Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zużycie opon przy przebiegu 1500km
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 06:15



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Zużycie opon przy przebiegu 1500km 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 16.07.2016 12:53
Posty: 2
PostWysłany: 16.07.2016 13:06 
Zużycie opon przy przebiegu 1500km
Witajcie,

Mam możliwość kupna quada Keeway Leone z dość niskim przebiegiem 1500km. Martwi mnie tylko zużycie opon, ponieważ na zdjęciach tylne opony wyglądają wręcz na łyse. Zdjęcie daję w załączniku.

Czy możliwe żeby tak mocno były zużyte opony przy tak niskim przebiegu np. jeśli ktoś jeździł dużo po asfalcie? W jaki sposób można zweryfikować przebieg quada?

Będzie to mój pierwszy quad, także niestety jestem raczej zielony w temacie. Ile powinny wytrzymać fabryczne opony?

Z góry dzięki za pomoc :)


Załączniki:
quad.png
quad.png [ 1.45 MiB | Obejrzany 6070 razy ]
 
Profil

Rejestracja: 07.06.2015 11:02
Posty: 532
Miejscowość: kielce
Imię: Darek
Quad: brak
Poprzednie quady: cf500
PostWysłany: 16.07.2016 13:40 
Re: Zużycie opon przy przebiegu 1500km
jak ja kupowałem quada na zdjęciach równiez opony wydawały się na łyse i zjechane. Na żywo jednak były jak nówki, bieżnik miały z 3 cm i jeszcze widać było paski w niektórych miejscach. Na zdjęciu nigdy nie zobaczysz dokładnego bieżnika. Poproś o to by ci podali jaka jest wysokość ale dokładnie. Tylko mój quad miał przy zakupie 860 km. Teraz mam 1900 i dopiero bieżnik zaczął mi się zdzierać a mam sporo asfaltu :( Wg mnie powinny być, chyba, że to jakiś przekładki a oryginalne poszły w innej aukcji.
opony wyglądają jak do cf 500 :D

Co do tego jak sprawdzić quda. Poczytaj kilka innych tematów, tam jest opisane o czym ludzie pytają. To samo zapytaj sprzedającego i będziesz mniej więcej wiedział. Po zdjęciach ciężko coś kupić, trzeba zawsze osobiście sprawdzić.


Ostatnio zmieniony przez darekp, 16.07.2016 13:40, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 08.03.2015 08:56
Posty: 205
Imię: Szymon
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: Kawasaki 750, CF Moto 500
PostWysłany: 16.07.2016 19:55 
Re: Zużycie opon przy przebiegu 1500km
Wszystkie keeway leone wychodziły na 14 kołach ten ma 12 wiec na pewno nie są od nowości,
Ja bym się jeszcze zastanowił skąd weźmiesz części do tego quada jak trzeba będzie coś naprawić ?


 
Profil

Rejestracja: 16.07.2016 12:53
Posty: 2
PostWysłany: 16.07.2016 23:36 
Re: Zużycie opon przy przebiegu 1500km
Sprzedający stwierdził, że części do niego są w Kutnie dostępne bez problemu. Oczywiście nie mam pojęcia czy tak jest, muszę się zorientować w tym temacie. Faktycznie widzę, że Keeway nie jest jakoś popularny u nas jeśli chodzi o quady.

Co do opon, 14 i 12 to liczby mówiące o jakim paramtrze? Jeśli opony były wymieniane to by znaczyło, że przebieg kręcony pewnie... Które elementy charakterystyczne powinny być niezużyte przy takim przebiegu? jak mogę to rozpoznać?


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 17.07.2016 08:19 
Re: Zużycie opon przy przebiegu 1500km
dibi napisał(a):
Co do opon, 14 i 12 to liczby mówiące o jakim paramtrze? Jeśli opony były wymieniane to by znaczyło, że przebieg kręcony pewnie... Które elementy charakterystyczne powinny być niezużyte przy takim przebiegu? jak mogę to rozpoznać?


14 i 12 to rozmiar felgi w calach. Nie obraź się, ale jeśli masz zamiar kupować quada oceniając jego stan po zużyciu bądź wymianie opon to lepiej poszukaj w okolicy kogoś, kto ma jakieś pojęcie o quadach i pojechałby z Tobą go obejrzeć. Wszystko zależy od tego ile i gdzie ktoś jeździł. Bo nową oponę można zjechać do zera nawet w miesiąc. Zwracaj uwagę na takie rzeczy jak luzy w kołach, wahaczach, wytarcie plastików, obrobione łebki śrób świadczące o rozkręcaniu itd.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.