Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 16:36



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 05.07.2009 20:08
Posty: 3
Miejscowość: wlkp.
Quad: 250 Raptor
PostWysłany: 04.10.2009 09:39 
CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
Witam wszystkich
Mam sprawe jak moge zwiekszyc moc chinskiego quada 200 silnik zongshen. Dodam ze zamontowałem już kolanko z wieksza srednica i strumienice. iglice mam ustawiona na najnizszym poziomie. Jezdza ze mna koledzy którzy maja takie same pojemnosci i wydaje mi się jak by mieli troszke szybsze te swoje quady a do tego paliwa wystarcza im na znacznie dłuzej a tankujemy zawsze do pełna. Pozdrawiam i czekam na kakretne podpowiedzi 8)[list=][/list]


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 08.10.2009 11:37 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
dzejkobmen napisał(a):
strumienice

To chyba jakiś żart albo przekłamanie w nazewnictwie.

O tuningu chińczyków było już wiele na forum. Najprostszy sposób to rozkręcić i złożyć prawidłowo.
Kolejny to polerowanie kanałów sportowy wariator, sportowy wałek rozrządu, sportowy filtr powietrza, usunięcie zawirowywaczy, grodzi itp.
Najprostszy to sprzedać i kupić coś lepszego ale moim zdaniem to żaden tuning :).

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 05.07.2009 20:08
Posty: 3
Miejscowość: wlkp.
Quad: 250 Raptor
PostWysłany: 08.10.2009 18:08 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
luz men masz racje ale jak na razie to daje rade ten quadzik :) jak nie miales nigdy klada to na bank go nie opanujesz i bez smiania się tu!!! Jeśli ktoś nie wierzy to zapraszam na jazde próbną:) a tak po za tematem jezdza z nami kolesie Raptorami i czesciej je remątuja niz MY a róznimy się tylko mocami i nikt mi nie powie ze chinczyk KUPA G... Owszem gdybym mial w h...siana kupił bym Raptora ale tylko ze wzgledu na moc. A co do polerowania kanałów to wiesz może gdzie to robia?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 09.10.2009 05:23 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
Czy ja gdzieś napisałem że chinol to kupa g. Sam mam chinola i jak na razie jestem zadowolony. Polerkę kanałów zrobisz sam kup tylko dobrą pastę, drobny papier ścierny i filc lub udaj się do kogoś kto zajmuje się tuningiem motocykli. Polerka w połączeniu z dobrym filtrem powietrza daje zaskakujące efekty.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 08.08.2009 15:19
Posty: 26
Quad: Bashan Bemi Germany 200
PostWysłany: 09.10.2009 06:08 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
dzejkobmen
Ja ci moge powiedzieć, że chinol to "kupa g...". Ledwo przy 800km zgubiłem napinacz łańcucha oraz śrubke z wajchy ssania. Dlatego najlepszą radą jest sprzedać i kupić coś lepszego. A skoro tamci częściej remontują raptory to znaczy, że nie dbają.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 09.10.2009 08:17 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
Deha
Daj mi 30.000PLN to sobie kupię coś nie g....ego.
Mało kasy mało jakości. To że w chińczykach trzeba wszystko dokręcać każdy wie.

Chyba zrozumiałe jest że jeśli ktoś kupił chińczyka to nie stać go na nic lepszego a radę kup Raptora to każdy głupi potrafił by dać. Jeśli piszesz takie banialuki tylko po to żeby nabić sobie posty to zastanów się nad swoją przyszłością na tym forum bo nie oto tutaj chodzi.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 08.08.2009 15:19
Posty: 26
Quad: Bashan Bemi Germany 200
PostWysłany: 09.10.2009 08:23 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
Johny_Bit
Oczywiście sam jeżdże chińczykiem ze względu na brak funduszy. Ale niestety trzeba przyznać, że nie jest to najlepszy sprzęt. Chociaż jak wiadomo zdarzają się modele lepsze o japońców. Jak wiadomo ja trafiłem na ten gorszy model.

