Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przeróbka Airbox'u LTR
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 14.05.2024 08:35



Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Przeróbka Airbox'u LTR 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2007 20:06
Posty: 7
Quad: Suzie LT-R 450
PostWysłany: 02.10.2008 21:29 
Przeróbka Airbox'u LTR
Witam, oto mała, ale przydatna przeróbka Aribox'u przy ltr'ce jaką zrobiłem. Często mi się zdarzało, że po dłuższej jeździe Suzie miałem zabrudzony lub przemoczony filtr powietrza, oczywiście jeśli jeździłem bez pokrywki airbox'u do czego zmuszało mnie kilka modyfikacji silnika oraz układu wydechowego.

Może nie wygląda to zbyt estetycznie, ale sprawdza się bardzo dobrze.
Niestety nie zrobiłem zdjęć przed wyjazdem na studia dlatego dalej zamieściłem dość prymitywne, ale mam nadzieje czytelne rysunki ;P

Image

Standardowy Airbox niestety nie pozwala na zbyt duży przepływ powietrza, więc w bardzo szybki, łatwy i tani sposób można go przerobić.

(Na czerwono zaznaczyłem otwory w standardowym airbox'ie)

Image

Należy wyciąć otwory w widocznych miejscach, dzięki czemu kurz, woda i błoto nie będą bezpośrednio "lądować" na filtrze tylko na dnie Airbox'u. Powietrze natomiast bez problemu będzie docierać do filtra.
(Na czerwono zaznaczyłem otwory do wycięcia w pokrywce airbox'u)
Widok Airbox'u od góry:

Image

Jednak samo wycięcie otworów nie pomoże. Dobrze jest wstawić w te otwory małe ścianki (długość 4-5 cm), żeby brud wpadający do air box'u pod różnym kątem nie mógł osadzić się na filtrze.
(Na czerwono zaznaczyłem "tunele")
Widok Airbox'u od tyłu:

Image

Dobrze żeby tunele delikatnie wystawały ponad pokrywkę (2 mm, ale nie za wysoko, żeby siodełko nie uderzało w pokrywke) aby woda znajdująca się czasem na pokrywce nie miała możliwości dostania się do środka.
Widok Airbox'u z boku:

Image

Pomysł ten sprawdziłem i przetestowałem. Układ ma zapewnioną wystarczającą ilość powietrza (wg mnie jazda z nią czy bez niej teraz nie sprawia dużej różnicy w mocy) wiadomo, że otwory można zrobić większe.

W wykonaniu tej "przeróbki" można skorzystać z pomocy kogoś kto zajmuje się naprawą zderzaków i części plastkiowych.

Moja Suzie kupiłem już bez oryginalnej pokrywki, więc musiałem ją również dorobić. Zamiast wstawiania prostokątnych ścianek można również wstawić kilka plastikowch rurek o niewielkiej średnicy (np. 2 cm). Jeśli się zdecydujecie na małą modyfikację Airbox'u to dobrze przymocujcie tunele lub rurki, podczas jazdy po hopkach mogą się odkleić.

Koszt wykonania "przeróbki" ok. 50 zł


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 02.10.2008 21:36 
modyfikacja niczego sobie, a opis na miarę "pracy magisterskiej"

Myślę, że wiele osób na forum to doceni.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 03.10.2008 12:50 
super opis! oby wiecej takich tematow :D btw. można by tak podwiesic w dziale tuning bo patent raczej do zastosowania w kazdej osce, a do tego czesto stosowany? :oczy:

No i pozwole sobie jeszcze dodac cos od siebie...
Mianowicie, w moim quadzie mam patent z rurkami który opisal Michael ale dodatkowo na gore tych zalozylem takie filterki i imoho daje to super efekt :D
Image

filterki do kupienia w lepszych sklepach z farbami itp.

Dodatkowo jesli zadbamy o odpowiedni doplyw powietrza "od gory" w poleczeniu z tymi filterkami to spokojnie można zatkac orginalny doplyw powietrze przez który w wielu quadach wchodzi najwiecej brudu. takim sposobem mamy odpowiedni doplyw powietrza bez zasyfionego airboxu co jazde... sprawdzone organoleptycznie :D

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 21.08.2007 11:22
Posty: 677
Quad: Renegade 570, DS450, Rotax 125 kart
Poprzednie quady: 300EX, R660, Outlaw 525
PostWysłany: 03.10.2008 18:34 
Zapraszam do dyskusji także w moim temacie- warsztat LTR. :D


 
Profil

Rejestracja: 21.08.2007 11:22
Posty: 677
Quad: Renegade 570, DS450, Rotax 125 kart
Poprzednie quady: 300EX, R660, Outlaw 525
PostWysłany: 03.10.2008 18:41 
Albo moderatorzy przenieśliby dyskusję... :bezradny: ;)proszę to traktować jak prośbę a nie pouczenie :lol:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2005 13:52
Posty: 690
Miejscowość: Brzeźnica
Quad: Honda TRX450R - Lonestar/Motowoz
PostWysłany: 03.10.2008 19:15 
Proponuję połączyć to w jeden temat...

