Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - "Nitro" w Gryzzli czy wielka ściema?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 02.05.2024 14:35



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
"Nitro" w Gryzzli czy wielka ściema? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2005 22:47
Posty: 1028
Miejscowość: Wybrzeże zachodniopomorskie
Imię: Grzegorz
Quad: G7 + Husqvarna FE 350
Poprzednie quady: Kawasaki
PostWysłany: 24.05.2006 20:09 
"Nitro" w Gryzzli czy wielka ściema?
Siema :-)) Facet do mojego wielkiego miasta co sezon przyjeżdża z Gryzzlim 660 (ma tu hotel wiec jest co sezon). Jak kiedyś go spotkałem to podszedłem do niego (oczywiście nie wiedział że mam quada) to powiedział że ma stuningowanego następująco:
-Wyciagarka (jakaś tam to mało istotne)
- Podtlenek azotu znany z wyścigów samochodów na 400m, z fimu "Szybcy i wściekli"

I jakiś czas po tym spotkaliśmy się quadami na tzw. "Patelni" i jak gadaliśmy siedząc na swoich rumakach powiedział że tuning to ma tylko wyciągarkę, nie wspomniał o podtlenku.
Jak ostatnio rozmawiał z moim kolega to też mu powiedział\ wkręcał że ma to nitro. Ma skuter Kawasami 120 koni w dwu suwie, też coś wkręcał z tym skuterem nie tylko nie pamiętam co, a wkręcał to jest pewne bo miałem taki sam 
I takie pytanie do was: Czy w gryzzli robi się podtlenek azotu dajacy przyśpieszenie i V-max ??

_________________
Gdy Bóg tworzył świat, nie dysponował taką mocą jak moja Yamaha.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2005 20:47
Posty: 250
Miejscowość: Warszawa
Quad: KTM 505sx
PostWysłany: 24.05.2006 20:17 
"Zrobić" pewnie by się dało, ale pytanie po co :?: Jedyne przeznaczanie instalacji podtlenku azotu to wyścigi na twardych nawierzchniach. W terenie przy użciu nitro od razu by się quadzik zakopał. :?

_________________
Pozdrawiam :D Ksioonc


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 24.05.2006 20:28 
Poza tym to nie samochód - quad by pojechał , kierowca by został :uśmiech:


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2005 22:47
Posty: 1028
Miejscowość: Wybrzeże zachodniopomorskie
Imię: Grzegorz
Quad: G7 + Husqvarna FE 350
Poprzednie quady: Kawasaki
PostWysłany: 24.05.2006 20:32 
ALe podobno mówił że jak to naciśnie to ma niesamowine przyśpieszenie... Ale czy są takie instalacje do quadów? I czy robi się tak a może to by był taki wynalazek jak motor z 46 cylindrami?? :-)

_________________
Gdy Bóg tworzył świat, nie dysponował taką mocą jak moja Yamaha.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2005 20:47
Posty: 250
Miejscowość: Warszawa
Quad: KTM 505sx
PostWysłany: 24.05.2006 20:42 
Z takimi instalacjami do quadów się jeszcze nie spotkałem, ale jakbyś się uparł, to i do kosiarki mógłbyś zrobić :P Przyśpieszenie by miał, ale nie w terenie. Za małą przyczepność ;)

_________________
Pozdrawiam :D Ksioonc


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 24.05.2006 20:56 
Robi się NOS do quadów - nawet gdzies mam instrukcje takiej instalacji chyba do KFXa-700 .

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2005 22:47
Posty: 1028
Miejscowość: Wybrzeże zachodniopomorskie
Imię: Grzegorz
Quad: G7 + Husqvarna FE 350
Poprzednie quady: Kawasaki
PostWysłany: 24.05.2006 21:06 
Ja myślę że ściema w tym gryzzlim... Robić się robi bo np. w ścigaczach to nie jest nic wielkiego :-)))

_________________
Gdy Bóg tworzył świat, nie dysponował taką mocą jak moja Yamaha.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.11.2004 20:43
Posty: 265
Miejscowość: BBa / Krk
Quad: Griz 700 Kaczkowa Wersja Limited "TE"
PostWysłany: 25.05.2006 07:31 
Jak poszukasz na www.motor.ebay.com to zobacyzsz ze sa! ja widzialem glownie do Banshee ... spotkalem się chyba też tam do LTZ 400 albo cos kolo tego

Pozdro 750 V

_________________
BURN RUBBER , NOT YOUR SOUL ! ! !


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.11.2004 20:43
Posty: 265
Miejscowość: BBa / Krk
Quad: Griz 700 Kaczkowa Wersja Limited "TE"
PostWysłany: 25.05.2006 07:32 
poprawka www.motors.ebay.com

_________________
BURN RUBBER , NOT YOUR SOUL ! ! !


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 25.05.2006 08:28 
Wyciągarka to faktycznie wielki tuning .... :uśmiech:


Można włożyć nitro do wszystkiego, tylko po co ?
To tylko trochę zabawy i szybkie zabicie silnika.

