Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - DYSZE DYNOJET
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 09:58



Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
DYSZE DYNOJET 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 29.04.2006 22:15 
powiedzcie mi czy lepiej zakladac dysze dunojet czy gyt-r ? co polecacie? (dysze beda zakladane do YFZ)

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.06.2006 23:01
Posty: 620
Quad: Jambo
PostWysłany: 27.07.2006 20:54 
kupiłem zestaw filtr k&n + dysze
wymieniłem najpierw filtr, owinąłem go kondonem (precharger) oraz wymieniłem iglicę. (w zestawie dyno jet była iglica i dysze). I na tym koniec. Sprzęt zaczął żwawiej chodzić i bez większych problemów osiągał maksymalną prędkość (wcześniej osiągał ją jakby bardziej "ociężale".

Krok drugi. Wyciągam dyszę z gaźnika a tam rozmiar 155, w instrukcji jak byk napisane żebym włożył rozmiar 150 jeśli nie mam sportowego wydechu, natomiast rozmiar 155 jeśli mam taki wydech. O sportowym filtrze powietrza nie wspomnieli. Więc zakładam 150. Po założeniu rozmiaru 150 i przekręceniu odpowiednio śruby odpalam. I jakie moje zdziwienie było gdy quad dosłownie przestał jeździć. Prędkość mak ok 10km/h niższa, jakby moment obrotowy podniesiony w okolicach 40-60km/h, do 40km/h nic się nie dzieje, wchodząc w zakręt otwierając gaz do końca nie ma charakterystycznego poślizgu ... ale lipa myślę sobie

I teraz pytanie do was. W zestawie jest jeszcze rozmiar 160 o którym nic nie mówią w instrukcji. Jeśli powrócę do 155 albo nawet założę 160 co zrobić z pokrętłem? Czy zakładając większą dyszę należy zmienić położenie pokrętła regulacji powietrza jeśli tak w jaki sposób?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 12:19
Posty: 622
Miejscowość: Żywiec
Quad: Suzuki Vinson 500 Semi-auto
PostWysłany: 27.07.2006 23:20 
pitruch napisał(a):
Czy zakładając większą dyszę należy zmienić położenie pokrętła regulacji powietrza jeśli tak w jaki sposób?


Ja w zestaiwe filtr KN, dysze, iglica mialem dokladna instrukcje. Wazne jest też na ktorym zabku umiescisz podkladke na iglicy i to wlasnie jej bledny montaz może prowadzic do takich cyrkow.
może masz ta instrukcje, a jak nie, kombinuj z ta podkladka. Z tego co widze, masz seryjny wydech, moim zdaniem do zatkanego silnika, zakladanie dysz i filtra to lekkie nieporozumienie.
U mnie co ciekawe bylo napisane aby do filtra i pustego wydechu zalozyc dysze bodajze 95, otwieram gaźnik a tu co ?? Seryjnie 95 :szok: Jednakze dla pewnosci dalem ta 95 z zestawu.

_________________
www.ciecina.eu


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.06.2006 23:01
Posty: 620
Quad: Jambo
PostWysłany: 28.07.2006 09:07 
Instrukcja jest dokładna i wszystko zostało zrobione zgodnie z jej treścią. Ale jak wcześniej wspomniałem nie ma w niej mowy o opcji "sporotwy filtr" i "fabryczny wydech", jest opcja "fabryczny wydech" lub "wydech aftermarketowy". Instrukcja <a href="http://www.dynojet.com/pdf/Q211.pdf">tutaj</a>


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 30.07.2006 13:46 
Spróbuj dać 160,czasmi metoda organoleptyczna jest najlepsza, pokrętłem się specjalnie nie przejmuj, słuzy głównie do regulacji mieszanki do wolnych obrotów.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.