Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Płyn chłodzący- jaki, czy czy można mieszać,technika wymiany
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 20:27



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Płyn chłodzący- jaki, czy czy można mieszać,technika wymiany 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.10.2016 20:29
Posty: 62
Miejscowość: Siewierz
Imię: Piotrek
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 23.04.2017 13:59 
Płyn chłodzący- jaki, czy czy można mieszać,technika wymiany
Hej,
przeglądałem forum i nic konkretnego nie znalazłem wiec pozwoliłem napisać sobie nowy temat na prośbę kolegi.

Pytanie czy ktoś z was używa płynu chłodzącego MOTUL MOTOCOOL EXPERT http://allegro.pl/motul-motocool-expert ... 99359.html i czy ma jakieś związane z nim doświadczenie najważniejsze czy można
go mieszać z innymi płynami np. z zielonym itp. W zbiorniczku zauważyłem też jakiś osad na dnie i nie wiem czy wymienić cały płyn czy nie, dodam ze w chłodnicy jak patrzę na ten płyn to jest krystalicznie czysty tak jak i chodnica.

Jak wymienić to czy jest jakaś specjalna zasada, by go potem dobrze odpowietrzyć? Sprzęt KQ750


Pozdrawiam
dzięki za info.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 02.05.2017 21:36 
Re: Płyn chłodzący- jaki, czy czy można mieszać,technika wym
SERVICE MANUAL

Wymień cały płyn, bez różnicy na producenta bo to jest tylko inna nalepka producenta. W serwisówce na 100% będzie napisane jak krok po kroku płyn wymienić ;P


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 03.05.2017 08:37 
Re: Płyn chłodzący- jaki, czy czy można mieszać,technika wym
Ja taki stosuje i wszystko jest oki co do wymiany jak kolega pisze w serwis manualu masz wszystko opisane krok po kroku , co do osadu może było coś nie odpowiedniego zalane lub płyn jest bardzo stary , zasada jest taka ,że płyn musi być taki aby nie zachodził w reakcję z aluminium i temperatura jego wrzenia była wyższa , a jak wiadomo w quadach czy motocyklach taka temperatura właśnie występuje i często potrafi przekroczyć barierę w której zwykłe płyny zaczynają się gotować , nie żałuj na dobry płyn , tak dla przykładu to borygo przy chyba 105-110 zaczyna się gotować co jest złe i może spowodować uszkodzenie quada wiec naprawdę warto dbać o dobry płyn w chłodnicy i wymieniać go tak jak serwis manulal pisze - nie jest to duży wydatek a na 100% quad będzie zdrowszy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 15.06.2017 10:20 
Re: Płyn chłodzący- jaki, czy czy można mieszać,technika wym
Nie zgodze się z Tobą takie płyny jak borygo czy ten motul to zwykły glikol z wodą
temperatura wrzenia zależy od tego w jakich proporcjach go zmieszamy i od ciśnienia w układzie chłodzenia
jego skuteczność odbierania i oddawania temperatury również od tego zależy
czyli im więcej glikolu np proporcje na -40*C to płyn będzie gorzej odbierał temperature
przy -20*C będzie lepsze chłodzenie
innym słowem lepiej mieć płyn który będzie wrzał przy niższej tem ale zdoła odebrać tyle tem żeby doniej nie dopuścić niż ten co wrze w wyższej a slabo odbiera temp przez co szybko osiąga tą max tem

jeżeli chodzi o zwykłe płyny to nie ma tutaj różnicy bo wszystkie to glikol i woda a my tylko możemy sobie dobrać proporcje
dla ciekawostki dodam że czysty glikol zamarza już poniżej 0 dopiero zmieszany z wodą zyskuje swoje właściwości

innym rozwiązaniem są płyny bezwodne które są lepsze ale są bardzo drogie


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 15.06.2017 12:55 
Re: Płyn chłodzący- jaki, czy czy można mieszać,technika wym
Ja tam wolę nie ryzykować , bo jak dla mnie temperatura 105-110 stopni na wrzenie jest stanowczo za mała może w zimie było by oki ale w lecie przy ostrym lataniu i wysokich temperaturach ta temperatura wżenia może okazać się zabójcza dla quada


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.