Troszkę źle mnie zrozumiałeś. A jeśli chodzi o dokręcanie to wiadomo - ciężko wpaść na to, że może odkręcić się malutka śrubka od wajchy ssania. Z tego co już zdążyłem zauważyć Ty nie narzekasz na swojego chińczyka ze względu na to, że wszystkie jego części masz w małym palcu. Ja jeśli chodzi o mechanikę mojego "bażanta" jestem kompletnie zielony więc każda nawet najdrobniejsza usterka jest dla mnie duża.
Pozdrawiam.


 
Profil

Rejestracja: 11.05.2009 17:11
Posty: 5
Miejscowość: prawie radom
Quad: zonda fx 150+Dragon Winth
PostWysłany: 09.10.2009 19:26 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
mim zdaniem możnazałożć nowy rozrząd , wał i moduł cdi. ale w chińczyku przyrost mocy jest wprost proporcjonalny do obniżenia żywotności. ja u siebie przerobiłem dolot i wydech. mocy nie dużo ale zawsze coś . alo to tylko moje zdanie. :)

_________________
www.alfa.radom.pl


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.07.2009 20:08
Posty: 3
Miejscowość: wlkp.
Quad: 250 Raptor
PostWysłany: 10.10.2009 09:31 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
a jak go niby przerobiłes ten dolot? Mozesz to opisac


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.05.2009 17:11
Posty: 5
Miejscowość: prawie radom
Quad: zonda fx 150+Dragon Winth
PostWysłany: 10.10.2009 15:20 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
wejdż na chińskie quady-zonda 150 tam jest wszystko opisane

_________________
www.alfa.radom.pl


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 12.10.2009 05:25 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
Deha
Może i masz rację ale chińczyk to tak prosta konstrukcja że wystarczy przejrzeć go raz calutkiego po dokręcać popoprawiać to co się rzuca w oczy że może się uszkodzić i jeździć do bólu. To że kupiłeś bażanta to Twój świadomy wybór. Zonda też się psuje ale po wymianie kilku opisanych na forum części pozostaje tylko dobra zabawa :)

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 08.08.2009 15:19
Posty: 26
Quad: Bashan Bemi Germany 200
PostWysłany: 12.10.2009 05:54 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
Johny_Bit napisał(a):
To że kupiłeś bażanta to Twój świadomy wybór.

Nie miałem wpływu, bo dziwnym trafem dostałem go od osoby, której się znudził :)

Johny_Bit napisał(a):
ale chińczyk to tak prosta konstrukcja że wystarczy przejrzeć go raz calutkiego po dokręcać popoprawiać to co się rzuca w oczy że może się uszkodzić i jeździć do bólu

Można by rzec, że masz rację. Ratuje mnie sytuacja, że miałem w życiu styczność z motorami (w większości ścigacze) więc wiele części jest podobnych, ale jak wiadomo jeśli chodzi o rozkręcanie to do niektórych nie łatwo jest się dostać.. Ale jak wiadomo człowiek uczy się na błędach - to co zgubiłem na przyszłość będę kontrolował częściej :)


 
Profil

Rejestracja: 20.12.2008 20:29
Posty: 16
Miejscowość: wołczyn
Quad: Quad 200 Raptor
PostWysłany: 12.10.2009 20:15 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
jak dla mnie pan jest najlepszy ci którzy pomaga proszę wejzc w tuning quadów i bd moc quad 200 Raptor proszę o pomoc;p

_________________
Raptor


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 13.10.2009 05:15 
Re: CHINSKA 200 jak zwiekszyc moc
Deha napisał(a):
Nie miałem wpływu, bo dziwnym trafem dostałem go od osoby, której się znudził :)

Ale świadomie go przyjołeś. Nikt na siłę ci go nie wcisnął :)

Deha napisał(a):
Ratuje mnie sytuacja, że miałem w życiu styczność z motorami (w większości ścigacze) więc wiele części jest podobnych

To już jesteś w domu. Jak tylko masz jakieś blade pojęcie o trzymaniu śrubokręta i młotka oraz umiesz czytać forum ze zrozumieniem to będziesz długo i szczęśliwie jeździł przy niewielkim nakładzie satysfakcjonujących przeróbek i napraw.

Deha napisał(a):
Ale jak wiadomo człowiek uczy się na błędach - to co zgubiłem na przyszłość będę kontrolował częściej :)

Właściwe podejście.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.