_________________
Race Ready ! - Quadimodo Racing Team - #42


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2007 20:06
Posty: 7
Quad: Suzie LT-R 450
PostWysłany: 03.10.2008 20:08 
Wracając do tematu filtekrów (nie chcę się wymądrzać i proszę tego tak nie odbierać :P:D) wydaje mi się że montując je przy rurkach bardzo łatwo można je "zatynkować" - wystarczy że błoto czy kurz osadzą się na filterkach i zablokują dopływ powietrza do airbox'u.

Liczy się to, alby przepływ był duży i nic go nie blokowało. Jeżeli już błoto czy woda dostana się do środka to i tak nie zabrudzą filtra dzięki tunelom tylko swobodnie opadną na dno ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 03.10.2008 21:28 
teoretycznie nie ale praktycznie zasysanie jest tak mocne ze ściąga brud z dna airboxu, to nie jest tak ze przyjmuje brud tylko na niego "opadajacy"(gdyby bylo inaczej seryjny airbox w YFZ byl by idealny). co do zatykania, to owsze gdyby to byly dwie rurki z srednica po 2 centymetry mozliwe ze by je zatykalo, u mnie jest tego wiecej i większe wiec taki problem nie wystepuje.
a jesli to kogos nie przekonuje to zawsze można zrobic taki patent:
Image

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2007 20:06
Posty: 7
Quad: Suzie LT-R 450
PostWysłany: 04.10.2008 17:51 
Miałem to przy LTZ'ce świetna sprawa :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 04.10.2008 21:36 
samemu zrobic też nie problem, wystarczy kupić jakis maly plaski filtr K&N'a i odrobina checi ;]

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 29.04.2009 21:40 
Re: Przeróbka Airbox'u LTR
Po długim czasie odswiezę temat. Wizi zaproponował zeby w pokrywkę wkleic filtr powietrza od samochodu. No i własnie tu pojawia się pytanie. Czy ktoś robił cos takiego? jaki filtr pasuje itp. Byłem w kilku sklepach i nie było co wybrac. Szerokosc i długosc ok ale wysokosc filtra jest za duza. Powiedzmy 3cm to za duzo gdyż dotyka nam do gąbkowego filtra w quadzie i kiszka. Sprawę da się rozwiązac kupując filtr k&n tylko, ze taki spoooooro kosztuje. Wiem, ze można kupić okienka twinair ale to zostawmy. Jesli ktoś ma jakis patent to proszę o odpowiedz.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2008 10:00
Posty: 868
Miejscowość: Głogów , Dolnośląskie
Quad: szukam
Poprzednie quady: LTZ, LTR, 2X TRX450r TRX 700 xx :)
PostWysłany: 30.04.2009 06:43 
Re: Przeróbka Airbox'u LTR
Ja zrobiłem coś takiego , dwa wloty Twin Air i się sprawdza Image

_________________
BYŁ LTZ,LTR ,2x TRX 450r a Jest TRX 700xx


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.06.2008 21:35
Posty: 62
Miejscowość: Dolnośląskie
Quad: LT-R 450
PostWysłany: 30.04.2009 07:19 
Re: Przeróbka Airbox'u LTR
Ja podpatrując z ebay zrobiłem coś takiego . Super się sprawdza. :D


//img152.imageshack.us/my.php?image=62458556.jpg


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 30.04.2009 12:30 
Re: Przeróbka Airbox'u LTR
Jednak będe musiał kupić te okienka, więc bez kosztów się nie obejdzie. Ale kto mowił ze będzie tanio? Jak się powiedziało A to teraz trzeba powiedziec B ;)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.10.2008 17:35
Posty: 121
Quad: LTR 450
PostWysłany: 30.04.2009 13:46 
Re: Przeróbka Airbox'u LTR
Witam . KOBO bardzo fajnie wyglada twoja pokrywa air boxa . Czy robiles to we wlasnym zakresie , czy kupiles gotowe ? Z czego jest wykonana ta czarna oslona z napisem K&N - gabka , material ? Pytam bo chce w najblizszym czasie zrobic albo zakupic pokrywke air boxa . Przed cala zabawa chce się upewnic zeby potem niebylo UUUUUUPPPPPPSSSSSS . Koledzy lepiej kupić gotowe czy zrobic cos takiego samemu ? pozdr


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.