Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - bioturbo
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 19:04



Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
bioturbo 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 20.04.2008 23:13
Posty: 222
Miejscowość: Poznań
Quad: "Taki czrny z małymi kołami"
PostWysłany: 12.03.2010 18:49 
Re: bioturbo
ale ktoś miał pomysł żeby od naiwniaków siano wyciągnąć (turbina z alledrogo)

Powiedzcie mi proszę co ma napędzać tą turbinę???
Powietrze przepływające przez nią???

To w jaki sposób ma ono przyspieszyć skoro samo się napędza???

Podstawową zasadą działania turbosprężarki są minimum dwa wirniki na wspólnej osi. Pierwszy jest napędzany przez przepływające przez niego spaliny, i ów wirnik napędza oś na której jest zamontowany drugi wirnik który powoduje przyspieszenie przepływu powietrza w układzie w którym jest zamontowany.

Są tam dwa odseparowane od siebie kanały przelotowe. Jeden spalinowy, drugi dolotowy (powietrzny)

Trzeba to zgłosić do nagrody nobla jako perpetuum mobile

Bardziej skuteczny będzie wiatraczek na baterie ze sklepu z zabawkami dla dzieci.

I woreczek z lodem w airboxie. Zimny worek będzie działał jak Intercooler :^^D:

Podziwiam ludzi mających zerową wiedzę o podstawach mechaniki i zabierających się za tuningowanie sprzętu.

A najfajniejsze jest to że ich maszyny po takim zabiegu zyskują 99% mocy :lol2:

Ale się ubawiłem :uśmiech:


 
Profil
Squad 3miasto
Squad 3miasto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.07.2007 21:41
Posty: 425
Miejscowość: Rumia
Quad: zielony
PostWysłany: 14.03.2010 09:16 
Re: bioturbo
rastx napisał(a):
Podstawową zasadą działania turbosprężarki są minimum dwa wirniki na wspólnej osi.


Co do rozwiązania podanego przez autora wątku masz całkowitą rację. Co da pompowanie powietrza przy zamkniętej przepustnicy to nie wiem, do tego ograniczy tylko przekrój dolotu i prędkość powietrza w dolocie w momencie gazu odkręconego do końca. Strata czasu i pieniędzy.

Jako ciekawostka:
Poza turbo sprężarkami są jeszcze tzw. kompresory, czyli sprężarki napędzane nie spalinami ale mechanicznie od silnika lub jak w linku poniżej właśnie elektrycznie.
http://www.cpowert.com/products/vtes.htm
Tak więc elektro turbo już jest możliwe :D


 
Profil

Rejestracja: 20.04.2008 23:13
Posty: 222
Miejscowość: Poznań
Quad: "Taki czrny z małymi kołami"
PostWysłany: 14.03.2010 17:48 
Re: bioturbo
O kompresorach nie wspominalem poniewarz chciałem przybliżyć najpopularniejszy model turbo (99% ludzi mówiąc silnik turbodoladowany ma własnie na myśli sprezarke dwuwirnikowa o wspólnym wale).
Kompresory to rownierz popularny sposób doladowania silnika (najbardziej znane z mercedesa) ma ta przewagę ze likwiduje zjawisko tzw dziury turbo tzn momentu aż sprezarka nie osiągnie właściwej prędkości obrotowej.

Mamy również biturbo które staje się coraz popularniejsze w naszych autach. Jednak to forum o quadach wiec wydaje mi się ze temat nie trafiony.

Każde z tych rozwiązań żeby przyniosło oczekiwany skutek wymaga ingerencji w komputer sterujacy mieszanka.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 14.03.2010 18:02 
Re: bioturbo
rastx napisał(a):
Jednak to forum o quadach więc wydaje mi się ze temat nie trafiony.

Żyjemy w Polsce i temat quadów jest, można powiedzieć, raczkujący choć zmierza w dobrym kierunku. Za wielką wodą temat sprężarki w quadzie nie jest obcy. U nas cięzko spotkać kogoś kto miałby o tym pojecie (oprócz Sheltona i aXcida) I właśnie aXcid swojego czasu miał turbine do quada i żeby było śmieszniej to była ona do TRX 400ex


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 20.04.2008 23:13
Posty: 222
Miejscowość: Poznań
Quad: "Taki czrny z małymi kołami"
PostWysłany: 14.03.2010 18:17 
Re: bioturbo
no to może Selton lub aXcid skrobnęli by tu co nieco o możliwości doładowania naszych silników. Lub jeszcze ciekawszy temat jak spisywała się turbinka wraz z całą resztą w jego gadzinie :?:


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 19.03.2010 11:42 
Re: bioturbo
Witam. 8)
Na alledrogo pojawił się model z 2 wirnikami. :strzałka: :strzałka: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=932870955
Powiedźcie czy 2 wirniki na jednej wspólnej osi czy coś to da bo cena wygórowana nie jest.


