Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Keeway Dragon 250 (zmiana jednostki napędowej)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.04.2024 15:13



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Keeway Dragon 250 (zmiana jednostki napędowej) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2013 21:29
Posty: 39
Miejscowość: Poznań / Zamarte
Imię: Dominik
Quad: Keeway Dragon 250
PostWysłany: 28.11.2014 13:10 
Keeway Dragon 250 (zmiana jednostki napędowej)
Witam jak w temacie chodzi o zmianę jednostki napędowej w moim quadzie : Keeway Dragon 250 , jest to quad chiński z 2007 r. , posiadam go od nowości i jest to mój pierwszy quad , przez te kilka lat silnik o pojemności 250cc wystarczał mi na moje przejażdżki ,ale od pewnego czasu zastanawiam się ,a właściwie jest to już prawie pewne że chce zmienić silnik na coś mocniejszego . Zastanawiam się nad czymś o pojemności 650cc (oczywiście może ona być trochę mniejsza lub większa) ale nie mam pojęcia jaki silnik wybrać . Na rynku jest ich wiele , i dlatego zwracam się do was , jaki silnik polecacie , jakie silniki dużo wytrzymują , są bezawaryjne ? Druga sprawa to zastanawiałem się nad silnikiem od motocyklów (enduro) , tylko większość jak nie wszystkie motocykle mają skrzynie manualną :( a ja w swoim quadzie mam automat , czy jest możliwość przerobienia takiego silnika na skrzynie automatyczną jeśli silnik posiada sprzęgło cierne przystosowane do skrzyni manualnej . Ogólnie chciałbym wymienić silnik i całą przekładnie , przekładnie dlatego że w tej już 3 razy wymieniałem sprzęgło , jedno z własnej głupoty . Kolejna sprawa czy można spasować silnik np. od enduro z przekładnią od quada ? Jeśli ktoś już robił takie modyfikacje w swoim quadzie to proszę o jakieś podpowiedzi bo nie bardzo wiem jak się za to wszystko zabrać :(


PS. To jest nie związane z tematem ale też napisze . Planuje jeszcze poszerzyć quada o 20 cm , pospawać nowe wahacze i dać do toczenia oś tylną . planuje też wymianę tylnego amortyzatora i przerobienie świateł na lampy soczewkowe + zrobić nowy zbiornik paliwa o większej pojemności , bo aktualny ma 9,3 l.


Za wszystkie podpowiedzi szczerze dziękuje z góry :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.07.2014 18:26
Posty: 86
Miejscowość: Okolice zamościa
Imię: Albert
Quad: Polaris Sportsman 500 HO, Husqvarna wre 125
PostWysłany: 30.11.2014 16:25 
Re: Keeway Dragon 250 (zmiana jednostki napędowej)
Nie opłaca przerabianie skrzyni manualnej na automat i jest to bardzo trudne do wykonania. Jak napędzany jest Twój quad łańcuch czy kardan? Jak na łańcuch to nie ma żadnego problemu. Szukasz silnika co ma z tej samej strony zębatkę i przerabiasz ramę pod nowy silnik. A jak masz napędzany wałem kardana to już większy problem. Ja na Twoim miejscu brałbym silnik od cbr600 lub od R6 są bardzo dobre i przyśpieszenie też maja.
Powaodzenia :kier:


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2013 21:29
Posty: 39
Miejscowość: Poznań / Zamarte
Imię: Dominik
Quad: Keeway Dragon 250
PostWysłany: 05.12.2014 03:30 
Re: Keeway Dragon 250 (zmiana jednostki napędowej)
tzn. tak napęd mam na łańcuchu , skrzynie chciałbym zostawić tylko zmienić ten silnik i przekładnie ale też chodzi o koszta , bo jeżeli będzie to dosyć duża kwota to sobie odpuszczę ,a i tak za 3 lata chce kupić nowego quada


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.07.2014 18:26
Posty: 86
Miejscowość: Okolice zamościa
Imię: Albert
Quad: Polaris Sportsman 500 HO, Husqvarna wre 125
PostWysłany: 07.12.2014 19:55 
Re: Keeway Dragon 250 (zmiana jednostki napędowej)
nie bardzo tak się da bo przełożenie skrzyni do najprostszych zadań nie należy.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.