Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Mały remont silnika
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 00:23



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Mały remont silnika 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2014 19:01
Posty: 12
Imię: Krzysiek
Quad: Yamaha Raptor 350
Poprzednie quady: Chińczyk 110
PostWysłany: 17.12.2014 23:41 
Mały remont silnika
Siemanko ;)

A więc planuję w niedalekiej przyszłości wyjęcie silnika z mojego rapcia i dokładną ocenę jego stanu. Występują wycieki oleju z pod cylindra i głowicy, lecz nie tylko ze względu na to. Podczas pracy silnika na "luzie" słychać strzały w wydech i cykanie (zawory dobrze ustawione) podejrzewam że to wypalony już troszkę zawór wydechowy a co do cykania to łańcuszek rozrządu. Dodam że silnik nigdy nie był rozbierany od 2008 roku czyli od nowości i warto sprawdzić stan korby i gładzi cylidrowej ale nie kopci ani trochę. Co do głowicy to chcę wymienić uszczelniacze zaworowe, oba zawory oraz oddać ją do planowania i dotarcia zaworów. Karterów myślę że nie będę rozdzielać chyba że wystąpią jakiś problemy z wałem lub będzie naciągnięty łańcuszek rozrządu (odpukać) :^^D:

I tutaj dwa pytania.

1. Czy na gładzi cylindra jest nicasil czy normalnie mogę oddać do ewentualnego szlifu w razie potrzeby?
2. Składając silnik mogę zastosować pod uszczelkę pod głowicą takie cuś jak Loctite 3020? Podobno jest specjalnie do takich celów ale chcę się Was poradzić. I pod cylinder mogę również zastosować ten specyfik czy coś innego? Chcę uniknąć po prostu ewentualnych wycieków.

Wszystkie części i uszczelki będą nowe i oryginalne. Szpilki głowicy również zakupię nowe jak i podkładki miedziane.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.01.2010 09:17
Posty: 239
Miejscowość: Kępno
Imię: Irek
Quad: Yamaha Grizzly 660(buggy CB 500 w trakcie pracy)
Poprzednie quady: EAGLE MOTORS Lyda 203
PostWysłany: 18.12.2014 13:19 
Re: Mały remont silnika
na moje oko cylinder masz na żeliwie, a co do tych specyfików do uszczelek- teoretycznie nie ma potrzeby , ale dla św. spokoju ja smaruję szarym silikonem bezoctowym i jeszcze nigdy nie ciekło ani też nie zaszkodziło.


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.