Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - SWAP silinka LS sp250
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 16:11



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
SWAP silinka LS sp250 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2010 09:56
Posty: 335
Miejscowość: صباح الخير
Quad: медведь G450
Poprzednie quady: Yamaha Raptor.....ek
PostWysłany: 10.04.2010 10:26 
SWAP silinka LS sp250
Witam,
Piszę aby poczytać opinie o moim pewnie dla niektórych głupim pomyśle. Ale zachciało mi się quada (musi być zarejestrowany z homologacją). Myślałem o nowym Tajwańczyku, bo one mają homologację, od tego myślenia głowa rozbolała i trochę się przestawiłem. Chciałbym kupić używkę ok 6-7 tys. zł, pojeździć sezon, a potem w zimie wymienić silnik z motocykla crossowego(albo innego jednocylindrowego-byleby był lekki, najlepiej Honda, bo ten LS to jakaś siódma woda po kisielu od Hondy) też 250 wtedy już manual, moc zdecydowanie większa, większa frajda. Dalej zarejestrowany, nawet pojemność się zgadza. Rozmawiałem z kolegą, który ma 2 quady, crossa i technicznie też dobry, mówi, że temat do zrobienia, największy problem to zgrać koła zębate.

Ewentualnie rozważam zakup Raptora 350, ale trzeba dać 14 tys. aby był z legalną homologacją, są tańsze ale to chyba jakieś alpejskie kombinacje, a każdy już wie, że z rejestracją wcale nie jest tak różowo.

Proszę o opinie.

Może jest jakiś warsztat z południa Polski co się już w coś takiego bawił??

_________________
ATV-IRBIS-SQUAD
domino, ale są tacy co zwą mnie demonik...kolejny quad: ROSOMAK


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 10.04.2010 10:44 
Re: SWAP silinka LS sp250
Wiesz co, jest to możliwe. Zdaje się, że ktoś z forum właśnie LS'a poddał takiej przeróbce.
Daje to całkiem ciekawe efekty. Użytkownik "Aniolek" do DS650 zaimplementował silnik od Hondy hornet. Z tego co pisał, koszt nie był kosmiczny, a frajda, jak się zapewne domyślasz, nieziemska.

Przeszukaj forum, coś znajdziesz. Popatrz na YT jest tak kilka interesujących filmów z udziałem rodzimych konstrukcji. Można skontaktować się z użytkownikiem i dowiedzieć się więcej.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2010 09:56
Posty: 335
Miejscowość: صباح الخير
Quad: медведь G450
Poprzednie quady: Yamaha Raptor.....ek
PostWysłany: 10.04.2010 19:40 
Re: SWAP silinka LS sp250
Tak właśnie myślałem, że LS byłby do tego najlepszy, bo cześci pozostałe są dostępne, a nawet jeśli nie to przynajmniej powinny być znormalizowane a nie jak w chińczykach, jest relatywnie młody i ma pełną homologację. No i jest chyba najwększy bo Kymco MAXXER jest mniejszy. Bardzo też mi się podoba AEON COBRA 350, ale już trochę mniej popularny. A jeśli chodzi o koszty to nawet możnaby cały motocykl kupić bo 250-400 nie są w miarę tanie. Nie zależy mi na jakiejś wygórowanej mocy 30KM i manualna skrzynia, ewentualnie roll gaz i zabawa gwarantowana. Kosztowo powinno się zamknąć w 10-11 tys. zł.
Czekam na kolejne komentarze :D

_________________
ATV-IRBIS-SQUAD
domino, ale są tacy co zwą mnie demonik...kolejny quad: ROSOMAK


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2008 10:00
Posty: 868
Miejscowość: Głogów , Dolnośląskie
Quad: szukam
Poprzednie quady: LTZ, LTR, 2X TRX450r TRX 700 xx :)
PostWysłany: 11.04.2010 05:36 
Re: SWAP silinka LS sp250
Jeżeli chcesz wkładać silnik o takiej małej pojemność to moim zdaniem nie ma to sensu ponieważ za 11-12 tys kupisz zarejestrowanego LTZ -400 , no i masz całego quada , nie kombinowanego o porządnej i wtrzymałej konstrukcji . Co innego jeśli byś np. chciał włożyć silnik np. 600-650 tak jak kolega Jastrząb włożył do YFZ silnik od Kawasaki ninja zx6r viewtopic.php?f=151&t=24140&start=0 widziałem na żywo jak ten potworek latał , :D dosłownie latał :D

_________________
BYŁ LTZ,LTR ,2x TRX 450r a Jest TRX 700xx


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2010 09:56
Posty: 335
Miejscowość: صباح الخير
Quad: медведь G450
Poprzednie quady: Yamaha Raptor.....ek
PostWysłany: 11.04.2010 08:36 
Re: SWAP silinka LS sp250
Pewnie, że poszukam czegoś w oryginale. Nie potrzebuje wielkiej mocy, ale znowy chciałbym żeby nie była to fabryczna tajska 250 lub 300. Jak znajdę coś do 12 tys. zarejestrowane jako 15kW to nie będę kombinował kupię japończyka. Ale z drugiej strony jakbym trafił na jakieś gotowe rozwiązanie ze SWAP'em to chętnie bym się w takie coś zabawił oczywiście jeżeli wyszło by to korzystniej cenowo.

_________________
ATV-IRBIS-SQUAD
domino, ale są tacy co zwą mnie demonik...kolejny quad: ROSOMAK


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.