Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Cpi power xt50 pytanie o olej i prędkość
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 22:51



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Cpi power xt50 pytanie o olej i prędkość 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 02.07.2016 23:12
Posty: 1
Quad: cpi power xt50
Poprzednie quady: Poprzednio i obecnie skuter Romet 727 10premium
PostWysłany: 03.07.2016 00:13 
Cpi power xt50 pytanie o olej i prędkość
Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem quada Cpi power xt50 oraz nowym forumowiczem i mam kilka pytań.

Quad Cpi Power xt 50
Silnik 50cc 2T
Automat

Pierwsze moje pytanie dotyczy olejów, jaki olej wlać do silnika 10w40/15w40 czy coś innego i ile tego oleju wejdzie? W Skuterze Romet 4T używam 10w40 0,7L

Drugie pytanie dotyczy oleju przekładni (quad to automat) jaki olej do przekładni i ile go wlać?

Trzecie i najbardziej meczące mnie pytanie dotyczy jego prędkości, wczoraj maksymalnie jechałem nim 32-33km/h a wymieniłem w nim sprzęgło na nowe oraz moduł na odblokowany od skutera 2t oraz wykręciłem śrubę z manetki gazu i czyściłem gaźnik.

Więc czy coś jest uszkodzone że tak wolno jedzie czy porostu quady 50cc są takie wolne? Bo nie chcę żeby na mnie trąbili że za wolno jadę bo czasem lubię wyskoczyć poza miasto na przejażdżkę :)

W porównaniu skuter Romet 727 4t waga 82kg + moja wyciąga około 65km/h po wymianie modułu na odblokowany oraz wykręceniu śrubki w gaźniku natomiast quad o wadze 158kg + moja waga wyciąga maksymalnie 321/33km/h i tak jak wspomniałem wymieniłem sprzęgło,moduł na odblokowany, wyczyściłem gaźnik i wykręciłem śrubę z manetki gazu.

Zastanawiam też się nad wymianą cylindra i tłoka na większy ( widziałem w internecie że ktoś miał quada tej samej firmy z cylindrem i tłokiem 70cc ) więc chciał bym wymienić 50cc na coś większego tylko do quada 2t nie wiem jak dobrać tłok i cylinder, ze skuterem 4t było mi łatwiej dobrać tłok i cylinder choć i tak jeszcze nie zamontowane to skuter wyciąga około 65km.

Dodam też że nie zamierzam nim szaleć bo mam swoje lata, tylko normalnie jeździć do pracy, sklepu czy na wycieczkę.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam mwrc.


Ostatnio zmieniony przez mwrc, 03.07.2016 00:13, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.