Tu instalacja w Rinconie:

Image



W Stanach montują nawet turbo do quadów:

http://www.paatving.com/Articles/turbo4 ... o400ex.asp

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2005 22:47
Posty: 1028
Miejscowość: Wybrzeże zachodniopomorskie
Imię: Grzegorz
Quad: G7 + Husqvarna FE 350
Poprzednie quady: Kawasaki
PostWysłany: 25.05.2006 09:42 
Myśle że też był włożył do skutera 50cm na karte moto-rowerowa. Kurde muszę jechać do niego quadem, wezme aparat i niech pokarze instalacje :-))

_________________
Gdy Bóg tworzył świat, nie dysponował taką mocą jak moja Yamaha.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.11.2005 19:38
Posty: 15
PostWysłany: 25.05.2006 10:05 
Na legalu można taki podtlenek azotu kosztuje jakies 4000zł ale wtedy się ma niezłe przyspieszenie.... :uśmiech:

_________________
Tym jesteśmy starsi, tym są droższe nasze zabawki


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.11.2004 21:19
Posty: 178
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Quad: TRX450R 05'
PostWysłany: 25.05.2006 12:21 
Ludzie myslą, że podtlenek to takie "turbo" ze nacisnie guzikczek stojąc w miejscu i nagle rakieta... Fruuuu i na marsa... z tego co wiem (nie chce mówic na 100%) Nitro uzywa się na maxymalnie otwartej przepustnicy... czyli jedziemy trójeczką... obroty idą ponad czerwoną kreskę i wtedy dajemy nitro... kilka takich nacisniec na silniku z seryjnymi klamotami i można się szykowac na remoncik.

_________________
-=No Pain... No Gain=-


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.03.2006 19:39
Posty: 579
Miejscowość: Wołomin
Quad: Polaris Scrambler 500 4x4 nissan patrol GR y60
PostWysłany: 25.05.2006 14:29 
ksioonc napisał(a):
Z takimi instalacjami do quadów się jeszcze nie spotkałem, ale jakbyś się uparł, to i do kosiarki mógłbyś zrobić :P Przyśpieszenie by miał, ale nie w terenie. Za małą przyczepność ;)


Sorki za odgrzebywanie starych postów, ale kiedyś dość mocno zgłębiałem temat i może komuś się to przyda....
Nitro (podtlenek azotu) można założyć do KAŻDEGO silnika benzynowego, kwestia kasy, dużej kasy, lub kosmicznej kasy w zależności od stopnia przeróbek silnika. Ponieważ zakłada się go głównie do samochodów i innych pojazdów biorących udział w wyścigach na 400 m (1/4) mili więc większość dostępnych publikacji dotyczy tych sprzętów. Szperając po necie natrafiłem na filmiki z hulajnogą, kosiarką i hayabusą z podtlenkiem i jakoś to śmigało, hulajnoga miała lepszego kopa jak niejeden samochód , kosiarka mieliła kapustę czy arbuza na miazgę w czasie poniżej 0,5 sekundy, gościu na jakimś sprzęcie przy 289 km/h był wyprzedzany przez drugiego na hayabusie:) , ale wyjątek chyba potwierdza regułę.
Jak działa podtlenek nie będę pisał, sporo jest publikacji nawet w necie, za to w skrócie na co zwrócić uwagę jak ktoś już na to zachoruje :)
1. Jak napisałem wcześniej nitro można założyć do każdego silnika spalinowego benzynowego, jednak nie każdy motorek ma odpowiedni zapas mocy, żeby bezboleśnie wytrzymać gwałtowny przyrost mocy, zresztą i sprzęgło, wał, tylny most lubią się zbuntować jak je potraktować zbyt dużą ilością niutonmetrów...
2. Do silników wysilonych tzn w rejonach 100 kM z litra nie zalecane jest montowanie gazu bez kuracji radykalnie wzmacniającej silnik (kute tłoki, korbowody, tytanowe zawory chłodzone sodem, miedziana uszczelka pod głowicę, inne pierścienie, mocniejsze śruby i masa innych "drobiazgów"( co podnosi koszt instalacji np 10, 15 razy), OSIĄGI: np 1000 kM z 3000 cm3 (samochód z turbo oczywiście)
3. Jeżeli montujemy nitro do seryjnego silnika to po krótkim czasie ( albo bardzo krótkim ) wyjdą wszystkie jego słabości i niedomagania. Wyjdą wszystki wtopy, spóźnione wymiany oleju, stukające zawory nie ustawiane od nowości i inne tego typu kwiatki wpływające na stan silniczka. Jednym słowem nitro tylko do idealne dziającego silniczka.
4. Kupujemy kompletny zestaw (kit). Może być używany, byle był kompletny. Często na allegro ludzie próbują sprzedać jakieś dziwne graty typu butla z podtlenkiem zawinięta ze szpitala , "prawie kompletną instalację podtlenku" gdzie brakuje np zaworu czy reduktora ... W komplecie powinny być różne dysze *3 lub 4 czasem więcej) które wkręcamy w zależności od tego o ile kM chcemy dodać do sprzęta.
5. ZALECANE jest zamontowanie dodatkowego czujnika temperatury spalin, zbyt długi strzał po prostu wypali nam tłok, zawory, głowicę, kolektor i koszt naprawy będzie kosmiczny albo jeszcze wyższy.
6. Montaż nitro do quada również jest możliwy, niestety nie bardzo widzę zastosowanie czegoś takiego, no chyba że do lansu (nie lasu tylko lansu). Stosunkowo mała waga quada, jego nie za dobra przyczepność do asfaltu (pomijając specjalne opony) i raczej inne zastosowanie niż wyścig na 1/4 mili chyba dyskwalifikują nas jako klientów sklepów z zabawkami do tego typu tuningu...
7. Wszystko to w mocnym skrócie, szczegóły, opinie i osiągi na pewno będą na jakinś forum nt . streetracingu, na pewno prawidłowo używany podtlenek to fajna zabawka i nie zabije silnika.
pzd wszystkich którym mocy brakuje :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2005 13:52
Posty: 690
Miejscowość: Brzeźnica
Quad: Honda TRX450R - Lonestar/Motowoz
PostWysłany: 25.05.2006 21:43 
www.albaaction.com - poszperajcie na tej stronie, to znajdziecie filmik z Raptorem 660 + NITRO :D

_________________
Race Ready ! - Quadimodo Racing Team - #42


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.