamaha YFZ 450
Poprzednie quady: bashan150
PostWysłany: 10.12.2014 08:46 
Re: Yamaha YFZ 450 po 3 min czerwone kolanko bieg jałowy
wydech seryjny, wczoraj wyciągnąłem koncówke wydechu zeby sprawdzic czy to cos da i jak narazie tylko lepiej brzmi. tak tylko tak jak mowie wiele odpalałem motocylki w garazu i nigdy spaliny nie dawały po oczach tak jak przy tym quadzie nie wiem czego to wina uszczelniacze na zaworach nowe.czy ktoś się orientuje jakie są seryjne dysze w gaźniku i seryjne ustawienia składu mieszanki oraz iglicy może to cos pomoze. pozdrawiam :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 10.12.2014 10:50 
Re: Yamaha YFZ 450 po 3 min czerwone kolanko bieg jałowy
No na to już odpowiedzi nie znam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 11.12.2014 03:25 
Re: Yamaha YFZ 450 po 3 min czerwone kolanko bieg jałowy
według mnie to że kolanko jest lekko odbarwione przy cylindrze to norma, ale jak świeci jak pręt atomowy to zdecydowanie coś może być nie tak :P jak zawory ok to co z rozrządem ?

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 50 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.