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 19.03.2010 12:54 
Re: bioturbo
Są na wspólnej osi, i co z tego? Jeśli umiesz czytać to zauważysz, że:
rastx napisał(a):
Podstawową zasadą działania turbosprężarki są minimum dwa wirniki na wspólnej osi. Pierwszy jest napędzany przez przepływające przez niego spaliny, i ów wirnik napędza oś na której jest zamontowany drugi wirnik który powoduje przyspieszenie przepływu powietrza w układzie w którym jest zamontowany.

Dalej komentować nie trzeba ;)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.06.2008 17:52
Posty: 134
Quad: SP 500
PostWysłany: 19.03.2010 20:14 
Re: bioturbo
[quote="stanisław"]

a na tej z Alle....to który wirnik jest napędzający bo za chiny niemoge dojść :bezradny:


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2008 17:47
Posty: 675
Miejscowość: Ostróda
Quad: TRX 400 FA
PostWysłany: 20.03.2010 12:40 
Re: bioturbo
Taki wiatraczek to kpina z klienta :!: :!: :!:


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2009 13:09
Posty: 66
Miejscowość: Kobyłka
Quad: access motor LS 300 "przeprawowy" :)
PostWysłany: 05.05.2011 12:47 
Re: bioturbo
tego typu tematy powstają na każdym z możliwych forów związanych z motoryzacją.

Dzieciaki chcą za 1/4 kieszonkowego podnieść moc swoich "maszyn" i nie ma się im co dziwić :) sam za gówniarza kombinowałem, żeby założyć jakąś szuszarkę do Jawy co by mieć TURBO :)

Więc takie dzieci należy edukować a nie ganić :)

Więc drogie dzieci :) czytać co to jest turbo i jak działa i logicznie rzecz ujmując jeżeli wiatraczek miałby cokolwiek pomóc to nikt nie wydawał by grubych tysięcy na uturbianie maszyn.

I z tego co nauczyłem się bawiąc swoimi zabawkami, wszystko co związane z sensownym (czyli takim który coś da) tunningiem jest bardzo drogie i wiąże się z wieloma zmianami.


Kolega wcześniej o tych pierogach mówił :) spoko porównanie i ja bym je dalej pociągnął. Skoro więcej wody i ciasta będzie to potrzebne też będzie więcej nadzienia i czasu (ew. większy garnek :)

a przekładając na język moto to więcej powietrza i paliwa nic nam nie da jak nie będziemy mogli efektywniej opróżnić naszych cylindrów tak więc efektywna modyfikacja musi być wykonywana od początku (dolotu ) do końca (wydechu)

Powiedziałem co wiedziałem i czekam na krytykę :)

_________________
http://picasaweb.google.pl/majewski.piotr


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.01.2011 15:52
Posty: 80
Quad: Eagle Lyda 203-3
PostWysłany: 10.05.2011 20:27 
Re: bioturbo
Ale się ubawiłem tym wiatraczkiem :)
No ale to Amerykańscy inżynierowie wymyślili więc nie mam pytań. Jak już to czemu nikt nie zamontuje filtra powietrza z przodu quada, pęd powietrza będzie dużo lepszym tuningiem niż jakaś turbinka i to w dodatku za free .

_________________
Pozdrawiam !


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 16.05.2011 15:31 
Re: bioturbo
Nie koniecznie ponieważ mamy tutaj gażniki podciśnieniowe i jeżeli zmniejszymy to podciśnienie to zmieni się dawkowanie paliwa. Przykład jak w niektórych motocyklach ściągamy filtr powietrza to niechce wchodzić na obroty i traci moc na górze, to samo się tyczy żle dobranych/zamontowanych snorkli


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2007 15:11
Posty: 1332
Miejscowość: RADOM
Quad: Yamaha YFZ 450 x3
Poprzednie quady: Yamaha BLASTER, YFZ, YFZ
PostWysłany: 16.05.2011 19:17 
Re: bioturbo
No ale przy tym zwiększyć dawkę paliwa :?:

_________________
Chyba się uzależniłem :^^D: jestem quadoholikiem :wizi:


#96 Piotr Wasik
Quadimodo Racing Team


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 18.05.2011 20:27
Posty: 3
Quad: Błyszczący promień
PostWysłany: 18.05.2011 20:53 
Re: bioturbo
lipton napisał(a):
No ale przy tym zwiększyć dawkę paliwa :?:

To w tedy gdy "nasz" pęd powietrza NIE będzie wytworzony np. podczas jazdy powoli , paliwa tego będzie za dużo.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2007 15:11
Posty: 1332
Miejscowość: RADOM
Quad: Yamaha YFZ 450 x3
Poprzednie quady: Yamaha BLASTER, YFZ, YFZ
PostWysłany: 19.05.2011 06:53 
Re: bioturbo
No racja

_________________
Chyba się uzależniłem :^^D: jestem quadoholikiem :wizi:


#96 Piotr Wasik
Quadimodo Racing Team


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 67 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.